Skocz do zawartości

Holownik manewrowy?


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem wątki aby znaleźć takie ustrojstwo. Nie znalazłem.

Spotkaliście się z takim urządzeniem? Planuję coś takiego zrobić sobie przez zimę (z teścia pomocą).

Jeżeli ktoś z Was posiada fotki, lub urządzenie (i może fotki porobić) to ja bardzo proszę.

 

 

d6b5d2720a361d96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że sens jest wtedy, kiedy masz mało miejsca do manewrowania np na podwórku. Manewrując czymś takim jesteś bardziej precyzyjny.

Ja mam taką sytuację u siebie.

 

Jeżeli chodzi o kemping, to tez może to ułatwić manewry. Koło manewrowe jest w porównaniu z kołami przy holownika szersze, czyli nie będzie się zapadać w takim stopniu w piasek i inne tego typu podłoże.

 

I jeszcze jeden argument. Koszt czegoś takiego oceniam na maks 100-200 zł. Najdroższe byłyby kółka plus kula zaczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewrowanie przyczepką nie stwarza większych problemów, natomiast faktem jest , że w miękkim podłożu koło manewrowe może ugrząźć, ale ludzie karawaningowcy na polu zawsze pomogą i tu raczej nie widzę sensu wożenie ( dodatkowe kilogramy i sporo miejsca by to zajmowało).

Koszt jak piszesz nie jest duży więc na pewno przyda się Tobie przy manewrach u siebie na podwórku , więc tu tak widzę zastosowanie tego urządzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to ma być użytkowane tylko przy domu itp bo faktycznie na wyjazd to ciężko brać takie ustrojstwo :jump: a na miękki i grząski teren to można koło manewrowe na bardziej terenowe zmienić :jump: takie pompowane z grubą oponą ... i wtedy powinno ułatwić to manewry :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, mhmm przy pomocy swoich mięśni oraz mej rodzinki manewruję przyczepą o masie 1900 kg.... i długości z dyszlem ponad 8,5metra przecież od tego są uchwyty manewrowe.... :bukiet: oczywiście każdy manewruje jak chce i czym chce ale czy taki ekwipunek jest potrzebny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiem, że nie każdemu jest takie ustrojstwo potrzebne. Nie wiem nawet, czy będzie potrzebne mnie. W wątku zapytałem Was, czy ktoś się z czymś takim spotkał, czy ew. posiada fotki, ponieważ chciałbym (mam możliwość, zrobić to tanim kosztem) coś takie sobie zrobić (koła mam, materiał mam, pozostaje tylko kula).

 

A wątek zaczyna zmierzać w kierunku, czy to się może przydać czy też nie. :jump:

 

Na pewno znacie osoby, które potrafią wydać kupę kasy np na elektryczny napęd, bo będzie im wygodniej. Nie podważam zasadności tego wyboru, chociaż sam się nie mam zamiaru decydować.

 

Tak samo jak czytam na naszym forum, że ktoś zastanawia się nad montażem anteny sat. Tego też nie podważam, chociaż ja osobiście jej nie potrzebuję ...

 

Z tego powodu, nie rozumiem, dlaczego podważacie zasadność używania takiego ustrojstwa? A gdzie tolerancja i szacunek dla naszych odchyleń? :bukiet:

 

Petrol - w mojej ocenie - będzie to wygodniejsze od koła, a przez to precyzyjniejsze.

Mam świadomość, że moja przyczepa nie jest tak ciężka jak Twoja, ale ja ją przetaczam najczęściej sam, w dodatku podjazd przed domem mam lekko z górki, a miejsce przeznaczone na przyczepę dość wąskie.

 

oczywiście każdy manewruje jak chce i czym chce ale czy taki ekwipunek jest potrzebny??

 

komentarz - jak powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, na jednej z aukcji chyba na ebay-u widziałem takowe rozwiązanie ale dodatkowo wyposażone w silnik elektryczny z przekładnią oraz akumulator... taki mniejszy mover... jak znajdę to zamieszczę link.... co do odchyłek to sam je mam i nie zamierzam nikogo za nie krytykować tak więc Grzegorzu :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, nie unoś się , piszemy swoje opinie bezzasadności wożenie tego , ze względu na wagę i gabaryty , natomiast nie podważamy , że może być przydatne na Twoim podwórku , dlatego zapytałem do czego ma służyć.

Dla poprawy nastroju :bukiet::jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.