Skocz do zawartości
jacek l

Ukraina - nieznana i piekna...

Rekomendowane odpowiedzi

jacek l

Tak sobie siedzialem i sie nudzilem, no i wynalazlem fajna stronke na Ukrainie, gdzie mnie troche ciagnie ale na razie strach, choc jakby coraz mniejszy , szczegolnie po wyprawie rumuńskiej.

http://autocamper.com.ua/blog/vitos/2009/10/28/20-dnej-po-zapadnoj-ukraine-s-karavanom/

Ja wiem, ze tylko tacy starzy jak ja to znaja ten jezyk, ale mozna sie posluzyc tlumaczem, polecam.

Wasz stary i znajacy dosyc dobrze rosyjsko-ukrainski Jacek.

Bo to moze na 2011 rok w lecie by sie jakas ekipa zebrala?

Blisko jest, a mnie tam juz zadne Francje ani Hiszpanie to jakby nie ciagna - nuuuda/ drogo jak nie wiem co, zawsze patrza na nas jak na dzikusow, lipa, lepiej dawac normalnym zarobic, znaczy sie Slowianom...A jaka satysfakcja, jak sie wroci... :jump:

Znaczy sie przygody jak w Panu Samochodziku moga byc, o Czterech Pancernych nie mowiac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

Wyprawa bardzo interesująca i byłbym chętny wybrać się na nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yabulon
Bo to moze na 2011 rok w lecie by sie jakas ekipa zebrala?
A dlaczego dopiero w 2011 a nie w tym sezonie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jawor_ki

toolbar przetłumaczył automatycznie

zawioze dzieciaki na basen i usiąde sobie z kawą do wspomnień.

taki wyjazd to moje marzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszek

Też sobie myślę o takim wypadzie od dawna . Ja bardziej interesuję się Karpatami na Ukrainie .W tej chwili najwięcej wiadomości zbieram od kolegów jeżdżących tam na motorach .Oni mają dobrze bo namioty rozbijają beż problemu a jadąc z miejscowymi są w miarę bezpieczni .Opowiadają że w ciekawych okolicach nie ma kempingów, Nocują na dziko lub u znajomych .Z ich opowieści widać ze naprawdę to inny świat tylko trzeba wiedzieć jak się w nim poruszać. O Karpatach czytam jeszcze tu http://forum.bieszczady.info.pl/forumdisplay.php?f=22 .A co do wyjazdu to się nie spieszę ,poczekam . Mnie osobiście zaliczenie tylko większych miast nie interesuje a mentalność ludzi w wioskach tak szybko się nie zmieni więc taki świat chwilę zostanie .Jest czas na spokojne przygotowanie i szukanie kontaktów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kocur
A jaka satysfakcja, jak sie wroci...

oczywiście wróci w całości i z pełnym wyposażeniem :ok: - trochę żartuję, ale...

Jacku - nie jesteś jedyny, który potrafi jeszcze mówić i czytać w języku naszych sąsiadów. Mam coraz mniej okazji przypominać sobie dawne umiejętności. Dobrze, że podałeś link do strony rosyjskojęzycznej, będę mógł poćwiczyć. :jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Myślę, że 2011 to dobry termin. Będzie to zaraz przed Euro2012, więc myślę, że nie będzie już strach. Myślę, że tradycyjnie piszę się na taką wyprawę. Może tak okolice Krymu, a może Karpaty, a może ...?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rysiaczek

Zastanawiałem się w skrytości : gdzie Jacku skierujesz nastepną wyprawę . Stawiałem trochę na Białoruś lub Węgry . Ukraina to wspaniałe wyzwanie . Zjeździłem prawie całą ale było to w starych czasach i w całkiem innej rzeczywistości . Nie wiem czy uda sie podczas jednej wyprawy zobaczyc całą Ukrainę ? Jedna z takich wypraw zaczelismy we Lwowie . Stalismy tam 3 dni. Ugoszczeni i lekkim kacem w poszukiwaniu paliwa do kanistrów dotarlismy do Odessy . Wyprawa to 4 Polskie Fiaty i 2 Polonezy.

Dobra droga jest przez dawną Mołdawie , my pojechalismy bokiem . Potem Mikołajew , Cherson , Sewastopol , Jałta i mała bajkowa miejscowośc Zaliznyj Port gdzie spedzilismy tydzień . Tu wyprawa sie rozdzieliła . Trzy załogi pomkneły na Zaporoże i do Kijowa a my wróciliśmy do Odessy aby połazić po pieknych portowych zakamarkach miasta. Ponownie spotkalismy sie w Kijowie . Wyprawa wracała przez Lwów a ja poleciałem na Białoruski Brześć po drodze odwiedzając rodzine . Cała wyprawa była na tyle ciekawa że w fiaciku poza rodziną /żona i dwoje małych dzieci / musiałem wozić cztery baki na benzynę . Nie chce zaśmiecać Twojego wątku powiem tylko że Ukraina jest piękna a Krym to bajka , warty osobnej wyprawy . Ta eskapada trwała 20 dni . Nadmieniam ze poruszliśmy się bez przyczepek . Jak sie spotkamy to opowiem wiecej o róznych zwariowanych przygodach . Całkiem realnie spojrzałem na ten wyjazd. Jest sporo czasu aby wszystko zaplanować ! :jump:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Nikt tu niczego nie zasmieca, wszyscy sa mile widziani w temacie.

Czasu jest duzo na przygotowania, mamy juz nowych kolegow na rosyjskim forum.

http://eurocaravaning.ucoz.de/forum/13-583-1

Kombinujcie i wymyslajcie o co sie zapytac.

J.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarek49

Witam.Wyjazd do tego ciekawego kraju jest dla mnie rowniez ekscytujacy.Ale jest jeden zasadniczy problem.Zla jakosc drog-niestety prawie wszedzie.W 2006 i 2007r odbylem 2 podroze tylko autem-8000km-przejechalem prawie caly Krym.Po prostu-bajka.Problemem nie jest brak kamp.-ale wlasnie fatalne drogi i niestety niska kultura jazdy miejscowych kierowcow. Jak taka podroz zniosa nasze cycepki ?Wlasnie to bylo glownym powodem ze zmienilem kierunek swoich podrozy juz z moja cycepka na MNE i Albanie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wirek

Jak nasze budki wytrzymują nasze drogi, może i zniosą te na Ukrainie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Z tego co widzę na mapie Ukrainy to są kempingi, lub temu podobne miejsca z podstawowymi mediami. Wygląda ciekawie. Jestem ciekaw, jaka to jest droga z Kijowa do Odessy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarek49

Witam.Droga z Kijowa do Odessy to autostrada-najlepsza i najszybsza na Ukrainie.Duzo milicji z suszarkami. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andreas

witam

ja w tym roku byłem z przyczepka na Ukrainie!!! zresztą opisałem cały wyjazd na:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4302

drogi zwłaszcza te główne sa dobrej jakości!!! ktoś kto pisze że drogi sa kiepskie albo ich nie ma jest w błędzie!

jasne że zdarzaja sie dziury ale one są wszędzie.

w tym roku byłem też w Bośni z przyczepa i tam było o wiele gorzej niz na Ukrainie!!!

fakt z Campingami jest licho ale ludzie tamtejsi wspaniali, uprzejmi i ciekawi przybyszów!

Ja spotkałem tam wielu fajnych ludzi którzy mnie ugościli, nakramili i zapraszali ponownie nic odemnie nie chcąc! co w Polsce jest prawie nie spotykane!!!

nie spotakłem sie ze złodziejstwem, napadami i innymi tam znanymi z opowieści tych którzy ze strachu tam nie pojechali!!!

w 2010 napewno wybiorę się znowu na Ukraine najpiekniej podobno jest tam maj/czerwiec!

mam już trochę obeznane okolice zachodniej Ukrainy ale ciągnie mnie dalej na wschód kierunek Odessa a najlepiej przez Mołdowie!

ja po ukraińsku nie rozmawiam a mimo to bez problemu wszędzie się dogadąłem to wkońcu Słowianie.

Polecam każdemu tamten kierunek a jeśli padnie plan wspólnego wyjazdu to mogę nawet przecierać szlak przed caravaną!!!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi