Skocz do zawartości

jaki klej do poszycia - wiem niby bylo 100 razy a jednak...


marko72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panstwa,

 

Mam na imie Artur i jestem u Was goscinnie - nie mam przyczepy lecz kampera (y).

Chcialem poprosic o informacje dot klejow do poszycia aluminiowego.

Dlaczego wracam do tematu. ano dlatego ze specyfika naprawy jest taka iz znane z innych postow sposoby klejenie nie bardzo zdadza egzamin.

 

W moim przypadku nie chodzi o przyklejenie kawalka wymienionej blachy.

Ja potrzebuje przykleic cale poszycie na nowo. Tzn rozebralem samochod do ramy i odbudowalem cala konstrukcje. Czyli mam plachte blachy, ktora jak wiecie jest klejona do rusztu drewnianego i styropianu - nie bardzo wiec jest mozliowsc stosowania kleju a do drewna i b do styropianu ( jak ktos u siebie zastosowal co przeczytalem wczesniej). Zreszta w oryginale nie bylo takich patentow. Klej byl jeden, elastyczny, nalozony pistoletem na calosc. Zadna prasa tego nie mogla trzymac ( jak w plytach warstwowych obecnie stosowanych) bo profil trapezu by sie zniszcyl. Bylo to klejone na stojaka bo meble sa elementem konstrukcyjnym i przykrecane sa na przestrzal od strony zewnetrznej przez konstrukcje sciany. Czyli blaszka jest ostatnim elementem nakladanym na sciane.

Pozostalosci kleju wygladaja jak materialy tapicerskie - ciagnace, elastyczne, odchodza platami - jak np butapren, czy inne do klejenia tkanin itd, choc to pewnie nie to.

 

W tym przypadku kleje w tubkach kupione w LM nie wchodza w gre ze wzgledu na ilosc i brak Pudziana do sciskania pistoletu na 20 m2.

Dociskanie blachy wlasciwie tez nie.

 

Nie dotarlen na forum do wiekszej naprawy lub wypowiedzi jakiegos handlowca pracujacego nad marketingiem swojej firmy, czy serwisu. Opcja szukaj - dziala... zniechecajaco :hehe:

 

Czy moze ktos cos konstruktywnego doradzic? Pokiewrowac?

Polecic? a moze juz bylo konkretnie tylko nie dotarlem to sorry i poprosilbym o link

 

Poprostu chodzilo by mi o klej ktorym rzeczywiscie te poszycia byly klejone.

Nieststy Niemcy nie chca gadac, a Polski przedstawiciel... ehh

 

Pozdr

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotarlen na forum do wiekszej naprawy lub wypowiedzi jakiegos handlowca pracujacego nad marketingiem swojej firmy, czy serwisu. Opcja szukaj - dziala... zniechecajaco

Opcja szukaj działa dobrze ,tylko fachowcy mają niechęć pisania bo są posądzani o reklamę jak już to piszą incognito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja szukaj działa dobrze ,tylko fachowcy mają niechęć pisania bo są posądzani o reklamę jak już to piszą incognito.

A szkoda bo informacja tutaj napisana była by widoczna do każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... no coz

 

czyli tu niestety tez sie nie dowiedzialem

 

w sumie... jesli ktos ma takie doswiadczenia i do wszystkiego musi dochodzic na okolo sam to nie dziwie sie ze potem olewa i nie chce dzielic sie doswiadczeniami

 

tylko po co forum i kacik "naprawa"

 

nic to, na mnie na razie jeszcze mozna liczyc i sie nie zniechecam

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.