Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku nadmienię, iż przyczepę będę przechowywał pod zadaszoną wiatą.

 

Ponieważ nie znalazłem (może źle szukałem, ale po ponad godzinie „grzebania” w rozmaitych tematach – odpuściłem) odpowiedzi na moje poniższe wątpliwości mam zatem do Was kilka pytań, odnośnie przygotowania wnętrza przyczepki do zimowego „leżakowania”:

 

1.Czy lodówka wymaga jakichś dodatkowych czynności obsługowych – poza pozostawieniem otwartych drzwi?

2.Czy warto przenieść - np. na strych - całą tapicerkę (czyli „spanie”), czy nie jest to konieczne?

3.Czy zostawić uchylone wywietrzaki dachowe?

4.Ostatnio pojawiły się od wewnątrz duże zawilgocenia szyb - czy wystarczy tylko otworzenie tychże wywietrzaków dachowych?

5.Jak opróżnić wodę ze spłuczki WC?

6.Czy żaluzje w oknach mają być zasunięte?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, i – jeżeli taki temat jednak już był – poproszę o przekierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy lodówka wymaga jakichś dodatkowych czynności obsługowych – poza pozostawieniem otwartych drzwi?

 

przy lodówce nic na zime robić nie musisz tylko tak jak piszesz zostaw otwarte drzwi

 

2.Czy warto przenieść - np. na strych - całą tapicerkę (czyli „spanie”), czy nie jest to konieczne?

 

wystarczy postawić tapicerki pionowo

 

3.Czy zostawić uchylone wywietrzaki dachowe?

 

mozna , będzie wtedy ruch powietrza Ja zostawiam też okna na rozszczelnieniu

 

4.Ostatnio pojawiły się od wewnątrz duże zawilgocenia szyb - czy wystarczy tylko otworzenie tychże wywietrzaków dachowych?

 

tak i otwórz okna na rozszczelnienie na pare dni

 

5.Jak opróżnić wodę ze spłuczki WC?

 

najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem,kompresor jakaś pompka itd

 

6.Czy żaluzje w oknach mają być zasunięte?

 

ja mam zasuniętą jedną, ta na którą najczęściej słońce świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termę do ciepłej wody, podejrzewam że jest tam wężownica

raczej wężowicy jako takiej nie masz. Wężowica występuje w bojlerach CO gdzie płynie nią woda z CO i oddaje ciepło do wody znajdującej się w bojlerze.

Ty masz raczej boiler elektryczny lub gazowy.

Czy przedmuchanie od strony kranu wystarcza?

Raczej odwrotnie. A nawet z pewnością odwrotnie.

Dmuchaj w wąż którym woda wpływa do bojlera i woda powinna wylecieć przez otwarty kran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiam przedsionek w budce w bakistach, ale najpierw dobrze go susze i wietrze a potem delikatnie składam jak najluźniej i rozkładam po bakistach :czerwona: czasem jak mi się chce to zajde sobie do budki i przerzucę wszystko i przewietrze :hehe:

 

jak praktykujecie spuszczanie z niej wody. Czy przedmuchanie od strony kranu wystarcza?

 

najlepiej przedmuchać ale w kierunku takim jak woda idzie tzn od wlotu do kranu a nie na odwrót :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak pomyślałem że jak kran jest wyżej to będzie łatwiej dmuchać :czerwona::krzykacz:

Termę mam elektryczną.

Dzięki za wyjaśnienie

Terma elektryczna ma specjalne zawory do spuszczenia wody. Poszukaj w jej okolicy, powinny byc dwa korki na zimnej i cieplej wodzie. Odkrec je i odkrec krany,m a woda sama wyplynie pod przyczepe (te zaworki wychodza pod przyczepa - tak je namierzysz). Robilem tak latami i to wystarczyło.

Nie potrzeba nic sprezonym powietrzem, przeciez to dla ludzi zachodu zrobione ......

 

5.Jak opróżnić wodę ze spłuczki WC?

Sprezone powietrze jest dobre do pompowania kół ................... obok kasety masz taką rurkę szklaną. Wyjmij ją i wylej wodę, to wystarczy, potem wszystko pootwieraj, tak by resztki odparowały, ale przez tą rurkę szklaną wylewa się cała woda ze spłuczki. Odkręć również krany, by woda zeszła z rurek doprowadzających do nich.

 

5.Jak opróżnić wodę ze spłuczki WC?

najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem,kompresor jakaś pompka itd

??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit napisał/a:

5.Jak opróżnić wodę ze spłuczki WC?

 

najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem,kompresor jakaś pompka itd

??????????

 

o cóż chodzi?? :krzykacz: prosta sprawa zawsze wszystkie urządzenia przedmuchuje żeby nie było że gdzieś woda została itd mam akurat przyczepe koło warsztatu więc tak mi najwygodniej i najszybciej więc :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cóż chodzi

proste

widac ze sa dwie szkoly - slaska i wielkopolska - jeden bedzie szukac zaworow ,odkreci je i bedzie cierpliwie czekac az woda zleci ,Ty sprezonym powietrzem przedmuchasz instalacje wypychajac wode na zewnatrz i obie sa dobre pod warunkiem ze woda zniknie z instalacji :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cóż chodzi??
Kit - o nic o nic. Twoja jest dla wybranych i z sprzętem, a pytający skoro pyta o takie rzeczy chyba powinien dostać najprostsze rozwiązanie.

 

widac ze sa dwie szkoly - slaska i wielkopolska -

 

Chyba poszedłeś nieco za daleko. Jedna Jest metoda Kita (dobra, nawet bardzo dobra, ale trudna do wykonania, a druga nie śląska tylko Trumatica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego cos za bardzo jestes ambitny sorki jak Cie urazilem ale poprostu Tomek podal najprostsza i najefektywniejsza metode osuszania przewodow z woda wiec dlatego tak napisalem ,w koncu kompresory sa ogolnie dostepne a nie wszyscy jak sam napisales mieszkaja na zachodzie i chce im sie zaworow szukac i nimi krecic :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworow szukac
Ich nie trzeba szukać .......... są w tak oczywistym miejscu, a całe opuszczanie wody trwa 5 min ......... Poza tym proponuje nie bić piany, bo kolejne posty nic nie wnoszą do tematu. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkleję swoje 5 gr. Co do wody, to nie mam takiego problemu - po prostu opróżniam zbiorniki i tyle. Natomiast co do otwierania okien i wywietrzników - tu musisz trochę zdecyudować sam. Na pewno musisz najpierw przyczepkę wysuszyć. Bez tego, to zniszczysz ją. Ale, czy zostawiać na całą zimę pootwierane okna / wywietrzniki? W moim przypadku pylenie w okolicy jest na tyle duże, że gdybym zostawił na całą zimę pootwierane, to na wiosnę miałbym grube warstwy pyłów. Otwieram od czasu do czasu w bardziej suche dni - przyczepka stoi pod domem, nie ma problemu. Niektórzy stosują patent z solą - jakiś talerzyk, na którym zostawiająsól. Niby fakt, że ściąga z powietrza wilgoć, ale ... moim zdaniem wilgoć w powietrzu i tak zawsze będzie, więc raczej ta sól niewiele zmieni. Przede wszystkim przyczepka musi być sucha.

 

Poduszki stawiałem sztorcem i nie było problemu. W pierwwszym roku wyniosłem, ale to jednak jest problem - gdzie je dać, jak zabezpieczyć przed kurzem? Żona w domu znalazła stare zasłony i na zimę poduchy postawione sztorcem przykryte zasłonami. Wszelkie kurze i pyły zostają na zasłonach.

 

Co do lodówki, może to trywialne, ale wspomnę - lodówkę wymyj. Poprzedni właściciel mojej przyczepki, chyba w którymś sezonie zapomniał o tym i mam przykre fleki. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale mało estetyczne :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.