Skocz do zawartości

13-tego w piątek - odkręcone koło


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to te kilkanaście złotych za śruby nie robi już różnicy

Są śruby które kosztują 5 zł za sztukę ,ale i do niektórych pojazdów dostaniesz nie taniej niż 15 zł a to już boli :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

no i wreszcie się stało :jump: znów kupiłem aluski do budki :-] jak przesyłka dotrze to pojade z nimi na sprawdzenie, potem zakupie odpowiednie śrubki i co najważniejsze tym razem przykrece koła i sprawdze to ze trzy razy :hehe: ... czas pokaże czy i te zgubie :mlot:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no Tomku ładne te aluski , a tak na marginesie pierwszy wyjazd na nich to może na IV Zlot :hmm: bo jeśli tak to naprawdę je Bardzo dobrze dokręć by dojechać szczęśliwie i kożystać z wolnego czasu, bo już raz na Kujawach zgubiłeś aluski :oslabiony: , czego więcej jużci nie życzę raz starczy :swiety:.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, to pogratulować - przeczytałem o przygodach :]

 

ja dzisiaj zakupiłem stalówki 14 - bo miałem 13, oraz dwie nówki oponki - taki zestaw wyszedł o 200zł taniej niż dwie nowe 13stki C....

 

koledzy takie pytanko - czy felgi stalowe mają różną twardość? czy mogę założyć od osobówki - a konkretnie Renult Scenik ?

 

obiążenie na jedno koło max 650kg... oponki kupiłem z zapasem bo indeks odpowiada masie 775 na 1 oponkę.

 

rozmiar przymierzony na przyczepie - pasuje ok, średnica koła zwiększona o 1cal więc bardzo niewiele, profil bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku zrobie jakieś małe próby wokół komina zanim rusze do Was na zlot :ok: i też mam nadzieje że raz starczy i więcej przygód tego typu miał nie będe :swiety:

 

Maarec poniżej kilka tematów wiele wyjaśniających :ok:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7927-burstner-i-felgi-od-samochodu/

http://forum.karawaning.pl/topic/3556-rozmiar-felgi-w-przyczepie-dethleffs/

http://forum.karawaning.pl/topic/7743-opony-indeks-nosnosci/

http://forum.karawaning.pl/topic/6978-wymiana-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą lawetę z tymi alusami targałem przez 4 lata ... nigdy nic się nie luzowało .... za to przed alusami jedna stalówka się odkręciła i odpadła , do Hamburga jechała cepa na trzech kołach . Te alusy odkręciłem ze spalonego passata , wszystko było spalone , nawet opony na tych alu .... one same w stanie super , oprócz lakieru ... widziałem często spalone auta ze stopionymi alu ...wniosek taki , że alu alu nie równe , są różne stopy ... ale efekt jest ciekawy :gitara:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje jak widać to BBSy więc jakość powinna być :ok: i też na Passacie jeździły :-]

 

mam też nadzieje że dzięki alusom będzie lepsze chłodzenie hamulcy :hmm:http://forum.karawaning.pl/topic/8058-pochylenie-drogi/page__st__15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku felgi założone i nawet pierwsze kilometry mają za sobą :-]

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z tego wniosek, że warto zawsze przed jazdą sprawdzić stan dokręcenia śrubek. Faktycznie jakiś żartowniś lub złośnik w przypływie głupoty nie kalkulując rozmiarów ewentualnej katastrofy może je poluzować.Trzeba to wziąć pod rozwagę. Oprócz podstawowych narzędzi w holowniku lub przyczepce warto też posiadać zapasowe śruby do kół. Ja ich nie posiadam, ale po tych jakże cennych uwagach przed rozpoczęciem sezonu zaopatrzę się w odpowiednie :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.