Skocz do zawartości

Zakup przyczepki towarowej


Vandi

Rekomendowane odpowiedzi

Vandi, z dobrego serca Ci napisze...

odpusc sobie takie wynalazki jak podales w linkach, syland, neptun, brenderup,swidnik,rydwan to sa jednorazowki...

maja z regoly wbite ze mozna na nie ladowac 500kg lub wiecej ale jak tyle na tym przewieziesz kilka razy to zobaczysz jak nity sie rozchodza, pekaja spawy lub resory... zachowuja sie niczym te typu "sam" - jeden wielki szajs

 

mialem kilka przyczep towarowych i jesli chcesz miec przyczepe na lata to tak naprawde licza sie dwie marki - Wiola silezja i Niewiadow biznes line...

nie da sie ukryc ze kosztuja znacznie wiecej ale jakosc i wytrzymalosc tez jest znacznie wyzsza, pozatym maja hamulec a to bardzo wazne naprzyklad na mokrej nawierzchni

 

a te wynalazki z marketow to nadaja sie na wozenie kosiarki itp na dzialeczke i z powrotem

 

na Wiole czy eNke zaladujesz o 50% wiecej niz ma dopuszczalna ladownosc i mozesz byc spokojny ze jej nic nie bedzie... moja wiola miala os skretna 750 kg a w sumie wozone bylo na niej czesto okolo tony + masa pczyczepy i jedyne co nalezalo zrobic to dodac luftu w opony :bukiet:

 

jesli chodzi o os skretna czy resor + amorek - osobiscie bym wybral oske - nie buja tak jak na resorku i jest wygodniejsza w jezdzie, pozatym taka co ma resorki po kilku latach podczas jazdy halasuje ze az milo jak ma luzy :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zapomnialem dodac...

 

koszt rejestracji "sam" jest 2 razy wiekszy - przy zakupie patrz czy masz wyciag ze swiadectwa homologacji

 

patrz na szerokosc przyczepy minimum to 140-150 cm... z regoly miesci sie w sladzie auta i spokojnie bez kombinacji wrzucisz euro palete... na neptuna pratika euro nie wejdzie :jump: bo niby jest zapas 2 cm ale na burtach a nie na tylnych slupkach i gdy jest koniecznosc wsadzenia palety na dlugosc wtedy :bukiet: i sciaganie plandeki

 

europaleta 80x120x144 - niby nic, ale czasami centymetry decyduja...

 

jesli chodzi o dlugosc - minimum 250cm... na krotsze z regoly nawet kanapy nie wsadzisz...

 

jesli chodzi o plandeke to zeby miala otwieranie z przodu i z tylu...

na pusto wracasz - podwijasz plandeke z przodu i z tylu i nie masz juz żagla za soba...

 

przerabialem temat - co swoja to swoja, nie gonisz po trasie z zegarkiem zeby zmiescic sie w czasie, masz kiedy chcesz a zawsze znajdzie sie ktos z sasiadow czy znajomych co bedzie chcial pozyczyc wiec zawsze pare groszy wpadnie

 

i nie kupuj uzywanych!!!!! z regoly dostaly swoje i czasami pomimo ladnego wygladu osie sa juz wytrzaskane na walkach - os skretna ma gumowe walki w srodku - jesli sa "splaszczone" nie maja juz takiego miekkiego resorowania, tez moga sie pojawiac pekniecia na wahaczach - to odlewy, ja towarowe zawsze kupowalem nowe i bylem pewny tego co mam... poluj teraz na wyprzedaze rocznikow

 

CO NA GWARANCJI TO NA GWARANCJI - SWIETY SPOKOJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze i ja sie dołączę. Jak z Piaseczne jedziesz w kierunku Magdalenki,Nadarzyna w miejscowości Lesznowola (4km od Piaseczna) masz po prawej stronie produkcje przyczep i wypożyczalnie.

Przyczepy sa ok wszystkie nowe :jump: możesz porozmawiać z człowiekiem co i jak -> wiadomo jakość będzie zależała od ceny.

Ja tam przetestowałem te dwuosiowe :bukiet: -> wszystkie niezależnie od wielkości są rejestrowane jako lekkie (DMC750)..... przewoziłem nimi ciężkie przedmioty ( płyty mdf ) i powiem że 2,5t nie specjalnie robiły wrażenie na przyczepie :jump: jedyne co zauważyłem to przy takim ciężarze hamulec by sie przydał poza tym przyczepa prowadziła sie poprawnie.

I jak napisałeś mniejszej niz 3m nie kupuj i najlepsze są na 2 osiach -> nie będzie Ci cisnęła dyszlem na auto ;) jak będziesz lekkie rzeczy woził to z hamulca możesz zrezygnować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przetestowałem te dwuosiowe :bukiet: -> wszystkie niezależnie od wielkości są rejestrowane jako lekkie (DMC750).

 

to oczywiście z uwagi na przepisy. I dobrze. Jak już wcześniej napisałem polecam przyczepę dwuosiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to przyczepa kupiona.

Dzięki Wam udało mi się namówić "szefową" na dołożenie paru złotych do bardziej dopasowanej do naszych potencjalnych potrzeb..

 

No więc tak.

Przyczepę zakupiłem w Lesznowoli obok Piaseczna

 

Obsługa przyjemna i kontretna. Dzięki temu miłemu człowiekowi dowiedziałem sie (to o czym napisaliście w międzyczasie) że w homologacji DMC wbije mi takie jakie sobie zażyczę

 

Efeft:

Przyczepa jest na osi alko 1300kg a w homologacji jest 740. Bez konieczności badań okresowych.

Postanowiłem kupić ciut mniejszą (250*150) ale za to z hamulcem, tak żebym tą tonę mógł załadować. Z otwieraną burtą przednią (płyty gipsowe wejdą :jump: ) i z ukosem z przodu plandeki co by żagla nie robić.

Przyczepa jest marki Rydwan. Może nie jest to Niewiadów, ale hamulec i oś jest alko, wygląda na soliną i jest dużo tańsza.

Żałuję tylko że różnica między jednoosiową a dwuosiową jest taka duża. Przy jednoosiowej napewno trzeba będzie używać wagi na dyszel przy mocniejszym załadowaniu a i tak pewnie będzie bujać

 

To dzięki waszym uwagom kupiłem właśnie tą przyczepę.

Wiekie dzięki za nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyczepa kupiona.

 

Gratulacje :ok:

 

odpusc sobie takie wynalazki jak podales w linkach, syland, neptun, brenderup,swidnik,rydwan to sa jednorazowki...

 

brenderup ??? Jedna z najlepszych przyczep w tej kategorii ??? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych przyczep w tej kategorii

 

kto tak powiedzial??

 

choćby rzut oka na profile z jakich jest wykonana juz mówi nam że zniesie znacznie mniej niż wiolka czy enka...

 

dlaczego do taborow transportowych czy do wypozyczalni wszyscy kupuja te 2 marki??... bo z doswiadczenia wiedza ze to nie zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać inne doświadczenia mamy , choć ja bardziej mam doświadczenie z cięższymi przyczepami tej marki / te do 750 kg. nie podlegają przeglądom /

 

Klienci bardzo chwalą brenderup-a właśnie w temacie wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przyczepkę prod NRD H500. Służyła mi kilkanaście lat. Ładowność 400 Kg, hamulec najazdowy i postojowy. Niezależne, resorowane sprężynowo i amortyzowane wahacze na każde koło. Felgi i opony od Wartburga.

Homologacja fabryczna do jazdy z prędkością 140 km/h !!( pomijam przepisy). Najlepsze zawieszenie z jakim miałem do czynienia w przyczepach. Można ją dziś kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

http://cgi.ebay.de/Kleiner-0-5-to-Anhaenger-mit-Auflaufbremse_W0QQitemZ300364196675QQcmdZViewItemQQptZDE_Auto_Motorrad_Fahrzeuge_PKW_Anh%C3%A4nger?hash=item45ef19eb43

Gdyby ktoś kupił tą z ogłoszenia, to mam jeszcze zapasowe klosze do tylnych świateł ( od IFY ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przyczep BRENDERUP to jakość wykonania jest niedopracowana.

Fakt, jest budowana na podzespołach AL-KO. Brenderup produkuje m.in. lawety do przewozu samochodów i wyobrażcie sobie ,że dyszel jest połączony z ramą za pomocą łącznika z grubego płaskownika który bardzo często potrafi pękać .... Mam kolegów którzy wymieniają ten łącznik częściej niż zaczep w urzadzeniu najazdowym !!! Aha zapasowy komplet łaczników ze śrubami wożą ze sobą tak jak pasy do mocowania ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mogę tylko dodać że polecam z doświadczenia markę Neptun. Powyżej krytycznie się o niej wypoiadano. Ale Każda marka ma linie produktów tańsze (=mniej wytrzymałe) i te bardziej wytrzymałe. Gama City, Gama Praktik i Gama Uni są rzeczywiście słabe i występują w niewielkiej ilości rozmiarów. Gama Pro i Gama Pro Plus są solidniejsze, zastosowano grubszą blachę na burty i jest większy wybór rozmiarów.

Osobiście jestem zadowolony z tej marki. Fajne "gadżety" to odbojniki chroniące błotniki (można do nich przywiązać mocowany ładunek albo przysiąść na :hehe: ), Fajna też jest funkcja "wyrotki". Można wysypać zawartość skrzyni bez odpinania z haka, albo wjechać kosirką na taką pochyłą skrzynię :hehe:

Wada to tylko 4 uszy do mocowania ładunku, zdecydowanie powiino być ich 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Jestem tu nowy - Rafał z Krakowa

 

Szukam właśnie przyczepki "na lata". Pierwotnie miałem w planie wydać około 3300, na najtańszą 2 osiówkę na allegro, ale z czasem doszły mi wymagania co do wielkości paki. W końcu jak kupuję np na 20 lat do użytku osobistego to niech już będę mógł na to zapakować co mi się wymarzy. Z czasem odpadł temat takiej najtańszej za 3300 PLN, w myśl zasady co drogie to tanie. Ostatnio pożyczyłem z wypożyczalni w Krakowie Wiola Silesia Plus i muszę przyznać że byłem z niej bardzo zadowolony. Rewelacja. 292x144 swoje robi. Minusem to, że Vectra B 2.0 (137 KM) jechała prawie cały czas na 4-ce bo niestety opory powietrza są ogromne.

Chciałem kupić od właściciela tą przyczepkę, ale zaśpiewał 6000 PLN (używana 4 miesięczna). Zacząłem szukać taniej i znalazłem na allegro Rydwana za 5000, o takich samych wymiarach. Podpaliłem się bardzo, ale po przeczytaniu tego posta, z powrotem chyba wrócę do Wioli Silezia. Ktos tu pisał, że te Rydwany to jednorazówki. Ja czegoś takiego nie chcę. Wolę dopłacić i mieć sprzęt na lata. Rozochociłem się trochę (choć nie planowałem) na hamulec najazdowy, ale to niestety dużo droższa sprawa.

Reasumując - dziękuję za opinię. Dzięki temu wiem co kupię na pewno. Wiola Silezia Plus .. Z resztą sprzedawca mi mówił o zaletach tych Wioli, że np mają przetłoczony dyszel i ramę (te otworki), że to bardzo wzmacnia konstrukcję, podobnie zaczep, że jest dużo solidniejszy. Klamka zapadła :hehe:

Dziękuję za opinię. Szczerze mówiąc podejrzewałem, że ten Rydwan jest jednorazówka, skoro tańszy o 1500 PLN, ale nie bardzo mi się chcę wierzyć w Brenderupa.. w końcu to THULE.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

 

P.S Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia pozytywne i negatywne z Wiolami, Rydwanami itp, to czekam na opinię. Chętnie prześledzę temat bo zamierzam kupić przyczepkę końcem stycznia lub lutego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia pozytywne i negatywne z Wiolami,

 

pisałem już kilkukrotnie w różnych tematach moje pozytywne doświadczenia z towarówkami Wioli i z czystym sumieniem mogę je polecić :bzik: moja kilka lat już mi służy i jestem bardzo z niej zadowolony :ok: po krótce; bardzo dobre jakościowo, wytrzymałe, estetyczne, dobre właściwości jezdne, fajnie wykończone, bardzo dobrej jakości stelaże i plandeki, super podłoga i mocowania do przewożonych ładunków itd itp :-] Co do innych marek to swojego czasu też przetestowałem najróżniejsze i wybrałem Wiole która jak dla mnie okazała się najlepsza :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod ten wątek, by nie dublować tematów i zaśmiecać forum....

 

Szukam przyczepki towarowej, dwuosiowej ze skrzynią ładunkową o wymiarach: długość na szerokość: 280-300 x 150, plandeka nie jest potrzebna, ale nie powiem "nie" jakby była w komplecie i DMC do 1000 kg, ale gdyby się zdarzyło by miała max 750 kg też się "nie pogniewam" i wiadomo by miała faktyczny udźwig koło tony.

Gdyby ktoś miał na zbyciu taką przyczepkę lub też wiedzę iż jest do kupna to proszę o jakieś informacje.

 

p.s.

Liczę, że admin nie da mi :hop1: za te ogłoszenie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.