Skocz do zawartości

Zakup przyczepki towarowej


Vandi

Rekomendowane odpowiedzi

A może zleć zbudowanie takiej przyczepy u jakiegoś "fachowca" cena może nie być tak wysoka , a bedziesz miał to co chcesz.... :bzik:

 

Ja mam , o takich wymiarach , ale bez najazdu i rej. jako SAM. w tą zime wiozłem wujowi węgiel i podobno weszło 1.2 T. byłem w szoku :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

według mnie nie warto ani samemu robić ani zlecać jakimś "fachowcom" Można kupić dobrą markową przyczepe w cenie jak u niby "producenta" Mówie to na podstawie własnego doświadczenia A druga sprawa że kupując nawet używaną przyczepe sygnowana jakąś marka mamy pewność że posłuży nam ona i spełni oczekiwania a jak zamówimy u "producenta" to nie mamy pewności jakiej jakości materiałów użyje i jak bedzie ona wyglądać po kilku cięższych zadaniach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Jurek jeśli będzie wymęczona to twoje oko napewno zauważy :hop1: ciężko byłoby zamęczyć przyczepe tak żeby wyglądowo była w cacy A pozatym to można kupić przyczepke z rąk z których wiadomo do czego i jak była użytkowana :-] A myślisz że ci "fachmeni" robia takie super przyczepy? jeśli tak to ja akurat chyba szczęścia nie miałem bo mam przykre doświadczenia z takimi wyrobami I naprawde warto poświęcić pare groszy i kupić produkt z dobrej firmy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi gdybyś bliżej mieszkał to doradził bym Ci zamówić tutaj http://www.stim.pl .

Ja kilka lat temu kupowałem . Wymiary dowolne jakie się chce można było zamówić ,wysokość też ,możesz dołożyć hamulec najazdowy lub nie, osie też i co ważne cena dobra była .Dostaje się fakturę VAT nie ma potem kłopotów przy rejstracji bo przyczepka ma wszystkie papiery normalnie jak nowy pojazd. Na dodatek na przyczepkę np. o nośności 750 kg można legalnie uzyskać świadectwo homologacji i wpis w papierach że jest dozwolona DMC do np. 450 kg (lub inny). Właściciel sam mi tak doradził –bo stwierdził ze potem po zarejstrowaniu nie można już zmienić DMC. Tak więc mam przyczepkę która teoretycznie spełnia parametry DMC 750kg ale w papierach mam DMC 450 kg co bez hamulca najazdowego daje mi możliwość podpinania legalnie do większości osobówek..To jest podobnie jak dają DMC fabryki na zachodzie do przyczep kempingowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Właściciel sam mi tak doradził –bo stwierdził ze potem po zarejstrowaniu nie można już zmienić DMC. Tak więc mam przyczepkę która teoretycznie spełnia parametry DMC 750kg ale w papierach mam DMC 450 kg co bez hamulca najazdowego daje mi możliwość podpinania legalnie do większości osobówek..To jest podobnie jak dają DMC fabryki na zachodzie do przyczep kempingowych..

 

Fajny sprzedawca, :hop1: dobrze, że o nim piszesz :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzedawca, dobrze, że o nim piszesz

Nie wiem o co Ci chodzi? Zapewniam Cię że wszystko jest legalne . Na tyle dostałem homologację a że części mają większość wytrzymałość to mogą mieć . Tak samo jest w zachodnich przyczepach kempingowych .Tą samą przyczepę można rejstrować na różne DMC o ile dostaniemy taką homologacje od producenta. A producenci dają takie ,można o tym przeczytać w innych wątkach na forum. Ja piszę o sytuacji gdy kilka lat temu kupowałem przyczepę a jak jest teraz można przedzwonić i zapytać.

 

ps.A jeszcze jedno nie sprzedawca a producent . O tyle to ważne że producent może wyprodukować przyczepę taką jak chcemy o ile ma takie możliwości i przepisy i uprawnienia mu na to pozwalają a sprzedawca tylko sprzedaje to co zakupił u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi? Zapewniam Cię że wszystko jest legalne

Leszku, ja napisałem, że fajny - bez cienia uszczypliwości czy sarkazku! [jakbym chciał napisać z sarkazmem napisałbym, że "fajny"] Napisałem, że fajny - bo elastyczny! Bo wiadomo, że warto mieć czepkę mocniejszą, a możliwości podpięcia do mniejszego holownika też mieć :bzik: Dlatego też napisalem, że dobrze, że o nim piszesz, bo warto promować rozsądnych ludzi :-]

 

ps.A jeszcze jedno nie sprzedawca a producent

OK. mój błąd - za szybko czytałem :hop1: chodziło oczywiście o producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sorki ,może przewrażliwiony jestem bo teraz na forum każdy się każdego czepia więc źle odczytałem Twoje intencje . Jeszcze raz przepraszam . A gość doradził dobrze, uświadomił mnie że będę mógł wozić mniejsze ładunki bo zmniejszy się możliwość załadunku przyczepy ale będę w porządku z przepisami jakie już są coraz bardziej egzekwowane. Okazało się że miał rację . Teraz bez hamulca najazdowego przyczepę o DMC 750 kg mało który średni samochód osobowy może legalnie ciągnąć zgodnie z wpisem w dowodzie .Zrobiono w dowodach rozgraniczenie na z hamulcem najazdowym i bez . Wtedy tego nie wpisywali (w starym dowodzie nie miałem)a on już wiedział że tak będzie. Od tamtego czasu nie miałem kontaktu z ta firmą więc nie wiem jak jest teraz .Link podałem aby służył do porównania z innymi gdy ktoś szuka przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sorki ,może przewrażliwiony jestem bo teraz na forum każdy się każdego czepia więc źle odczytałem Twoje intencje .

Nie ma sprawy, grunt, że wyjaśnione i doszliśmy do porozumienia :bzik:

 

Jeszcze raz przepraszam

Nie masz za co przepraszać, ale dzięki - świadczy to o Twojej klasie :-]:hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym bądź razie szukam wśród tych używanych i na Allegro i też nic nie ma ...

 

Jeśli szukasz przyczepy z resorem piórowym która będzie miała kilka lato to możesz mieć problem bo prawie żaden z większych producentów nie stosuje tego typu zawieszeń. Zarówno AL-KO jak i Knott są największymi dostawcami podzespołów jezdnych w Polsce i bazują na nich najwięksi producenci przyczep. Jeśli szukasz stabilnej przyczepy to polecam modele z osiami sześciokątnymi AL-KO które dodatkowo mogą być wspomagane amortyzatorami OCTAGON. Resor został już dawno wypchany z rynku przez nowocześniejsze rozwiązania.

 

[ Dodano: Pią 29 Sty, 2010 20:53 ]

wrzuce swoje pare groszy... wg mnie przewaga przyczep markowych jest... spawanie automatyczne, a zaden rzemieslnik tego nie stosuje... a jak wiemy slabym ogniwem przyczep sa spawy... :przytul:
Nie wszyscy producenci przyczep posiadają tzw. roboty spawalnicze, przewagą pomiędzy przyczepami markowymi a tymi typu SAM polega na doświadczeniu, homologacji oraz gwarancji. Bardzo ważnym elementem przyczepy jest konstrukcja ramy oraz stal do niej stosowana, w przypadku przyczep SAM ten element pozostawia wiele do życzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.