Skocz do zawartości

Jak sprawdzić rok produkcji przyczepy


stan1april

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Bardzo proszę o udzielenie informacji -jak można sprawdzić z którego roku jest przyczepa kempingowa SWIFT-TOURER.Sprzedający podaje ,że jest z 2001 ale ja jakoś w to nie wierzę.

Bardzo proszę o rady,może jest gdzieś data produkcji lub numer po którym można sprawdzić kiedy została wyprodukowana.Przyczepa jest z UK. i nie ma dowodu rejestracyjnego..

Dziękuję bardzo za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur - w przyczepkach bardzo rzadko jest kodowana data produkcji. Ale producent może coś poradzi ...

Przy okazji - nie ma numeru na tabliczce? Czy nie ma tabliczki?

 

Czasami (w przypadku aut) sprawdza się zgodność roku produkcji z elementami z tworzywa. One mają b. często daty produkcji (prawie każdy element). Może przejrzyj dokładnie przyczepkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest tabliczka znamionowa to może tam znajdziesz, ewentualnie na zaczepie można znaleźć rok i na podstawie wieku zaczepu określić wiek przyczepy o ile oczywiście nie wymieiany był zaczep

Albo jeszcze poszukać w jakich latach był produkowany dany model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWIFT ma tabliczkę znamionową przyklejoną do zewnętrznej ściany budki, przy drzwiach. Na tabliczce nie ma daty producji, jedynie dane odnośnie wagi, jakiś tajemniczy numer, oraz numer z ramy. Tak jest przynajmniej u mnie.

 

Zostaje więc jedynie producent i kontakt z nim.

Kontaktowałem się już ze SWIFTem, odpowiadają bardzo szybko, myślę, że Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi-okazało się ,że przyczepa jest z 1995 roku a nie z 2001 jak twierdził właściciel. po raz kolejny to dowodzi ,że musimy wszystko sprawdzać a akcent obcokrajowca powoduje chęć oszukiwania.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też miałem z tym problem. Sprzedawca twierdził, że przyczepa jest z 90-go roku, a tymczasem jak zacząłem grzebać w internecie okazało się, że po pierwsze malowanie przyczepy nie zgadza się z rocznikiem, po drugie ten model robiono chyba do 88-go roku.

Żadnej daty na ramie nie było. Za to były daty na lodówce 1987 i na Trumie 1986.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur - w przyczepkach bardzo rzadko jest kodowana data produkcji

 

??? przecież nic takiego nie napisałem. Radziłem poszukać numeru przyczepy i skontaktować się z producentem. Producent wie, jakie numery nadawał przyczepom w kolejnych latach. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdził, że przyczepa jest z 90-go roku, a tymczasem jak zacząłem grzebać w internecie okazało się, że po pierwsze malowanie przyczepy nie zgadza się z rocznikiem, po drugie ten model robiono chyba do 88-go roku.

Żadnej daty na ramie nie było. Za to były daty na lodówce 1987 i na Trumie 1986.

 

To jest też dobry patent na sprawdzenie auta. Nie jednemu otwarcie popielniczki, czy jakiejś maskownicy z wytłoczoną wewnątrz datą produkcji uratowało skórę przed kupnem "zamaskowanego" anglika. W taki sposób sam zdemaskowałem jedne mondeo, które potencjalnie miałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w hobby dwunasta cyfra oznacza rocznik, a w starszych jest chyba literka w tym miejscu i też oznacza jakiś rocznik, inne marki zdaje się 10 cyfra, podaję przykłady jeśli są długie numery. a po częściach może być rok lub nawet dwa lata różnicy. to tak jak w samochodach szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pojazdów mechanicznych od 80 roku przyjęto standard VIN składający się z 17 znaków. W numerze VIN koduje się między innymi rok produkcji. Jeśli producent przyczepy używa do oznaczenia nr składającego się z 17 znaków z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że do kodowania przyjął standard VIN.

Rok produkcji wg tego standardu jest zakodowany w 10 pozycji. Pierwsze 3 pozycje to oznaczenie kraju produkcji oraz producenta (np. WKN - Niemcy Knaus Wohnwagenwerk). Kolejne 5 znaków to kod specyficzny dla danego modelu, 9 cyfra to liczba kontrolna, 10 to rok produkcji,

 

ROK KOD ROK KOD ROK KOD

1980 A * * * *

1981 B 1991 M 2001 1

1982 C 1992 N 2002 2

1983 D 1993 P 2003 3

1984 E 1994 R 2004 4

1985 F 1995 S 2005 5

1986 G 1996 T 2006 6

1987 H 1997 V 2007 7

1988 J 1998 W 2008 8

1989 K 1999 X 2009 9

1990 L 2000 Y 2010 A

 

┼╣ródło: http://www.data.com.pl/2_serwis/infotech/vin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.