Skocz do zawartości

Kempingi w Grecji


pietrek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.venezuela.gr/

http://www.tritonii.gr/

 

Witam serdecznie,

czy może ktoś z Was podczas swoich wojaży po grecji zahaczył o kempingi, których linki zamieściłem powyżej? Planujemy w sezonie 2010 wypad właśnie do Grecji i będziemy wdzięczni za jakieś komentarze dot. tych kempingów.

 

Zresztą wszelkie uwagi będą mile widziane ponieważ to nasz pierwszy wyjazd z przyczepką i szczerze mówiąc jesteśmy dość zieloni i pełni niepokoju :brawo:

 

A może ktoś ma podobne plany na drugą połowę sierpnia?

 

Aaaa i jeszcze jedno... czy kempingi to raczej trzeba rezerwować, czy można jechać 'na żywioł'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Grecji kempingi do przeważnie wielkie kompleksy przyczep stacjonarnych (daleko do morza)

Nie wiem czy na pierwszy raz to jest dobry kierunek wyjazdu.

Droga bardzo męcząca ( i po drodze Serbia)

Byłem rok temu w Grecji z przyczepą w razie pytań -pisz.

Pozdrawiam Rafaldz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Grecji kempingi do przeważnie wielkie kompleksy przyczep stacjonarnych (daleko do morza)

Nie wiem czy na pierwszy raz to jest dobry kierunek wyjazdu.

Droga bardzo męcząca ( i po drodze Serbia)

Byłem rok temu w Grecji z przyczepą w razie pytań -pisz.

Pozdrawiam Rafaldz

 

Byłem w Grecji w tym roku w lipcu. To co piszesz wyżej nie do końca jest prawdą. Zdarzają się kempingi gdzie są kompleksy przyczep stacjonarnych Greków, ale jest tez mnóstwo zdecydowana większość kempingów bezpośrednio nad morzem. Serbia nie jest taka straszna jak większość pisze. Autostradą jedzie się szybko i sprawnie.

 

pozdrawiam

 

Tutaj jest kilka słów o Grecji http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4894&highlight=grecja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeważnie wielkie kompleksy przyczep stacjonarnych (daleko do morza)

Kilka lat temu przejechaliśmy (z namiotem) Grecję od Salonik az po Githio na Peloponezie.

Wszytkie kempingi nadmorkie miały własną plażę więc stwierdzenie daleko od morza nie do konca jest prawdą.Były ustawione na nich przyczepy stacjonarnie zazwycaj najbliżej morza jednak zawsze dopisało nam szczęście i namiot mieliśmy ustawiony "w pierwszym rzędzie"

Najmilej wspominamy kempingi w Kalambace(Meteory) i w Delfach,niewielkie,spokojne ze wspanniałymi widokami i bez żadnych "stałych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Grecji kempingi do przeważnie wielkie kompleksy przyczep stacjonarnych (daleko do morza)

 

Tak jak koledzy już wyżej pisali nie jest to prawda. Zdecydowana większość kempingów, które widziałem miały dostęp do plaży.

 

Droga bardzo męcząca ( i po drodze Serbia)

 

Zależy co kto lubi. Jak lubisz podróżować żadna trasa Ci nie będzie straszna. Musisz się do niej przygotować odpowiednio wcześniej. Dobierz dystanse tak jak preferujesz - jedni wolą przejechać mniej i spać tylko na kempingach po drodze, inni preferują jazdę na maksa i spanie "gdzieś po drodze" (ja się do nich zaliczam). Kwestia wyboru.

Nie rozumiem tego stwierdzenia o Serbii. Jeśli chciałeś wystraszyć kogoś to nie wiem po co. Serbia to normalny i piękny kraj. Przez całą długość masz autostradę z wypasionymi stacjami paliw, na których do woli wypoczniesz. Znajdziesz tam restauracje, place zabaw dla dzieci, uzupełnisz paliwo i płyny w aucie oraz wodę w przyczepie. Nie ma czego się bać. Takie jest moje zdanie po przejechaniu tej trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie :-)

to co pisałem było podyktowane przede wszystkim tym co napisał pietrek :

 

"Zresztą wszelkie uwagi będą mile widziane ponieważ to nasz pierwszy wyjazd z przyczepką i szczerze mówiąc jesteśmy dość zieloni i pełni niepokoju "

Pamiętam swój pierwszy raz :( z przyczepą i mimo wszystko uważam ,że na pierwszy raz to chyba zbyt głęboka woda. (przy tej okazji ponownie wielkie dzięki dla Jurka z Częstochowy, którego pomoc przed pierwszym wyjazdem była dla mnie nieoceniona)

 

Na pierwszy raz z pełnym przekonaniem polecam Chorwację , z przystankiem po drodze na Węgrzech (baseny termalne).

 

 

Możliwe ,że moje odczucia dotyczące Serbii są nieadekwatne do rzeczywistości , ale jechałem zaraz po oddzieleniu się Kosowa i kilka drobiazgów niespecjalnie mi się podobało (szczególnie wtedy , gdy jedzie się z dziećmi)

 

Pozdrawiam Rafaldz

 

ps. Nie piszę ,że kampingi nie miały dostępu do plaży -tylko ,że daleko do morza ( a praktycznie tylko takie znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
http://www.venezuela.gr/

http://www.tritonii.gr/

 

Witam serdecznie,

czy może ktoś z Was podczas swoich wojaży po grecji zahaczył o kempingi, których linki zamieściłem powyżej? Planujemy w sezonie 2010 wypad właśnie do Grecji i będziemy wdzięczni za jakieś komentarze dot. tych kempingów.

 

Zresztą wszelkie uwagi będą mile widziane ponieważ to nasz pierwszy wyjazd z przyczepką i szczerze mówiąc jesteśmy dość zieloni i pełni niepokoju ;)

 

A może ktoś ma podobne plany na drugą połowę sierpnia?

 

Aaaa i jeszcze jedno... czy kempingi to raczej trzeba rezerwować, czy można jechać 'na żywioł'?

 

Byłem na Trytonie trzy lata temu z namiotem. Rewelacja. Super kemping i plaża. W okolicy też jest co zobaczyć, więc się nie nudziłem. Jadę tam tym razem z przyczepą ok 10 sierpnia 2010. Z miejscami w sezonie raczej krucho więc lepiej zrobić rezerwację przez internet. Ja tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo super :hej:

My wyjeżdżamy z Polski 8 sierpnia, ale chcemy zawadzić jeszcze o Budapeszt, Meteory i Ateny, więc na trytonie będziemy dopiero koło 18-20 sierpnia. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się spotkać. Jak długo planujecie tam zostać?

Jeśli możesz to napisz proszę kiedy trzeba byłoby tą rezerwację zrobić i jak to w ogóle technicznie wygląda. Jakaś zaliczka jest wymagana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006 roku zaplanowałem sobie wczasy na jednym z greckich kempingów. Był to Camping Ayannis w miejscowości Itea nieopodal Delf nad Zatoką Koryncką. Jak szybko tam przyjechałem tak szybko odjechałem! Dziadowizna niesamowita! Sanitariaty, prysznice - jeden wielki syf! Kilka kilometrów dalej w miejscowości Galaxidi wynajęliśmy w ustronnym, zacienionym pensjonacie 5-osobowy domek za 50 euro/dzień. Warunki jak w Hiltonie! A ogród jak z bajki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Ja polecam kempingi w Grecji. Chociaż trzeba trochę poszukać na forach, żeby trafić na to, czego się oczekuje i co jest najważniejsze.

My byliśmy z małymi dziećmi, więc szukaliśmy przede wszystkim dobrych warunków sanitarnych.

 

Byliśmy w roku 2014, spędzimliśmy trzy tygodnie od Chalkidiki, przez Pilion (szczególnie polecam) po Peloponez.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenex  >  Ja polecam kempingi w Grecji.

                  Byliśmy w roku 2014, spędzimliśmy trzy tygodnie od Chalkidiki,

                  przez Pilion (szczególnie polecam) po Peloponez.

Prosimy o podanie chociaż nazw odwiedzonych przez Was kempingów ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenex  >  Ja polecam kempingi w Grecji.

                  Byliśmy w roku 2014, spędzimliśmy trzy tygodnie od Chalkidiki,

                  przez Pilion (szczególnie polecam) po Peloponez.

Prosimy o podanie chociaż nazw odwiedzonych przez Was kempingów ...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Witam,

oczywiście:

Chalkidiki - kamp Thalatta

Pilion - kamp Sikia

Peloponez - kamp Ionion Beach (zimne morze - przynajmniej na przełomie lipca i sierpnia)

Warunki i inne szczegóły opisuje powoli tutaj: http://nieduze-podroze.blogspot.com/search/label/kempingi

zapraszam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenex

Dziękujemy za rzetelne info.

 

Interesuje nas Thalatta  <  w cenniku brak info o WiFi i płatnościach

 

Za kemping można zapłacić kartą czy tylko gotówka?

Czy korzystaliście z Internetu na terenie kempingu, jeżeli tak prosimy o cenę.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenex

Dziękujemy za rzetelne info.

 

Interesuje nas Thalatta  <  w cenniku brak info o WiFi i płatnościach

 

Za kemping można zapłacić kartą czy tylko gotówka?

Czy korzystaliście z Internetu na terenie kempingu, jeżeli tak prosimy o cenę.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

O  ile dobrze pamiętam można płacić kartą. Wifi co prawda jest i to gratis (w okolicy restaracji i sklepu), natomiast dziła fatalnie - oczywiscie pewnie ze względu na ilość użytkowników. Jedyna szansa to łączyć się poza godzinami szczytu, czyli wczesnie rano albo w szczycie plażowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.