Skocz do zawartości
brams

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę

Rekomendowane odpowiedzi

dudek_t

Co ona Ci zrobiła że w klatce trzymasz?  :look:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Merx44

Żeby do ciepłych krajów gdzieś nie wyfrunęła;) a tak poważnie, wiata nie moja, nie miałem wpływu na wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gornik15

wypycha,  pompką pompujesz ciśnienie i strzelasz powietrzem. Myślę, że mniej inwazyjne niż kompresor.

Co jeszcze tam ciekawego wg mnie zobaczyłem to sposób postępowania z podporami.  Z tego co zauważyłem większość na tym forum delikatnie podpiera przyczepę i ciężar pozostawia na osi (też tak robię) a na tym filmie instruktażowym Fendt'a jest pokazane aby podnieść przyczepę na podporach ale nie całkowicie tylko tak aby odciążyć oś, specjalnie pokazują delikatny ruch budy względem koła mniej więcej o 1-2cm a później jest ujęcie, które pokazuje, że przyczepa dalej stoi na kołach.

Tak, też to podnoszenie widziałem ale sam nie zrobiłem. i faktycznie nie jest to tylko lekkie podparcie. Jutro dokręcę śrubę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lucek26

Pochłaniacz wilgoci warto włożyć do przyczepy zawsze bez względu na to jak przechowywana jest przyczepa.

Moja stoi pod dachem z pochłaniaczem wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie wiem czy w dobrym temacie pytam, ale jak ogarnąć budkę po zimowym wypadzie? Pod domem rozszczelnić okna żeby się wywietrzyło? Czy może nagrzać porządnie w środku żeby wszystko odparowało i wtedy zrobić porządny przeciąg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Ja jak nagrzewa w budzie to wilgotność  rośnie, wydaje mi się że wietrzenie będzie dobrym rozwiązaniem chyba że będzie padać to nic nie da bo większą wilgotność jest na zewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi