Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będą leżały to od spodu mogą łapać wilgoć. Jak je postawisz w pionie to będą miały lepszą wentylację. A poza tematem, to i w sezonie można sobie mimowolnie zafundować grzybka na spodzie materacy. Wiadomo jaki był w tym roku lipiec. Byliśmy wtedy na naszym morzem, na 12 dni pobytu lało chyba przez 8 dni (n może nie non stop - były przerwy) a moi chłopcy w tedy całe dni zalegali na łóżkach. No i jak przyszło do wyjazdu to odkryłem, że na spodzie materacy pojawiły sie ciemne, mokre plamy i przykry zapaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

Jestem tu pierwszy raz i mam pytanie aby spuścić wodę rozumiem że należy odkrecić zawór koło termy (mam gazową) i odkrecić krany. Jak odkrecam kurki to sie pompa wlącza rozumiem że mam wylaczyc zasilanie, mam pytanie co z pompą ktura jest w baniaku wewnętrznym (zanurzeniowa) czy mam ja wyjąć czy wypompować wodę do bulu bo nie wiem, czy może baniak wyjąć a pompkę zdemontować, czy tam w tej pompce nie zostanie woda ????? bardzo prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja ostatnio w weekend podczas wypadu rozkładałem łoże i poduchy od dołu były mokre... jakoś 2 dni wcześniej grzałem całą noc w cepie tak pro forma... zabieram poduchy do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi, tak z praktycznego punktu widzenia - żeby zapakować w ten sposób różne rzeczy musisz:

1. wszystko dokładnie wysuszyć.

2. Popakować w worki i odpompować powietrze (pompa próżniowa)

3. Zabezpieczyć wszystkie worki, żeby nie miały żadnej sznsy zetknąć się z czymś ostrym (przebicie worka, naciągnięcie wilgotnego powietrza)

Czy w ogóle ta zabawa ma sens? Wydaje się, że zadbanie o suchą przyczepę jest w interesie nie tylko znajdujących się w niej elementów z materiału, ale i całej przyczepy. Jeśli pojawia się taka wilgoć, która może zaszkodzić np. materacowi, to też zaszkodzi drewnu w przyczepce, czy tapetom na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni wcześniej grzałem całą noc w cepie tak pro forma...

 

jako, że moja przyczepka musi przezimować na parkingu strzeżonym bez przykrycia to mam pytanko o sensowność grzania w przyczepie. Przy obecniej pogodzie to jeszcze może coś dać ale w przypadku ujemnych temperatur to chyba mniej - mniejsza wilgotność powietrza - nawet da się suszyć pranie. Czy rzeczywiście nagrzewanie przyczepy np. raz czy dwa razy w tygodniu po godzince coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni wcześniej grzałem całą noc w cepie tak pro forma...

 

jako, że moja przyczepka musi przezimować na parkingu strzeżonym bez przykrycia to mam pytanko o sensowność grzania w przyczepie. Przy obecniej pogodzie to jeszcze może coś dać ale w przypadku ujemnych temperatur to chyba mniej - mniejsza wilgotność powietrza - nawet da się suszyć pranie. Czy rzeczywiście nagrzewanie przyczepy np. raz czy dwa razy w tygodniu po godzince coś zmieni?

Kompletnie bez sensu. Na mrozie raczej masz niską wilgotność. Ciągłe jej rozgrzewanie i wychaładzanie będzie powodowało powstawanie pkt rosy i skraplanie się wilgoci wewnątrz. Albo stałe grzanie, albo wychłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad przechowaniem przyczepy jednak przy domku. Planowałem zaprowadzić ją do rodziny na wieś (do stodoły), ale moje obawy to:

- myszki,

- złodzieje (już kiedyś ktoś buchnął komplet opon z auta, które tam stało).

Chyba zainwestuję w przykrycie, może dokupię absorbent wilgoci.

 

I tu mam pytania.

 

W Knausie, w drzwiach jest taki wywietrznik (na dole). Sądzę, że powinienem go otworzyć. Dobrze myślę?

 

Podobnie jak roszczelnić otwierane okna i pootwierać szafki.

U mnie szafki (zamykane) są tak zbudowane, że dolne półki nie stykają się ze ścianą. Jest tam szczelina około 1 cm. Na całej szerokości. Czy w związku z tym trzeba zostawiać je otwarte? W mojej ocenie - nie zaszkodzi :piwko: Co Wy na to?

 

Pytanie o szyberdachy. Chyba lepiej otworzyć? Bo widzę, że zdania są podzielone.

 

I jeszcze jedno. Odnośnie tapicerki - sprawa jasna. A co z pojemnikami w łóżkach. Czy lepiej je zostawić otwarte?

 

Co do urządzeń typu akumulatro, przetwornica - to chyba lepiej wyciągnąć, szczególnie jesli nie sa zabudowane na stałe. Na razie jeszcze ich nie mam, ale przyszłościowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.