Skocz do zawartości

[Gdzie kupię] Gniazdo na 230V


jimo

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że jednak nie pojechaliśmy z moją dziewczyną na ten tydzień z przyczepą (wszak zaraz będzie dla nas po wakacjach :/) więc bez obaw nikomu nic się nie stało, bo widzę że zapanowała lekka panika w temacie. Dzięki tymar dokładnie tego szukałem, będę przejeżdżał koło leroy'a to kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimo możesz równie dobrze odwiedzić Castoramę :krzykacz: ta tam kupowałem wtyczkę do tego gniazda :hehe:

 

dochodzi jeszcze Praktiker i OBI ... w każdmy z nich powinienneś to znaleźć :hehe:

 

A "panika" zapanowała uzasadniona ... IMO jeśli masz po obu stronach kabla wtyczki to o niesczęście bardzo łatwo... chociaż z drugiej strony trzeba się nieźle postarać żeby kogoś 230V powaliło :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gniazdo w pierwszym poście tego wątku jest prawdłowe? Wydaje mi się że to jest żeńska część złącza. Raczej powinno być w tym przypadku takie :

http://moto.allegro.pl/item752570295_wyprzedaz_posezonowa_gniazdo_zasilajace_cee17.html

czyli męska strona złącza. :czerwona:

 

Wtedy można prawidłowo zasilać przy użyciu przewodu wtyczka - gniazdo. Modyfikacja gdzie na obu końcach przewodu jest wtyczka jest niedopuszczalna :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gniazdo w pierwszym poście tego wątku jest prawdłowe?

 

 

 

Takie gniazda jak przedstawione na pierwszej fotce tego wątku były również stosowane w przyczepach :krzykacz:

 

Wtyczka do tego gniazda jest bezpieczniejsza :hehe: (jeśli można tu mówić o bezpieczeństwie) :czerwona: od wtyczki zwykłej gdzie bolce są całkowicie odsłonięte, a we wtyczce do tego gniazda z pierwszej fotki bolce są częściowo osłonięte.

 

 

Gniazdo na drugiej fotce jest całkowicie bezpieczne :hehe: i najczęściej stosowane w przyczepach, a wtyczka do tego gniazda wygląda tak jak na poniższej fotce. Jest to wtyczka gdzie w pokrywce jest zapadka przed swobodnym wyciagnięciem.

 

 

Ps. Co do przedłużaczy do przyczep było trochę tu: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3957&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja gdzie na obu końcach przewodu jest wtyczka jest niedopuszczalna :hehe:

 

Zgadzam się z kolegą Marsalem. Rozwiązanie, gdzie na końcu przewodu z męską wtyczką występuje napięcie jest niebezpieczne i niedozwolone. Jeśli ktoś ma możliwość, powinien taki "patent" jak najszybciej usunąć i zastosować poprawne połączenie. ZAWSZE podajemy napięcie "żeńskim" złączem i wtykamy w nie "męską" część złącza, która zasila odbiornik. Inaczej jest ┼╣LE i basta! :niewiem:

Kolega Robicar ma częściowo rację. To częściowe bezpieczeństwo, ale gwarantuje częściowe kalectwo.

Prosty scenariusz: rodzina na kempingu. Tatuś wysyła swojego 10 letniego synka do rozwinięcia przewodu zasilającego przyczepę. Synek lubi pomagać tacie i chętnie zrobi więcej niż się od niego wymaga. Z kempingu tatuś wraca bez synka. :czacha:

Naprawdę nie warto kusić losu.

 

Zwłaszcza, że komplet wtyczka + gniazdo kosztuje w markecie typu Castorama 15PLN. Kupiłem ostatnio sobie taki komplet na zapas, bo na kempingu różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego wszystkiego świadom i zdaję sobie doskonale z tego sprawę, ale niestety takie przyłącza w przyczepach występowały i zapewne wielu z użytkowników tego forum takie nieprawidłowe jeszcze posiada i tu apel dla tych posiadaczy WYMIENCIE W PORE NA PRAWIDŁOWE.

 

Ps. Czy fotki w tym temacie są dla Ciebie widoczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka wtyczką ,ale jak przy takich wtyczkach czy innym dobrodziejstwem prawdziwym zabójcą :niewiem: jest pośpiech (codziennie występuje).

Ode mnie z okolicy gość stawiał przyczepę na łapy i nagle szarpło i zgon.

Okazało się jak podnosił łapy to przeciął przewód od 230V i został śmiertelnie porażony.

Myślę ,że kto ma takie wtyczki to nich jak najszybciej wymieni ( tak jak wcześniej poprzednicy pisali) , a jak już trzeba to najpierw podłączyć do przyczepy ,a na końcu do zasilania na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.