Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz Buerstner właśnie dzisiaj zasnął w sen zimowy na dobre ;-)

 

Zimowanie 2017/18

 

Jako zabezpieczenie wybór padł na pokrowiec 4-warstwowy HTD. Ten garb na dachu to zabezpieczenie anteny i kominka ze styropianu.

 

oczywiście wcześniej została pozbawiona wyposażenia wnętrza, tekstyliów, opróżniona z płynów... aku również powędrował do garażu. 

Edytowane przez S&A (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie Panowie, bo to jest tylko konstrukcja do osłonięcia przyczepy roślinami. Była budowana z myślą przykrycia przyczepy pokrowcem.

 

Tak na prawdę, żebym nie potrzebował pokrowca, trzeba byłoby zrobić nie tylko dach ale i ściany.

A że przyczepa zimuje w dość wietrznym miejscu to konstrukcja nawet pod sam dach + dach byłaby min 2x droższa niż koszt zakupu bardzo dobrej klasy pokrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a my mamy taki plan żeby była zielona ściana osłaniająca budę, szczególnie że ta ściana ma ekspozycję południowo-wschodnią ;-)

sprawi się to świetnie ;-) bo tak jak mówiłem to bardzo przewiewne miejsce - stąd brak dachu i ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego domyśliłem się co tam zaplanowałeś dlatego to napisałem, od bluszczy do cepki jest parenaście cm, taki zielony bluszcz świetnie trzyma wilgoć, żebyś za jakiś czas nie miał problemu z zawilgoconą budą która nie ma przecieku. Tak jak pisałem, ja po mojej stronie płotu wyciąłem tujki zeby też tak blisko zielonego nie stała, teraz są tylko za płotem sądiada, z 40-50cm od budy, ale tych już nie rusze. Oczywoście zrobisz jak uważasz, ale moim zdaniem lepsze byłoby jakiekolwiek pokrycie dachu i żeby nie robić bunkra ażurowe ściany z desek, np 15cm deska 15cm dziura, 15cm deska 15cm dziura itd

U mnie tak jest:

http://forum.karawaning.pl/topic/23359-budowa-wiaty-dekarze-i-cie%C5%9Ble-pom%C3%B3%C5%BCcie/page-7Post 99. Teraz tuje są wycięte równo z linią siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bo nie rozumiałem koncepcji tego pochłaniacza.

Z drugiej strony zastanawiam się czy taki pochłaniacz ma sens w przyczepie kempingowej, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza i wymiana powietrza odbywa się samoistnie i cały czas.

Teoretycznie musiał bym chyba osuszyć cała okolicę aby to działało? Bo to nie będzie reagowało na wilgotność w przyczepie tylko na wilgotność powietrza?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są takie które oddzielają wodę osobno i takie które łapią wodę w woreczki? (Woda = wilgoć)

 

Ja wrzuciłem do budki właśnie taki w woreczku, co jakiś czas można to szybko wysuszyć na grzejniku i dalej używać.Nie wiem czy to działa, ale na niemieckich forach polecali.

 

https://www.conrad.pl/p/osuszacz-powietrza-do-samochodu-thomar-airdry-350-x-160-x90-mm-600-ml-854168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bo nie rozumiałem koncepcji tego pochłaniacza.

Z drugiej strony zastanawiam się czy taki pochłaniacz ma sens w przyczepie kempingowej, gdzie jest wymuszona cyrkulacja powietrza i wymiana powietrza odbywa się samoistnie i cały czas.

Teoretycznie musiał bym chyba osuszyć cała okolicę aby to działało? Bo to nie będzie reagowało na wilgotność w przyczepie tylko na wilgotność powietrza?

Wszystko co umożliwia kontakt z przyczepą zimą ma sens :)

 

Jak masz inne rzeczy, którymi możesz się zająć od września do maja to zupełnie się tym wszystkim nie przejmuj ;)

 

Ja do mojej nie podchodzę :) ... zwykle wszystko działa na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi taki z wymiennym wkladem i zbiorniczkiem pod nim - w miesiac zbiera ok 1-2cm wody, zakupione w julce.

 

A ze cyrkulacja powietrza - no jest przez rozszczelnione 2 okna. Jak zagladam co jakis czas to nie czuc wilgoci, przy przymrozku nie mam zaszronionych okiem wewnatrz, przyczepa pod wiata stoi (dach i 3 sciany).

 

Wiec mysle, ze mimo tej cyrkulacji, nawet taki pochlaniacz cos tam jest w stanie wyciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.