Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie pozbyć wody z instalacji bez podłączenia do prądu?

Odłączyć pompkę od węża, do węża podpiąć pompkę od materaca, odkręcić krany, i dmuchać aż woda przestanie lecieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kompresorem radziłbym ostrożnie. Jak dmuchniesz za ostro, możesz uszkodzić instalację. Powinno się ograniczyć ciśnienie. W końcu nie wszyscy mają instalację ciśnieniową w przyczepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kompresorem radziłbym ostrożnie. Jak dmuchniesz za ostro, możesz uszkodzić instalację. Powinno się ograniczyć ciśnienie. W końcu nie wszyscy mają instalację ciśnieniową w przyczepie :)

oczywiście , umiar jak ze wszystkim , powietrze lekko sprężone pomoże pozbyć się wody z zakamarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tymi uszczelkami okien i drzwi - smarujecie je wazeliną techniczną, czy czymś innym? Zauważyłem , że już w tej chwili  szyby mi się dość mocno kleją do uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem silikon w sprayu tak jak to robię z uszczelkami drzwi w samochodzie przed zimą. Za 10-15 zł kupisz np. firmy K2 lub coś w podobie.

Edytowane przez roro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara szkoła mówiła by uszczelki traktować czerwonym (zielonym ponoć nie???) borygo. I tej szkoły się trzymam. Uszczelki są elastyczne, nawet trochę pęcznieją, nie biorą kurzu i zimą nie przymarzają.

Wspomniany wyżej silikon k2 też się sprawdza, ale zbierał u mnie bród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tymi uszczelkami okien i drzwi - smarujecie je wazeliną techniczną, czy czymś innym? Zauważyłem , że już w tej chwili  szyby mi się dość mocno kleją do uszczelek.

Ważne jest też aby przy okazji smarowania uszczelki przy oknie wyczyścić szybę z pozostałości uszczelki , gdyż owa pozostałośc działa jak klej. Polecam do tego celu benzynę ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wlasnie zakupilem polecany mi przez serwisanta w rzeszy pochlaniacz wilgoci do cepki.Podobno jest skuteczny, moze bedzie to lepsze od miski soli w cepce przy zimowym postoju  :]  Jest wielokrotnego uzycia, mozna to normalnie suszyc na grzejniku.Moze ktos to stosowal i wie co to warte? 

 

https://www.conrad.pl/p/osuszacz-powietrza-do-samochodu-thomar-airdry-350-x-160-x90-mm-600-ml-854168

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki spryskuję „silikonem” do nabłyszczania plastików w samochodzie, by mi drzwi /okno/szyberdach, nie przymarzły do uszczelek.

Powtarzam to „spryskiwanie”, po odkuciu lodu, podczas wyprawy na narty, bo uszczelki drzwi obrastają lodem, powstającym z pary wodnej podczas gotowania i przebywania w budzie.

Do zbiornika z wodą wlewam roztwór solanki (do spłukiwania i żeby nie zamarzł odpływ), ale pompkę mam samochodową, dobrze znoszącą nawet zamarzanie .

Zamykam klapy osłaniające otwory chłodzenia lodówki , komin lodówki, oraz otwór w podłodze, doprowadzający powietrze do palnika lodówki.

Pozbywam się roweru z bagażnikiem, parawanu, parasola, krzeseł i innego, letniego sprzętu biwakowego.

Ładuję akumulatory i sprawdzam agregat prądotwórczy, czy odpala, nim odpadnie mi ręka.

Sprawdzam zapasy umożliwiające przetrwanie paru tygodni w zaspach (przy oszczędnym gospodarowaniu).

Dopompowuję, jak trzeba opony (niestety letnie).

Sprawdzam kamery internetowe, czy chodzą wyciągi, i ile jest śniegu, bo staram się jechać tam, gdzie jest go najwięcej :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do uszczelek dobrze trzeba dobrać preparat. Najlepiej jakiś markowy. Jak że dwa lata temu posmarowałem jakimś marketowych to do dzisiaj produkują one okropne czarne zacieki...

 

Mam pytanie do koleżanki Larysa... Czy przypadkiem nie jest z Warszawy i jakoś bliżej nie zna dawnego kolegi Ired,a...bo coś mi te porady przypominają...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do uszczelek dobrze trzeba dobrać preparat. Najlepiej jakiś markowy. Jak że dwa lata temu posmarowałem jakimś marketowych to do dzisiaj produkują one okropne czarne zacieki...

 

Mam pytanie do koleżanki Larysa... Czy przypadkiem nie jest z Warszawy i jakoś bliżej nie zna dawnego kolegi Ired,a...bo coś mi te porady przypominają...

Kolego Commander, ja już dawno nie mam „fabrycznych” uszczelek, więc mogę smarować i psikać, czym popadnie, a jak odpadnie, to dorobię nowe .

Co do Larysy, to dawno temu, koczując w Weronie (mieście zakochanych), zaparkował obok kamper „Ogórek”, a w nim samotna, przynajmniej osiemdziesięciolatka :)

Baby są nie do zdarcia, a siły czerpią z destrukcji samców.

Związki człowieka z babą są i były zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.