Skocz do zawartości

Licznik prądu


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamontować licznik prądu w przyczepie .

1. Czy warto ?

2. Czy są uregulowane stawki przy korzystaniu z prądu z licznikiem ?

3. Czy właściciel pola może odmówić naliczania prądu z licznika ?

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie wiem czy który kolwiek własciciel pola namiotowego bedzie chciał opłaty z licznika licznik bardziej sie przydaje przy parkowniu na prywatnych podwórkach przynajmniej takie jest moje zdanie osobiscie majac pole namiotowe byłbym na nie poto podaja stawki za prad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam pola gdzie płaci sie według wskazan licznika które sa na polu a i tak stawki sa zawyzone

 

tez sie astanawiałem nad załozeniem licznika ale nie jestem pewien czy sie nie uszkodzi od wstrzasów podczas transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy są uregulowane stawki przy korzystaniu z prądu z licznikiem ?

Nie.

 

3. Czy właściciel pola może odmówić naliczania prądu z licznika ?

Tak.

 

znam pola gdzie płaci sie według wskazan licznika które sa na polu a i tak stawki sa zawyzone

Cena marchewki w warzywniaku też jest "zawyżona", bo sprzedawca kupuje taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wyjdzie 10 zł lub więcej dziennie :czerwona:

 

w sumie i racja teraz bede sie pytał na polach czy mozna płacic ze wskazan licznika

 

a co z wstrzasami podczas przemieszczania sie budki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wyjdzie 10 zł lub więcej dziennie

Tylko sobie policz po jakim czasie zwróci Ci się koszt zakupu takiego licznika, jeżeli i tak będziesz płacił za prąd.

A licznik podobny do tego, który pokazał Witus kosztuje około 150zł na allegro.

Zresztą 10zł dziennie, to chyba na jakimś polu naprawdę, nastawionym tylko na złojenie nam przysłowiowej :czerwona: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą 10zł dziennie, to chyba na jakimś polu naprawdę, nastawionym tylko na złojenie nam przysłowiowej :biwak: .

 

 

coraz wiecej kepingów liczy sobie po 10zl. i wiecej za prad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ryczałt (dycha lub więcej!!!) czy wg wskazań licznika (oczywiście właściciela pola!) wychodzi prawie to samo.... stawka za Kwh jest tak wysoka że szok!!! hasła typu płacisz tylko za tyle prądu ile zużyjesz- to pic i chwyt reklamowy- bo czasami taniej (nawet powiem że przeważnie!) jest w tym "drogim" ryczałcie za podłączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie stawki za prąd wynikają między innymi z konieczności utrzymywania sieci przez cały rok. Jak nam tłumaczył właściciel jednego kempingu: on ponosi opłaty, na które my dajemy pieniądze, bo przecież sezon trwa tylko kilka miesięcy, a rok trwa 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym właściciel pola płaci za prąd stawkę przemysłową w taryfach z grupy C. Zainteresujcie się, jakie są różnice w cenie prądu w taryfach G, które mamy w domu, a te z grupy C. Do tego dochodzi to, że właściciel musi utrzymywać przyłącze w należytym stanie, infrastruktura sieciowa kosztuje też niemało. Popatrzcie sobie np. na ceny samych skrzynek elektrycznych. Jeszcze niedawno sam psioczyłem na ceny, ale jak się dowiedziałem, że oni płacą za taryfy z grupy C, to zamknąłem jadaczkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.