Skocz do zawartości

Konstrukcja - jak to wygląda ?


@sdero

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam to forum i mam parę pytań. Pewno dla was oczywistych, więc wybaczcie mi laikowi jeśli pytam o rzeczy oczywiste.

Jak wygląda konstrukcja przyczepy ? To jest drewniany stelaż obłożony blachą aluminiową i jakoś tam przymocowany do ramy stalowej ?

Jeśli takie coś "nałyka" się wody, to przegnije i najnormalniej się rozpadnie ?

Jaka jest wytrzymałość takiej przyczepy, bo widzę w sprzedaży roczniki nawet poniżej 80 ? Samochód w tym wieku w większości przypadków już spoczywa w krainie wiecznych łowów :krzykacz:

Na czym polega generalny remont ? To wymiana wewnętrznego poszycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@sdero, mam nadzieję, że faktycznie oczekujesz odpowiedzi. Byłeś kiedyś w muzeum? Tam np. możesz zobaczyć sztandary z okresu średniowiecza. Jakoś jeszcze nie zgniły. Problem w tym, żeby utrzymywać przyczepkę (a w szczególności jej drewniane elementy) w suchym. Rama stalowa na ogół jest ocynkowana. Jeśli nie odbijesz warstwy cynkowej, to blachy nie "zeżre". Więc wytrzymałość zależy w dużej mierze od dbałości użytkownika. Na czym polega generalny remont? Tu już musisz poszukać na forum - jest sporo opisów różnych "poziomów" remontów wykonywanych przez użytkowników. Sporo wiedzy w tych wątkach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero, mam nadzieję, że faktycznie oczekujesz odpowiedzi.

Tak, oczekuję odpowiedzi.

Niedawno kupiłem przyczepkę...dwa dni temu. Wydawało się, że już wszędzie sprawdziłem gdzie można się dostać bez demontażu jakiejś części. Niestety o jednym miejscu zapomniałem, a dwa okazały się dopiero po małej demolce. No i najnormalniej się martwię, a moje zmartwienie pogłębia fakt, że moja wiedza jest co najmniej skromna. Dla tego pytam o takie... hm... dla niektórych oczywiste pierdoły.

Prowizorycznie uszczelniłem ale jest... cholera zima zamiast złotej polskiej jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... i ceny ....................

Są też serwisy specjalizujące się w takich naprawach. Nie będę reklamował, ale jak poszukasz tu troche sam znajdziesz

 

Jakie są orientacyjne ceny ?

No i ja też nie mam lewych rączek :bzik: W sumie przekrój moich umiejętności, to od mechaniki wielkich pieców (hutnictwo) do developerki (programowanie ). Jestem lokalnym mechanikiem, to i stolarzem zostanę :niewiem:

 

Ech, wiem, że trzeba było pytać na forum ale jedziesz, pytasz, dzwonisz do znawców, wydaje się, że jest wszystko OK i... jak już masz w domu okazuje się, że jednak lekka wtopa.

Nie kupowałem nigdy przyczepki, samochody zmieniałem dość często ale jak widać doświadczenie w samochodach nie odzwierciedla się na przyczepki.

 

Fotki zaraz zrobię to zobaczycie... zaraz będę.

 

-----------

 

Ok, to fotki po mojej demolce.

Pierwsze, to już było robione i jest suche. Tylko pilśnie trzeba wymienić. Więc to nie jest problem.

 

Gorzej jest z tyłu. Tam jest mokro. Prowizorycznie zaklajstrowałem silikonem. Zrobiłem to w ostatnim momencie przed deszczem i nawet silikon się jakiś biały zrobił.

W sumie z remontem się liczyłem, bo nie wierzę, w to, że 20 letnia rzecz stojąca na zewnątrz w deszczu, mrozie i wietrze będzie idealna. Tylko trochę się przestraszyłem tym co widzicie poniżej.

 


To jest suche ale płyta do wymiany, bo się kruszy.

post-103055-imported-97110543-c71a-40dd-806f-a602945bf914_thumb.jpg

 

To tez jest suche ale też płyta do wymiany, bo się kruszy.

post-103055-imported-5e6a9e68-e0e7-4008-9702-57ce3893d1c6_thumb.jpg

 

To jest mokre ale nie jest tego wiele. Przyczyna - uszczelka na zewnątrz.

post-103055-imported-28d921a2-c55f-4e61-9b21-bcfcee628f24_thumb.jpg

 

To jest najgorsze. Całkiem mokre. Przyczyna - uszczelka na zewnątrz. To jest miejsce gdzie przyczepa była lekko stuknięta. Lekko uszkodzony zderzak i rozstrzelnienie. Załatane ale jak widać nie skutecznie.

post-103055-imported-7e586de7-a398-48b4-8b3f-72f394af0f5e_thumb.jpg

 

To jest to najbardziej mokre miejsce od zewnątrz. Tu było bliskie spotkanie, a jak to wygląda wewnątrz, to jest właśnie powyżej.

post-103055-imported-148641b1-5171-4cef-906d-05f7eb38ec1d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wierzę, w to, że 20 letnia rzecz stojąca na zewnątrz w deszczu, mrozie i wietrze będzie idealna

w zasadzie to nie ma co wierzyć, wystarczy zobaczyć. Przyczepy zadbane, co jakiś czas uszczelniane i przede wszystkim bezwypadkowe są w środku suche bez względu na wiek.

Ale nie masz się co martwić, wszystko da się naprawić :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są orientacyjne ceny ?

Nie jestem fachowcem, ale mnie bez oglądania mówili o tysiącach złotych .......... a Twoje nie wygląda różowo i jest tego sporo. Poczytaj najpierw forum, skoro umiesz majsterkować na 100% zrobisz to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sdero, trochę chęci i czasu ( o ile masz go na tyle ) i samemu można to zrobić to nic trudnego i zawsze porady i pomoc uzyskasz na tym forum.

 

Przez zimę chętnie bym podłubał ale problem jest z pomieszczeniem, bo do garażu przyczepa się nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic trudnego
taaaa - kompletnie nic trudnego - wirek, to jest rozebranie przyczepy i złożenie jej od nowa. Wybacz, ale dla mnie to mega trudne.

 

Dlaczego piszesz rozebranie całej jak na fotkach widać zniszczony jeden bok ja w swojej taki jeden bok też miałem zgniły i zrobiłem bez rozbierania całości fakt trzeba poświęcić na to trochę czasu. Miałem tyle dobrze , że budka całą zimę stała na hali i spokojnie po parę godzin gdy miałem czas zrobiłem i nie uważam by to było trudne zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.