Skocz do zawartości

Miejsce i termin zlotu


Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny VII zlot www.karawning.pl odbędzie się na kempingu w Sławie oficjalna strona kempingu www.osir.slawa.pl też www.slawa.spanie.pl

 

Miejsce zlotu ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 67-410 Sława

Namiary GPS N 51 52 55,34 E 16 03 32,25

Termin zlotu jak w temacie od 30-04-2010 do 03-05-2010 , możliwy będzie wcześniejszy przyjazd.

 

Nie ma żadnego wpisowego za zlot płacimy za pobyt na dzień dzisiejszy według cennika kempingu , cena ta może ulec zmianie , ale o tym poinformuje w terminie późniejszym.

 

Dojazd do kempingu najlepiej przedstawi interaktywna strona www.mapapolski.com.pl/slawa na dole klikniemy w ikonkę „hotele, noclegi” przesuwając w dół zobaczymy adres OSiR ul Odrodzonego Wojska Polskiego 19 i w tym okienku klikniemy na ikonkę powiększ na mapie zobaczymy dokładnie miejsce naszego spotkania. Miejsce kempingu można równiez zobaczyć klikając w ten link http://mapa.targeo.pl/,19,16.05539,51.88246?l=90c1ab75bbb06087

 

WAŻNA INFORMACJA – Dla przyjeżdżających z pieskiem , obowiązkowo proszę zabrać kaganiec i smycz.

Na terenie ośrodka zdarzył się wypadek pogryzienia , więc dyrekcja jest uczulona na tym punkcie.

 

W tym temacie będą poruszane ważne informacje i pytanie związane z tymi informacjami ,tak więc inne posty będę przesuwał do innych tematów z prostego powodu by szybko znaleźć istotne dla nas infa.

 

zmieniono po negocjacjach dniu 10-02-2010

 

- 6 zł od osoby/ doba, dzieci do lat 4 - 0 zł dzieci od 5 lat do 10 lat - 5 zł

- 3 zł za auto /doba

- 6 zł przyczepa/doba

- 7 zł za podłączenie do prądu/doba

- 10 zł camper/doba

- 5 zł za rozbicie namiotu

 

Każda załoga podczas meldowania się w recepcji otrzyma naklejkę z herbem miasta Sława

 

Drzewo na ogniska - mamy gratis( do tego spory ruszt), kemping przygotuje stoły na wspólną kolację oraz nagłośnienie, obok będzie rol bar z zimnymi napojami, dla dzieci zjeżdżalnie dmuchane.

W razie niepogody mamy miejsce w sporej świetlicy.

 

W miesiącu kwietniu będę w Sławie i jestem zaproszony przez Burmistrza, może coś jeszcze uda się wynegocjować.

 

natrysk 3 zł - tu trwają jeszcze negocjacje jest problem jak rozwiązać by wliczyć w cenę, ale w koło jest sporo innych miejsc noclegowych , pól namiotowych , przychodzą osoby z po za tego kempingu , korzystają i robi się tłok i zamieszanie , a nas też będzie sporo.

Jak to będzie wyglądać napisze po ustaleniach. Dla nas wygodniej by było, aby cały czas od 7 do 22 godziny były otwarte bez bilecików.

 

Na tą chwilę wygląda to tak, że natryski będą czynne od 7 do 22 godz i płacimy w recepcji.

 

Można jeszcze zamówić pamiątkowe kufle do piwa więcej na ten temat tu : http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5949&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Parę fotek z kempingu z naszych spotkań jakie odbyły się w 2008 i 2009

Brakuje mi fotek sanitariatów, może koledzy którzy tam byli takowe mają proszę zapodać i inne chcemy pokazać kemping w Sławie innym.

 


droga dojazdowa do ścieżek.

post-110030-imported-2192442c-9e86-4bb2-819d-e9832c3a59af_thumb.jpg

 

miejsce na ognisko z ławami i stołami.

post-110030-imported-8a658986-fd8d-4d06-a721-083dc126a170_thumb.jpg

 

boksy na przyczepki, campery

post-110030-imported-c256d2f6-ce62-4567-bf11-468450efefae_thumb.jpg

 

ognisko z rusztem.

post-110030-imported-caeff017-fef9-4fd2-9c1a-3998bc59c7a8_thumb.jpg

 

przy ognisku są takie ławostoły z zadeszeniem

post-110030-imported-6f73cc0a-67ee-4d50-9894-e5f2a7b09389_thumb.jpg

 

sklep można się zaopatrzyć w podstawowe produkty spożywcze w tym i napoje nisko i wysokoprocentowe.

post-110030-imported-e852c2a5-dc82-4ba6-9723-3227384b343e_thumb.jpg

 

miejsce biwakowania

post-110030-imported-e216433d-8026-4aa2-a888-1edc78bdf3af_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wirek

WAŻNA INFORMACJA – Dla przyjeżdżających z pieskiem , obowiązkowo proszę zabrać kaganiec i smycz.

Potwierdzenie szczepień również by się przydało. Często podczas sprawdzania dokumentów okazuje się, że bardziej wściekły jest właścicel niż jego piesek. Dochodzi się wtedy do wniosku, że pomylono obiekt przeznaczony do zaszczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VII zlocie w Sławie z atrakcji mamy wycieczkę rowerową http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5677 i wyjazd do Wolsztyna na paradę parowozów http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5678

Można jeszcze zorganizować rejs statkiem po jeziorze Sławskim w 2008 roku taki rejs zafundowaliśmy sobie , ale jak to w maju pogoda bywa kapryśna i trochę nam w czasie rejsu wiało i delikatnie popadało.

Jak będzie zainteresowanie można pomyśleć i załatwić stateczek.

Parę fotek z 2008 roku .

 


Nie jest źle

post-110748-imported-e22b0d8f-fffd-49e2-906c-e39afe30d229_thumb.jpg

 

widok ze stateczku

post-110748-imported-9062e3b2-2872-45c6-97ee-ea91f763fe33_thumb.jpg

 

Trochę wiało i ciut chłodno było

post-110748-imported-ef1a4a0f-9238-46e2-95ee-bba2e7f2683b_thumb.jpg

 

byli i śmiałkowie na kajaczek

post-110748-imported-b3b425eb-da7e-4c81-abb6-06cebb26c8e1_thumb.jpg

 

żaglówki też w rejs ruszyły

post-110748-imported-c0ffdc76-4d49-4c3e-bcbd-5ab56d8bfe38_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proponowany program zlotu w Sławie.

Nie obowiązkowy do niczego nie zmuszamy jedynie zachęcamy.

 

30-04-2010 przybywanie załóg ,powitania na „misia „ lub jakoś podobnie , wieczorem ognisko pasowanie na zlotowca lub kolejny stopień , parada „zrytych beretów” czyli przebieramy się w śmieszne, zabawne stroje ze szczególnym uwzględnieniem nakrycia głowy

 

01-05-2010 około godziny 10 – wyjazd do Wolsztyna na paradę parowozów, powrót około godz. 18

 

Od 18 godz. do 20 przygotowanie posiłków ( każdy według swego gustu i smaku) do wspólnej kolacji

Około 20 godz. Wspólna rodzinna kolacja przy wspólnym stole.

 

02-05-2010 około 10 rusza wielki peleton rowerowy dookoła jeziora Sławskiego , po drodze zatrzymujemy się przy stacji metrologicznej , gdzie usłyszymy od szefa tej stacji ( geograf, biolog, pasjonat tych okolic) , krótką historię tych okolic , dowiemy się wiele o jeziorze i okolicznych miejscowościach oraz przyrodzie. Po tym peleton rusza dalej na kolejny przystanek czyli mały piknik już nad jeziorem Sławskim. Powrót trudno określić , przypuszczalnie około godz. 17 .

 

Około 19 czy 20 ognisko i potańcówką przy muzyce na żywo naszego kolegi Track222 w przerwach popisy naszych gitarzystów , więc każdy kto gra i ma gitarę jest proszony o jej zabranie.

 

03-05-2010 to niestety dzień pożegnań pewnie znów na „misia” i pewnie tych pożegnań na misia będzie znacznie więcej niż przy powitaniach.

Przed wyjazdem każdy kierowca sprawdzony alkomatem .

 

W dniu 02-05-2010 dla tych co nie biorą udziały w wycieczce rowerowej mogę załatwić ( o ile będzie zainteresowanie) rejs statkiem po jeziorze Sławskim. Rejs trwa około 1 godz.

 

To jest tylko zarys tego co ma się dziać na zlocie.

Nie jest to sztywny program, no po za wycieczkami do Wolsztyna i rowerowa , każde zmiany sugestie, propozycje , można wziąć pod uwagę i zmienić w końcu jest to nasza wspólna impreza i nie chce sam ustalać .

Pisze ten zarys ponieważ już słyszy się głosy, że braknie czasu na coś , że coś się nie uda ( nie twierdze, że wszystko się uda, nie ma idealnych imprez by 100% uczestników było w pełni zadowolonych).

 

Czekam na Wasze propozycje szczególnie od Rysiaczka, ma parę ciekawych pomysłów.

Podaje już dziś ten zarys programu, bo jest sporo czasu by coś zmienić według Waszych sugestii.

 

Jedna podstawowa zasada pełen luz, żadnego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku, Jeżeli można "cóś" zasugerować to bardzo proszę .

Wycieczka rowerowa zaczyna się ok.10.00 . Dystans do przejazdu to ok.20km , więc z pogadanką pana ze stacji meteo i ewentualnym postojem , piknikiem czas przejazdu ze względu na dzieci mimo wszystko nie będzie taki długi jak napisałeś , tj. do 17.00 .

Idąc 5km/godzinę to wychodzi , że potrwać to by mogło 4 godziny , z postojami na pogadanki 5 godzin ale my będziemy jechać na rowerach , więc czas trochę nam się skróci . Cały czas tu biorę pod uwagę , że będą jechały z nami dzieci , więc nie będzie to peleton z Tour de France ale te 10km/ godzinę chyba rozwiniemy .

Wobec powyższego chciałbym zasugerować zorganizowanie wycieczki rowerowej i dopiero po niej rejs statkiem .

Nie będzie trzeba wybierać pomiędzy wycieczką rowerową a rejsem . Chyba, że rejsów będzie kilka !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finger, założyłem tak długi czas wycieczki z uwzględnieniem postojów w szczególności pikniki na polanie napisałem przybliżony czas zakładając najdłuższy czas przejazdu , trudno określić czas powrotu , a ta 17 godz. to chyba graniczna . ( mam nadzieje , że Rysiaczek na składaczku na ta godzinę dojedzie :( )

Jeśli chodzi o rejs statkiem, jest to mały stateczek zabierający na pokład około 10 czy 12 osób w tej chwili nie pamiętam i nie zgłębiałem tematu , więc przy większym zainteresowaniu potrzeba by parę kursów.

Jeśli będzie zainteresowanie zglebię temat i podam szczegółowy , bo można by zrobić dla tych co na rowerkach nie pojadą wcześniej , a późniejsze rejsy dla tych co z wycieczki rowerowej wrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku ! Nie mam zamiaru niczego planować . Jestem pełen podziwu dla Twojego zaangażowania . Niech to samo sobie leci ! Spokojnie ! Bo zagłaskamy kota i za chwilę dostane numerek z godzinami wizyt pod prysznicem ! :(:(:(:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostane numerek z godzinami wizyt pod prysznicem ! :( :( :(:) :)

 

proszę Ciebie nie przesadzaj , to że zaproponowałem (podkreślam słowo zaproponowałem) w jeden wieczór wspólny stół , a w drugi potańcówka przy ognisku , nie oznacza , że wyznaczę dla każdego godziny kąpieli.

 

Nie każdy musi być przy stole, czy przy ognisku - indywidualny wybór.

 

Jak napisałem mogę sobie poza wycieczkami resztę odpuścić , mniejszy kłopot dla mnie , ale zwróć uwagę , że będzie nas sporo i każdego co innego będzie interesować.

Nie zmieścisz wszystkich przy jednym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.