Skocz do zawartości

Holownik manewrowy?


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Petrol - :bukiet: i :jump:

takie urządzenie z silnikiem to już dla mnie przesada. Ale jak znajdziesz, to wrzuć linka., Chętnie zobaczę budowę :jump:

 

A takie coś jak fotkę zapodałem - znalazłem kiedyś niechcący na Marktplaatz-u.

 

Ponieważ teścio jest spawaczem, mam trochę złomu (zostało po budowie) i podobne kółka, pozostaje mi kupić kulkę, pomierzyć, pospawać i zobaczyć ...

W zasadzie - żadne koszty :ok:

Stąd moje pytanie o jakieś fotki...

 

Najwyżej sprzedam na Allegro, jak uznam, że jest do bani :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A koło manewrowe nie wystarczy? na co taki wynalazek?

A widzisz track222 - jak byś uważnie poczytał, to byś się dowiedział :jump:

 

 

toż to ponad połowa mojej przyczepy!? :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, myślę,że ten wózek manewrowy to dobry pomysł. Parkuję przyczepę na działce gdzie jest wiele drzew i wygodniej mi jest przesuwać ją "ręcznie", ale pojedyncze kółko manewrowe zagrzebuje się w piasku. Taki wózek z podwójnym kółkiem i dyszlem do manewrowania - całkiem dobry pomysł.

 

Do kolegów, którzy martwią się o transport wózka - bez obaw. Ja takie urządzenie używałbym tylko w miejscu przechowywania przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk -> może jeszcze deko pracy więcej i coś takiego zmontuj :jump:

 

Ja osobiście trenowałem podobną hydrauliczną(chyba tylko z nazwy) pomoc gdzieś na forum to opisałem ale sprzedałem ja nie specjalnie to urządzenie mnie powaliło ...

Sam wózek dobry i schylać sie nie trzeba tylko nie wiem jak z siła będzie za pomocą tych rączek?

Jak nie zrobisz to się nie dowiesz;( :jump: Tak czy siak to przy ciasnym podwórku i tak trzeba uważać przy cofaniu bo z przodu nic nie będzie widać co dzieje sie z tyłu.

Sam mover jest najlepszym z rozwiązań do ciasnych manewrów -> wiedziałam na żywo w trudnym terenie i dodatkowo jest łatwy w montażu i można przełożyć do kolejnej cepy w prosty sposób, tylko ta cena;/

Jak byś to jakoś zmyślne zrobił z lekkich elementów to i na wózek transportowy by się nadało; po wodę i z kasetą wc by było łatwiej :bukiet: kombinuj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur - dzięki za zrozumienie. :jump:

 

Przemo -mądrze gadasz (piszesz :bukiet: ). :jump:

 

 

Ja widze jeszcze inne zastosowania: zgrzewkę wody lub transporter innych napojów (albo kilka transporterów) ...

Świta mi pomysł, żeby skorzystać ze starej skladanej hulajnogi (jakas pochodna aluminium - lekka) dzieciaków. Skladana rączka ...

 

Do linka w pracy nie zajrzę. Obejrzę go wieczorem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo2.0td, dokładnie tak w przypadku movera może praktycznie skręcać wokół własnej osi... jedno koło do przodu drugie do tyłu i już skręca w miejscu... nie korzystałem z movera więc nie wiem na ile możliwy jest w tym samym czasie ruch kół w przeciwnych kierunkach... a najgorszym przypadku jedno koło jest zblokowane przez zatrzymanie a drugie kręcąc się wykonuje ruch wokół osi która przylega do boku czepki... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze takie urządzenie http://www.youtube.com/watch?v=-rR7rtAAXQw ( hitch drive) . Miał takie urządzenie na zlocie w Kozienicach trybeki .Tam akurat nie zdało egazaminu bo koła się kopały mimo iż teren nie był jakoś skrajnie nieprzystosowany do przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar eksploatować moją budkę również w zimie.

Zbiorniki wody mam w środku, typowe ogrzewanie nadmuchowe załatwia mi przyjemną temp. powietrza ogrzewając też bakisty. Dywaniki grzewcze powinny zapewnić znośną temp podłogi.

Taki dywanik owinięty dookoła butli powinien rozwiązać problem gazu w niskich temp.

Dywaniki dają około 25st.C i pobierają łacznie 600W ( ok. 3 m. kw.).

Zbiornik wody brudnej jest pod podłogą i wydaje mi się, że gdy wsypię trochę soli do zlewu to mi nie zamarznie.

Nie wiem jak postąpić z WC? Do górnego zbiornika chcę dolać płynu do spryskiwacz szyb sam.

I pytanie czy wytrzymają to bakterie w dolnym zbiorniku?? :bukiet:

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

:jump: AdamH

 

ADMINI

Wsadzcie ten post we właściwy temat

Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriks to urządzenie właśnie testowałem u siebie- Hitch Drive w skrócie -> to jest nieporozumienie zupełna iluzja -> górka niewielka nie działa, trawa i nie działa, piach i nie działa -

Działa tylko i wyłącznie na betonowym i w miarę prostym podłożu co zupełnie jest nie przydatne bo na takim terenie to jedna osoba i tak daje rade dodatkowo nie ma co niepotrzebnie nabijać postów nie na temat ....

 

 

a to chce zrobić Gfizyk to zupełnie co innego;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.