Skocz do zawartości

Okno dachowe - szyberdach


voice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, kolega ma problem otóż zaciął mu się tzw. szyberdach - okno dachowe otwierane na korbkę. Korbka się obraca ale nie zamyka ani nie otwiera. Otóż okno dachowe jest niedomknięte około 3cm i nie można ani otworzyć ani zamknąć.

 

Podjechalem dzisiaj do niego i też rozłożyłem ręce bo nie wiem i nie mam pojęcia jak sie zabrać za to aby to zamknąć, ewentualnie naprawić przed zimą.

Za wszelką pomoc dziękuje :piwko: .

 

Tak wygląda to okno.

okno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścięte zostały zapewne plastikowe, bo jakże inaczej, zębatki siłownika. Przeciętny wiejski ślusarz wyśmiałby ten plastik ale, przecie nie głąby produkują przyczepy więc plastikowe przekładnie górą.

Trzeba zostawić tylko zawiasy, by klapa mogła się otwierać albo odetnij to całę badziewie sterujące klapą.

Kup profil o przekroju kwadratowym, rozcięty na jednej ścianie, by mogła tam jeździć śruba i przykręć go od frontu i tyłu otworu szyberdachu.

Do szyberdachu przykręć zawiasy, a do zawiasów prowadnice, które będą jeździły po profilach i będą blokowane na dowolnej wysokości śrubami.

Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo kasy, a szyberdach będzie się uchylał we wszystkich płaszczyznach, będziesz mógł go całkowicie wyjąć, a przede wszystkim zawstydzisz producenta :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko pięknie ładnie ale każdy tu opisuje okna starego typu. Jak widzicie jest to okno nowego typu a tu od wewnatrz żadnej śrubki itp.. I kompletna konsternacja jak się zabrać za rozebranie tego okna.

A zniszczyć jest łatwo. :czerwona: Więc jakby ktos miał instrukcję montazu takiego okna to duzo by nam pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voice, mam dwa okienka dużo większe, HEKI oraz mniejsze OMNIVENT. Jak się dobrze przyjżysz to te ramki od wewnątrz przyczepy są "zatrzaskiwane" bezśrubowo i po ściągnięciu ramek widać śrubki do dalszego demontażu. Bo napewno na 100% okno jest skrecane od wewnątrz przyczepy.

Szkoda ,że nie znasz nazwy lub producenta tego okna dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voice, mam dwa okienka dużo większe, HEKI oraz mniejsze OMNIVENT. Jak się dobrze przyjżysz to te ramki od wewnątrz przyczepy są "zatrzaskiwane" bezśrubowo i po ściągnięciu ramek widać śrubki do dalszego demontażu. Bo napewno na 100% okno jest skrecane od wewnątrz przyczepy.

Szkoda ,że nie znasz nazwy lub producenta tego okna dachowego.

 

No własnie nic nie widac gdzie te zatrzaski są, a nie chcę nic na siłę bo to okienko troszke kosztuje. A przyczepa nie moja ( sąsiad prosił o pomoc). Okno jest dokładnie takie jak podesłałem zdjęcie, nic na oknie o producencie nie pisze. Na oko wydaje mi się , że to HEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.