Skocz do zawartości

Kamperem na narty w austrii i wloszech


Rekomendowane odpowiedzi

Wojki, nie jestem jakimś maniakiem internetu ale chociaż odrobina netykiety ;)

warto by się było przywitać na forum zanim zadasz pytanie ;)

 

a swoje pytanie sprecyzuj proszę dokładniej gdzie chcesz jechać czy masz już jakiś plan?

w AT przy lodowcach np Stubai, Hintertux, Soelden można podjechać na sam parking pod wyciągiem kamperem i bez problemu zostać na noc.

 

Na Stubai'u tylko na parkingu A można zostać na noc na B-E jest zakaz kamperowania ;)

w okolicy wszystkich lodowców są całoroczne campingi super wyposażone. jest tam mnóstwo przyczep zostawiony na jesień do których właściciele dojeżdżają ... fajny widok przyczepy pod dachami i innymi konstrukcjami ;)

 

a camperem można podjechać i zatrzymać się na noc lub dwie ;) niemniej jednak koszty na takim campingu wcale nie są atrakcyjne w porównaniu do kwater i apartamentów więc IMO lepiej pojechać na jakąś kwaterę bo tak jak masz okazję przeczytać w przytoczonym przez Szaraja, temacie zimowy caravaning niesie za sobą dużo utrudnień i raczej nie wypoczniesz po nartach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korzystam czesto z for internetowych, dziekuje wiec za zwrocenie uwagi.

 

ohh napisalem juz raz wielki post i mi sie skasowal..., wiec jeszce raz:

 

chodzilo mi wlasnie o takie informacje, dziekuje Kamil. jakby ktos wiedzial jak jest z parkowaniem przy stoku w poludniowych wloszech (tyrolu), tam jest duze nagromadzenie regionow narciarskich, bede bardzo wdzieczny. z tego co sie dowiedzialem np w livigno nie mozna parkowac pod stokiem.

 

co do uwag ogolnych Kamila, to jesli mozna sie odniesc: nie mam wielkiego doswiadczenia w caravaningu, jedyne jakie mam to w 5 tygodni wokol polwyspu iberyjskiego, wzdloz wybrzeza (w dwie osoby plus pies ;) ). Najwiekszym plusem posiadania kampera (czy tez busa przygotowanego do spania w nim, jak bylo w tym wypadku) wydaje mi sie wlasnie to ze nie trzeba nocowac na kampingach (z tych 5 tygodni na kampingu spedzilismy tylko 2 noce). hiszpania (oprocz wybrzeza morza srodziemnego) i portugalia nadaje sie do tego wysmienicie.

Oczywiscie to bylo lato a teraz jest zima i dlatego mam umowione wypozyczenie kampera przystosowanego do warunkow zimowych i plan jest taki zeby, na ile to mozliwe, parkowac poza kampingami.

 

dziekuje bardzo za pomoc

pozdrawiam

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wybieram sie kamperem na narty do austrii i wloch. szukam informacji na temat parkowania pod stokiem, czy mozna, gdzie mozna. bedac na nartach widzialem stojace na parkingach pod stokami kampery, ale moze macie jakies informacje gdzie mozna parkowac.

pozdrawiam

 

byłem teraz w rejonie Zillertal

 

kampingów w bród, w odległości do 300 metrów od wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie kamperem na narty do austrii i wloch. szukam informacji na temat parkowania pod stokiem, czy mozna, gdzie mozna. bedac na nartach widzialem stojace na parkingach pod stokami kampery, ale moze macie jakies informacje gdzie mozna parkowac.

pozdrawiam

 

W ubiegłym roku Włochy miejscowość Ponte di Legnio widziałem dużo Włoskich kamperów na parkingu obok wyciągu, przyjeżdżali w piątek popołudniu i stali tam do niedzieli wieczór - parking bezpłatny ogólnie dostępny.

Widywałem także kampery na parkingach pod wyciągami w miejscowościach Madonna di Campillo, Paso Pelegrino, Cawaleze, Predazzo, Bela Monte, i wielu innych, parkingi były bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sorki ale tablice masz to wolno ci stac wszedzie gdzie nie ma zakazu do parkowania

oczywiscie nie wystawiasz stolika i siedzen heh,a w srodku mozesz robic co chcesz(spac jesc i to tez hehe

warto miec numer do ambasady pl-ale oni hehe

nie ma zakazu spania w camperku-dosc z tym podejsciem ze wolno albo nie-po to jest kamper,a jak chce to jade na cemping albo nie

w tirach tez spia i im wolno heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.