Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

(Art 61 pkt.9 ust 4.) ładunek wystający z tyłu samochodu osobowego lub przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy może być oznaczony chorągiewką barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku.

 

To jest dosłownie spisane z kodeksu, bo jesli jest "może" to przecierz nie musi.

A tablice wyróżniające nie maja nic wspólnego z tą.

Rozumiem to tak, że jeśli mam ponad 8 metrów długości (a z przyczepką żadko kto nie ma) to musze mieć te pomarańczowe (tonażu 12 T i tak nie przekroczę :) ). Natomiast, wystający z tyłu bagaznik na rowery to juz inna tablica (ew. ściera) którą można, ale nie trzeba zamontować jesli przekroczymy ponad 0,5 m od tylu przyczepy. Jednocześnie może sie zdarzyć, że te rowery zwiększa nam długość całego zestawu o ponad 8 m (jesli wcześniej bylo mniej) i teraz powinniśmy założyć i te i te. tylo wg mnie te wyrózniające tez powiny byc na bagażniku, bo on jest końcem składu.

:):):):):):) Porąbane to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast, wystający z tyłu bagaznik na rowery to juz inna tablica (ew. ściera) którą można, ale nie trzeba zamontować jesli przekroczymy ponad 0,5 m od tylu przyczepy.

 

Nie zauważyłeś Art 61 pkt 6 ust 8, który nakazuje oznaczanie ładunku wystającego ponad 0.5 m po za obrys pojazdu. Art 61 pkt.9 ust 4 mówi zaś o sposobie jego oznaczania dla aut osobowych.

 

Reasumując, możesz przewozić ładunek wystający po za obrys do 2m przy czym, jeśli wystaje po za obrys więcej niż 0.5m to musi być oznaczony. Może być oznaczony szmatą o wymiarach 50x50 a może być tabliczką. Niezależnie od sposobu jego oznaczenia musisz go oznaczyć!

 

Jednocześnie może sie zdarzyć, że te rowery zwiększa nam długość całego zestawu o ponad 8 m (jesli wcześniej bylo mniej) i teraz powinniśmy założyć i te i te.

 

Długość zestawu, to długość sprzężonych ze sobą pojazdów, ładunek nie jest elementem stałym pojazdu. Pojazd to pojazd, ładunek to ładunek.

 

Reasumując, kiedy masz zestaw o długości 8 m, nie musisz mieć oznaczonej przyczepy (dopiero kiedy zestaw przekracza 8m). Możesz zatem przewozić ładunek na niej zamieszczony (j.w.) bez konieczności montowania tablic wyróżniających na przyczepie.

 

Akurat w tym zakresie przepisy są jasne i czytelne. Trzeba je dokładnie czytać a nie wyciągać z kontekstu bo powstają wtedy nieporozumienia. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba je dokładnie czytać a nie wyciągać z kontekstu bo powstają wtedy nieporozumienia.

Czemu się tak pieklisz :) . Przyznaje się, że nie zaglądnąłem do przepisów, a interpretacji poddałem tylko przytoczone przez Ciebie Art. Mimo wszystko dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że:

A nie pieklę się - więc nie zarzucaj mi tego co sam robisz,

B Zwracam tylko Twoją uwagę oraz tych, których wprowadziłeś w błąd,

C sęk w tym, że własnie nie poddałeś interpretacji podanych wcześniej artykułów pomijając najważniejszy, a teraz próbujesz odwracać kota ...

D spowodował się tym samym chaos w dyskusji i niepotrzebne nieporozumienia oraz mnożenie postów nie na temat.

E Pisanie postów dla samego pisania nie jest już w modzie. więc dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, jeśli nie jest to pilne , jutro podjadę do budki pstryknę parę fotek , miesiąc temu montowałem i jest to bardzo proste bez wiercenia jakich jakkolwiek dziur ,zajmie Ci do około 30 min .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, montaż jest banalnie prosty : przykręcasz 4 uchwyty czyli 8 śrub i już masz zamocowany bagażnik rowerowy na dyszlu , ja jeszcze obetnę te śruby by tak nie wystawały.

post-111856-imported-6451cbb3-38fb-44e7-b27f-dc7bed8f6f88_thumb.jpg

post-111856-imported-d8274c20-ea49-4cef-acfc-00c6f15db64a_thumb.jpg

post-111856-imported-4344e38f-3c89-4a54-b49b-d085f5045889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku jeszcze brakuje Ci tam po śrubce od góry każdego z tych uchwytów;

- masz nad wygięciem otworek na śrubkę aby cały bagażnik na boki się nie przesuwał:bukiet:

Pozdrawiam

 

 

Dziwne bo i ja nowy kupiłem i śrubki były u mnie a w instrukcji masz co by je wkręcić choć wiem, że się nie rusza jak dociągniesz te opaski.Ale tak czy siak otwory są..więc po wkręcie samowiercącym i po sprawie;) a paski masz w komplecie?

post-111871-imported-60769550-e06c-45fe-b329-af620c4159db_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, nie ruszysz tego , nie ma szans by na bok się którykolwiek przesunął . Kupiłem ten bagażnik nowy i tyle było w komplecie .

Jest tak przymocowany, że tego nie ruszysz , chyba , że porządnym łomem :bukiet: i z bardzo dużą siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, nie ruszysz tego , nie ma szans by na bok się którykolwiek przesunął

 

U mnie np. śrubki były, ale otwory trzeba było wiercić. Na siłę wkrętarką da się przebić, ale mi jeden łep ukręciło. Ale zblokowało i nie suwa. Bez śrub miałem obawę, że mogłoby to się przemieszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie temat , bo własnie myślę, nad zakupem bagażnika na dwa rowerki na dyszel mojej Abi , i tak mam właśnie obawy , jak to się ma w trakcie użytkowania, czy faktycznie jest to wszystko takie "stabilne" i zawirowania ( powietrzne)między holownikiem , a przyczepą nie doprowadzają, do zbyt dużego obciążenia dyszla...co może skutkować uszkodzeniem go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.