Skocz do zawartości

czym umyć stare zabrudzenia


room

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem swoja pierwszą przyczepę no i jak przystało na nowego właściciela wypadało by ją umyć

Tylko co wybrać do mycia zewnętrznego poszycia bo są stare zabrudzenia które wnikają w głąb porów

Pewnie są jakieś sprawdzone

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj :bukiet: jeśli to są naprawdę silne stare zabrudzenia to możesz użyć tzw aktywnej piany lub temu podobnych specyfików lecz trzeba naprawdę z nimi uważaać bo w zamocnym stężeniu mogą zmatowić powierzchnię i przy myciu nie można pozwolić aby zaschły na mytej powierzchni trzeba zaraz spłukać i po myciu najlepiej zabezpieczyć jakimś woskiem lub inną pastą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli proporcje są ok to oknom nie zaszkodzi :jump: przetestowane na prawie 31 letnich oknach przyczepy :bukiet:

A CIF ? Bo u mnie zeszło malowanie , a potem bawiłem się dalej do samej blachy, potem wymieniłem aluminium na nowe. Teraz myję mniej agersywnymi środkami. T

 

Moja niewiadka też nie przepadała za cifem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie CIFu nie polecam [to za mało powiedziane] to jest środek cierny do przypalonych garów które są pokryte emalią anie lakierem który już jest mocno utleniony na wskutek działania warunków atm :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem swoją przyczepę w następujący sposób (ma 25 lat):

1. najpierw szamponem do samochodów. G.. to dało.

2. Aktywna piana do myjek ciśnieniowych. Było lepiej, ale dalej daleko do ideału.

3. Denaturat. NIestety matowił lakier.

4. Benzyna ekstrakcyjna - barwiła szmatkę na biało... zaniechałem testów.

5. Płyn do mycia naczyń - fiasko. Brak rezultatów.

6. Mleczko do czyszczenia wanien akrylowych firmy W5 kupione w Lidlu. POMOGŁO. Trzeba czyścić delikatnie, ale cały syf, tłuszcz i inne farfocle schodzą z przyczepy. Spłukujemy wodą i potem możemy to czymś np. nawoskować. Najlepszy wosk jaki znam na polskim rynku to żółta puszka z napisem Formuła 1 - jest to wosk z dodatkiem prawdziwego wosku Carnauba.

 

Idąc za ciosem okna myłem płynem do mycia okien również marki W5 z Lidla. Też zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam" Środek do czyszczenia mebli ogrodowych i łodzi", kupiłem w OBI na dziale ogrodniczym. Jest w pojemniku ze spryskiwaczem, kosztował jakieś 11 zł i starczyło na przyczepę 5 metrową. Schodzi wszystko po jednym przeciągnięciu gąbką -dosłownie jak w reklamie. Gdzieś mam jeszcze butelkę po tym płynie to jak znajdę to mogę zapodać zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam jeszcze butelkę po tym płynie to jak znajdę to mogę zapodać zdjęcie.

Wrzuć fotki,OBI mam o rzut beretem(zrytym :jump: )a wiedząc jak wygląda opakowanie łatwiej będzie znaleźć na półkach

 

Witam Dzisiaj postaram się znaleźć i zrobię zdjęcie. Wczoraj to gonitwa po "miejscach ostatecznych :bukiet: " to sami rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę takim wynalazkiem: http://allegro.pl/item789866045_meglio_odtluszczacz_uniwersalny_rewelacyjny_od_ss.html

Schodzi wszystko oprócz lakieru... :bukiet: Nie trzeba szorować, tylko pryskasz, czekasz, spłukujesz. U mnie jest to dostępne w każdej hurtowni chemicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.