Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

ja na zimę wywaliłem wszystkie materace ,firanki ,zasłonki ,i wszystko co dało się wynieść ,a w szafki powkładałem takie woreczki (przeciw wilgoci)jak w butach,orzeszkach itd. tylko że dużo większe. takie 250g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Panowie odgrzeje kotleta sprzedam 8Lat by nowego tematu nie zakładać.

 

Jak z tymi roletami i moskiterami na zimę? - opuszczone czy zwiniete na zimę?

 

Jak z ogumieniem na zimę?

Ja bym nic nie robił. Mam rolety zwinięte, tak jak przyjeżdżam z ostatniego wyjazdu. Spuszczam wodę, wydmuchuję resztę dmuchając ustami w węża prysznicowego. Wylewam wodę ze spłuczki, otwieram lodówkę i tyle.

 

Kiedyś podnosiłem koła do góry teraz tego nie robię - nie zauważyłem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przedmuchania instalacji wodnej pompuję dętkę samochodową zakładam wentyl  na końcówkę węża po zdjęciu pompki i samo się robi. Najpierw przy zakręconych kranach i wyciągniętym korku do spuszczania wody a potem jeszcze raz przy odkręconych kranach. Wszystkie krany pozostawiam otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje wodna to zawsze odkręcam wszystkie krany, odkrecam nakrętki od WC i otwarty kibelek, lodówka otwarta, szyby daszki zamknięte szczelnie, schowki siedzeń otwarte, szafki ze szparka by coś tam dolecialo.

Koła zawsze zmieniałem na "śmieci" ze szrotu 2szt za 60 zł i spokój.

Teraz na zimowanie brak do nowej przyczepy- 5x 112 z vw, skody, audi nie pasuje bo otwór mały i jest zonk.:-(

 

Chodziłoi o te żaluzje i daszki bo jakoś nigdy o tym nie myślałem i o kołach bo jak wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Koła zawsze zmieniałem na "śmieci" ze szrotu 2szt za 60 zł i spokój.

Teraz na zimowanie brak do nowej przyczepy- 5x 112 z vw, skody, audi nie pasuje bo otwór mały i jest zonk.:-(

[...]

Może skombinuj felgi od mercedesa, też 5x112 ale otwór centrujący w feldze większy, 66,6mm, a nie 57,1 jak przy VW? Groszowy koszt.

 

Po wysuszeniu cepy rolety zostawiałem zwinięte, ale zasuwałem moskitiery. Bałem się że przy zmianach temp. rozwinięte rolety mogą się rosić i zaszkodzi im brak wentylacji, a moskitiery nawet jeśli, to wyschną. A przy okazji przy zasłoniętych moskitierach, w dni słoneczne nie nagrzewa się aż tak wnętrze (im cieplejsze powietrze, tym więcej pary wodnej, jak to się schłodzi to będzie się wykraplać, zwłaszcza jak jest wilgotno powyżej zera i słońce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczepa stoi pod zadaszeniem, albo "luzem" pod chmurką, m.zd. wkładanie pochłaniacza wilgoci nie ma sensu. Usunąć wszystkie opakowania foliowe, rzeczy w torbach foliowych, metalowe pojemniki i przedmioty - to na czym może się skraplać wilgoć, uchylić szafki i lodówkę, nie zasłaniać rolet w oknach dachowych, odchylić lub wyjąć materace i fabryczna wentylacja w cepie zrobi swoje.

 

Pochłaniacz wilgoci włożyłbym do cepy wtedy, kiedy ten normalny obieg jest ograniczony lub przytłumiony - np. zimowanie pod pokrowcem. Wtedy zbierze "nadmiarową" wilgoć, którą normalnie ulotniłaby się przez wymianę powietrza (wentylację). Ale wstawienie pochłaniacza to jedno, co jakiś czas trzeba tam i tak zajrzeć, wymienić wkład, zlać wodę, żeby nie zaczął działać jak nawilżacz.

 

Może nie mam doświadczenia, ale po zimowaniu pod chmurką w zeszłą zimę tak to widzę. W tym roku pokrowiec, i daję pochłaniacz. A że cepa pod domem, co parę tygodni wymiana wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stoi w pokrowcu a pochłaniacz stoi przez cały rok.

W zimie pochłaniacz zbiera najmniej wilgoci - oczywiście jeżeli jest zima a nie jesień od września do maja.

Niemniej jednak zaszkodzić moim zdaniem nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cepka stoi w blaszaku - dobrze to czy źle - nie wiem tak stoi. Z toalety spuszczam wodę /nie przedmuchuje/  zostawiam wszelkie nakrętki na zbiorniki , rurkę szklaną , krany w pozycji otwartej - aby ewentualna woda która została podczas zamarzania "miała pole do popisu". Co do pochłaniacza używam. Macie rację w zimę  :pupa:  ale za to na jesień i wiosnę po szklaneczce wody wylewam. W tym roku wpadł mi w ręce hydrożel /bardzo duże właściwości higroskopijne/ naparstek żelu wchłania "strzelam" ok 100ml wody pęczniejąc. Zamierzam go przetestować w tym roku w Cepce. Plus taki iż można go wysuszyć i używać dalej. Tyle  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zwinięte powinny być że względu na ich sprężyny. Pod koła można dać kawałek deski aby stały na równym. Podpory lekko podkręcone. Ja zostawiam tylko jedną tylną tuż nad wylewką betonową na wypadek przeważenia tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.