Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery


RadekP

Rekomendowane odpowiedzi

Sposób mocowania ma 100% znaczenie.

Producent określa nośność na podstawie badań dla własnej wykonanej konstrukcji, a nie dla punktów kotwiczenia.

W czasie poszukiwań przyczepki natrafiłem na WILKA w którym był niefachowo zamontowany bagażnik na tylnej ścianie.

Nie wiem jak długo?

Efekt był taki że przez źle zabezpieczone otwory dostała się woda i w tamtym czasie ściana nadawała się do całkowitego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja się rozwinęła.

Ja tez mam swoje doświadczenia z bagażnikiem na tyłku przyczepy - na dwa rowery.

Generalnie frajda, łatwy dostęp (trzeba tylko kierownice skręcić), plandeka z tablicą czerwono - białą i można jechać.

 

Ale są i "ale".

1. Waga całkowita - to raz (o czym wspomniano wcześniej),

2. Kwestia odpowiedniego wyważenia przyczepy - to zawsze będzie skupiony ciężar na długim ramieniu, co dla niektórych przyczep z krótką ramą za osią może okazać się kłopotliwe - ciężar przenoszony jest bezpośrednio na konstrukcje drewnianą. Złe wyważenie zestawu spowoduje podnoszenie tyłu samochodu i jazda jak "na falach".

Efekt będzie oczywiście spotęgowany przy dłuższych jednoosiowych przyczepach.

 

Widziałem kilak przypadków gdy ciężar rowerów był "przenoszony" nie tylko na ścianę w miejscu mocowania, ale również na ściany boczne, widać było efekty ugięcia lub rozchodzenia się konstrukcji.

 

Na tamtym etapie - ponieważ udało mi się kupić dość okazyjnie belki i mocowania Thule - zrezygnowałem z używania bagażnika i przerzuciłem rowery na dach samochodu odpowiednio go dociążając.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w miejscu gdzie zakupiłem przyczepę. Jest tam też serwis. Facet chętnie mi wytłumaczył co i jak. Rynienka jest zamontowana do belki nośnej, spokojnie mogę tam osadzić bagażnik, muszę jedynie wzmocnić to dłuższymi śrubami, ponieważ na wylot nie da rady bo są meble, dół jak najniżej, śrubami na wylot, nie będą widoczne.I tyle, dobrze zamontować i można jeździć. Grunt to też dobrze zabezpieczyć przed wodą, ale na to też mam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w miejscu gdzie zakupiłem przyczepę. Jest tam też serwis. Facet chętnie mi wytłumaczył co i jak. Rynienka jest zamontowana do belki nośnej, spokojnie mogę tam osadzić bagażnik, muszę jedynie wzmocnić to dłuższymi śrubami, ponieważ na wylot nie da rady bo są meble, dół jak najniżej, śrubami na wylot, nie będą widoczne.I tyle, dobrze zamontować i można jeździć. Grunt to też dobrze zabezpieczyć przed wodą, ale na to też mam sposób.

 

dużo uszczelniacza - aż wypłynie i to cały sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to będzie istotne. 
U mnie owy bagażnik na tylnej ścianie jest zamontowany tak jak mówicie do rynienki ale nie śrubami na wylot tylko specjalnymi uchwytami właśnie do tej rynienki. 
Nie pamiętam jak się trzyma na dole. Co do wytrzymałości to teść w niewiedzy wymanewrował przyczepę z podwórka tylko z bagażnik. Trzyma sięnadal jak wściekły, nie drgnie i nic nie nosi śladów uszkodzeń. Zdjęć chwilowo nie mam bo 100 km do przyczepy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Link nie działa, reklama się nie udała :)

Wywalamy?

Podczas ostatniego pobytu w Chorwacji doszliśmy do wniosku z żonką , że bez roweru to jak bez ręki.Decyzja podjęta , bagażnik na tylną ścianę zakupiony.Planuje zamontować samodzielnie ale to dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam kolegów. Przepraszam jeżeli był już temat . Czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu bagażnika rowerowego na hak Thule Xpress 970? Czy sprawdza się i nie sprawia kłopotu.Ja użytkowałbym go tylko na krótkich trasach w trakcie pobytu na kempingu aby dowieść rowery kilkanaście-trzydzieści kilometrów gdyż wożę rowery na dyszlu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem mojej platformy na hak to wszędzie mi odradzali te widelce, rowery cały czas sie kiwają i obijają o siebie. Te pare km można przewieźć, ale w dalszą trase bym już na to nie założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu bagażnika rowerowego na hak Thule Xpress 970? Czy sprawdza się i nie sprawia kłopotu.

Używam taki bagażnik od 6 lat. Sprawdza się idealnie. Mały, lekki, poręczny. Łatwo się montuje. Używamy go na trasach do 100 km, bo w dalszych też wozimy na dyszlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Przepraszam jeżeli był już temat . Czy ktoś ma doświadczenie w użytkowaniu bagażnika rowerowego na hak Thule Xpress 970? Czy sprawdza się i nie sprawia kłopotu.Ja użytkowałbym go tylko na krótkich trasach w trakcie pobytu na kempingu aby dowieść rowery kilkanaście-trzydzieści kilometrów gdyż wożę rowery na dyszlu przyczepy.

ja mam takiego thule.a jest spoko rowery stabilnie, nie wychyla sie na zakretach nawet przy mocno dynamicznej jezdzie, jak dobrze zabezpieczysz to rowery nie obijaja sie o siebie naprawde polecam. Cena + jakosc na 5+. No i wystarczy kule haka kupic w markecie za pare zł zamontowac na dyszel i masz bagaznik zarowno na cepe jak i na auto gdy na miejscu smigasz solo. ale ale mialem wczesniej taki widelec no name.... to byla porazka. thule  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.