Skocz do zawartości

Ubezpieczenie przyczepy .


finger

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach otrzymałem , prawie jednocześnie , kwity przesłane przez ubezpieczalnie (PZU) do opłacenia składki ubezpieczenia . W sumie normalna sprawa ale wydaje mi się , że zaczynają trochę przeginać z wyciąganiem kasy od ludzi .

Wytłumaczcie mi proszę czy w przyczepie opłacacie razem ze składką OC również NW . Mniejsza teraz o wysokość składek .

Z tego co wiem OC jest obowiązkowe ale NW z tego co się orientuję jest bardziej przyporządkowane do przewożonych osób w pojeździe (holowniku) . Wiadomym jest , że osób w przyczepie nie przewozimy , więc skąd to NW w ubezpieczeniu przyczepy .

Co ciekawe takie same kwity przyszły mi na przyczepkę towarową .

Co o tym sądzicie ? Czy są jakieś podstawy prawne do opłacenia składki NW na przyczepę ?

Tak jak pisałem wcześniej , moim zdaniem jest to wyciąganie kasy od mniej świadomych klientów . Podczas ubezpieczania przyczep nikt w ubezpieczalni nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć po co jest to NW (podkreślam w przyczepie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy są jakieś podstawy prawne do opłacenia składki NW na przyczepę ?

 

Sądzę, że to jakiś nowiciusz ubezpieczeniowy proponuje. Dostał polecenie ciągnij ile wlezie i tak robi. Wg mnie bez sensu jest opłacać tą dodatkową składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,opłaty te są proponowane od przeszło roku. Ja ich nie płacę, mam też przyczepy towarowe i za każdym razem ta sama propozycja.

Myślę że jest tu brane pod uwagę możliwość uszkodzenia przyczepą innej osoby poza pojazdem.Ale to moje takie domysły, nie biorę tego na serio bo musiał bym co i rusz stosować się do zachcianek ubezpieczyciela.

Natomiast nikt nie chce ubezpieczyć przyczepy po wyżej 10 lat w Auto Casko. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głupi pomysł, ale na pewno nie może być obowiązkowe.

Na polu przy cofaniu można potrącić i przejechać.

A tu chodzi ,że ubezpieczyciele szukają na każdym kroku jak wykiwać klienta.

Jeśli chodzi o AC to naprawdę przeginają.

Za moją przyczepę z 84 roku , po 8latach płacenia wyszła by mi kwota zakupu.

Oczywiście bez zniżek.

Wydaje mi się ,że oni wiedzą jakie są koszty napraw , a są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głupi pomysł, ale na pewno nie może być obowiązkowe.

Na polu przy cofaniu można potrącić i przejechać.

 

Ten tok rozumowania ubezpieczycieli sprawi , że wprowadzą NW dla rowerzystów , matek z wózkami oraz starszych ludzi z laską , którą zawsze mogą włożyć między szprychy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku poszkodowany powinien dostać odszkodowanie z Twojego OC.

 

Też tak sądzę.

Ubezpieczenie NNW dotyczy kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego

Tak przeczytałem na blankiecie otrzymanym z PZU ,na którym oczywiście NNW było wliczone w stawkę ubezpieczenia przyczepy.

Sadzę że to wyciąganie dodatkowych pieniędzy z kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polu przy cofaniu można potrącić i przejechać.

W takim wypadku poszkodowany powinien dostać odszkodowanie z Twojego OC. Jakoś nie mam pomysłu po co to NW :hop1: ...

 

dokładnie

z tego co rozmawiałem z agentem, to NNW w aucie jest głownie dla kierowcy

pasażerów obejmuje właśnie OC, podobnie jak innych poszkodowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozmawiałem z agentem, to NNW w aucie jest głownie dla kierowcy

pasażerów obejmuje właśnie OC, podobnie jak innych poszkodowanych

 

Wszystko się zgadza.

Z OC , ale ile grosze.

NW to dodatkowe ubezpieczenie i większe pieniądze.

 

Ten tok rozumowania ubezpieczycieli sprawi , że wprowadzą NW dla rowerzystów , matek z wózkami oraz starszych ludzi z laską , którą zawsze mogą włożyć między szprychy .

 

I żebyśmy się nie zdziwili.

Już dawno słyszałem ,że na rower ma być wprowadzone ubezpieczenie.

W tedy była mowa o ok 12 zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.