Skocz do zawartości

Ukraina - nieznana i piekna...


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM czy ukraina ma ses ponad 1000 kil

 

Ma im dalej tym ciekawiej obja zd Płw Krymskiego to ok 3800km

 

Wrażenia nie zapomniane

 

Wypuszczająć się w te rejony macie naprawdę fajną przygodę można się cofnąć do początków karawaningu i powspominać jak kiedyś bywało i jak się rodzi taka pasja tak teraz jest na Ukrainie oni zaczynają się bawić w ten sposób na życie.

Jeżeli ktoś che wskoczyćw wyższą formę karawaningu to pewnie bedzie zawiedzony infrastrukturą ale napewno nie ludzimi na Ukrainie i widokami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

tak przez te świeta przemyslałem temat ukrainy. Chęci są duże na wyjazd w okresie wakacji :mikolaj: - przejrzałem dość dużo informacji ale jedno mnie niepokoi. W gazecie "auto świat extra nr4 czerwiec 2009 " wyczytałem ; prawo jazdy kat.B uprawnia do kierowania pojazdami do 3,5tony , a holowanie przyczepy możliwe jest , gdy ma się dodatkowo prawo jazdy kat.E :):hehe:

 

czy ktos wie coś więcej na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonie79 Ukraina ma podobne przepisy jak w Polsce!

możesz prowadzić zestaw do 3,5t!

na granicy dokładnie sprawdzą twoje dokumenty i zobaczą ile ma masa samochodu oraz ile ma DMC przyczepy!

byłem w lipcu na Ukrainie z przyczepką i nikt nic odemnie nie wymagał mam B i DMC 900kg a ciągnołem przyczepkę Partnerem!

 

a nawet jak ktoś bedzie miał jakiś problem to zawsze sie można z nimi dogadać:mikolaj:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A moze by nawiazac najpierw kontakty z karawaningowcami z "tamtych" stron? Zawsze podpowiedza, doradza, pomocna dlon sie przyda.

Nadarza sie okazja, odezwal sie kolega Donbas z Ukrainy, zapraszaja na swoj zjazd ktory beda organizowac na Białorusi i na ktory nas zapraszaja.

Moze by pojechac,nawiazac kontakty i razen ruszyc na wschod? :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruś jest OK, trzeba się tylko przyzwyczaić do ich stylu (mówię o władzy). Za to ludzie wspaniali, spędziłem miło czas tam będąc. Za to zawsze jak wjeżdżałem to albo policja zatrzymywała albo kilka km za granicą po odprawie pogranicznicy. Zawsze ratowała mnie wiza i międzynarodowe prawo jazdy. Odniosłem wrażenie że posiadanie wizy zamiast zaproszenia jest oznaką że nie ma kontrabandy. Za to zawsze na granicy pytanie o posiadanie broni. Acha, po zjeździe z szosy na szutrówki nie spotkałem żadnych drogowskazów. Dobra mapa nieodzowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Adreas pisałeś o drogach na Ukrainie.

 

Mam dylemant czy może nie pojechać do grecji przez Ukraine , wzdłuż moża czarnego do bukaresztu ?

 

Czy jest tam fajna i nie długa traska w granicach ukrainy ?

 

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2010 14:27 ]

AHA ja również mogę dołączyć do wyprawy na KRYM jeśli będzie jakoś w durgiej połowie lata.

Planuje wracać z Grecji wzdłuż morza czarnego i jak będzie do kogo to pojadę i na KRYM. Będą mógł jeździć po Ukrainie nawet do końca września- dopasuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.