Skocz do zawartości

Przerobiona instalacja z 13 na 7 pin urządzeń w Hobby


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie miałem okazji sie pochwalic ale stalem sie niedawno posiadaczem malenstwa Hobby 560 exclusive 97/98 :czerwona:...

 

i odrazu mam zapytanie dotyczace hobbinek..., mianowicie dotychczas spotkalem sie z tym iz przyczepy posiadaly wtyczki 13 pinowe, moja niestety jest juz przez kogos "poprawiana" i ma wtyk 7 pin

 

stad moje pytania....

1. jak ma byc podlaczona instalacja... ktory kolor kabla na ktory pin??

 

2. dzialanie wlacznikow na panelu przy kuchni

 

test - to wiem... woda

 

12V - wlacza u mnie lampki

230V -wlacza u mnie lampki

czy wlaczniki 12V i 230V sluza do wyboru zrodla zasilania czy do zapalania danych lampek??]

czy lampki w calej przyczepie maja swiecic tak samo na 12 jak na 230 V?? - otoz do przyczepy mialem podlaczone tylko zasilanie 230v i naciskanie przyciskow 12 i 230 powodowalo zapalanie poszczegolnych lampek

 

truma - po wlaczeniu swieci i nic wiecej - procedura uruchamiania ogrzewania... kto pomoze

 

przy wtyku 13 pinowym mamy 2 dodatkowe + jeden inicjowany stacyjka a drugi staly... ktore urzadzenia powinny na tym wisiec - na stalym chyba lodowka prawda??

 

pompka w toalecie - dziala na 12v?? czy tylko na 230?

 

ktore urzadzenia dzialaja tylko na 230V??

a ktore na 12 i 230?

 

chce przywrocic instalacje elektryczna do oryginalu bo nie lubie prowizorek, ma moze ktos schemat elektryczny do hobby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, trzeba troszkę forum poczytać

 

na początek to http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=828

potem przejrzyj te tematy: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2178

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wtyku 13 pinowym mamy 2 dodatkowe + jeden inicjowany stacyjka a drugi staly... ktore urzadzenia powinny na tym wisiec - na stalym chyba lodowka prawda??

 

Jeśli tak zrobisz to po drzemce w podroży nie uruchomisz już samochodu. Dokładnie odwrotnie na stałym podłącz sobie światło wewnątrz przyczepy, pompkę i toaletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak zrobisz to po drzemce w podroży nie uruchomisz już samochodu. Dokładnie odwrotnie na stałym podłącz sobie światło wewnątrz przyczepy, pompkę i toaletę.

 

chodzi mi o to by lodowka mogla pracowac w czasie jazdy... pozatym mam akumulator 120 Ah wiec tak szybko nie padnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podłącz pod 12V które jest aktywowane stacyjką ... będzie chłodziła w czasie jazdy. W czasie postoju nie wychłodzi się tak szybko albo przełączysz na gaz.

 

tak zrobie...

na stalym "+" dam: pompa wody, wc, oswietlenie

na załączanym "+" dam: lodowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.