Skocz do zawartości

Zamki nad Loarą 2010


szantymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sezon ma się ku końcowi, więc czas planować następny. :hmm:

 

Przyszły sezon ma być spełnieniem naszeych marzeń, zwiedzić zamków nad Loarą. :look:

 

Rzucam pomysł na 2010 wyjazdu do Francji przez Niemcy, Luksemburg, ewentualnie droga powrotna Dania, Holandia.

Docelowo jak wspomniałem zamki nad Loarą około 5 dni, Paryż 2 dni, ewentualnie Normandia, Amsterdam.

Jest dużo czasu by sprecyzować trasę, termin myślałem początek sezonu zaraz po końcu szkoły to jest 25.06 max 3 tygodnie.

Jeśli ktoś by był chętny to zapraszamy. :swieca:

Jedziemy z dwójką chłopaków jeden 6, drugi 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj

Bylismy w tym roku na podobnej objazdówce- objechalismy Francję do okoła 6000km jednak na zamki nad Loarą nie starczyło czasu :( -sa w środku.hihiih

planowanie przyszłago roku w styczniu -bardzo wstepnie jesteśmy zainteresowani na wspolny przejazd - 2+2 - 15 - 5 córki

bądzmy w kontakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

Nasze plany też na razie są wstępne, ale jeśli wszystko będzie ok (finanse i praca) to jak najbardziej będziemy się zgadywać.

A jeśli mągę dopytać, jak wam wyszedł tegoroczny wyjazd? w jakim okresie byliście i na jak długo? czy czasami nocowaliście poza kempingami? Czy mieliście klimę w przyczepce, jeśli nie to jak się spało? Takie podstawowe pytanka nie chcę zamęczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo by opowiadac:)

bylismy w okresie 01.07 -28.07 -trasa pokrótce niemcy atrakcje pod berlinem tropical islands, muz techniki, francja strasburg linia maginota verdun paryz disnayland , wyskok do belgia, luksemburg, norrmandia, sant nazare atlantyk carcassone ,andora i wyskok do hiszpanii m.srodziemne avinion - potem byl bunt młodzieży na pokładzie i powrót przez szwajcarie- w planach był powrót przez włochy - ale chyba przesadzilismy z planowaniem - noclegi tak po drodze na autostradach -bezpiecznie i sporadycznie we francji przy campingach jak nie zdazylismy dojechac do ich zamkniecia, prawie nie spotykalismy Polaków -tylko 2 razy:(

klime montowalem sam- wstawilem w szafke - przydatna byla tylko 2 dni

byl to moj pierwszy dlugi wyjazd i dzieki forum nie bylem zaskoczony niczym :hehe: jak potrzebujesz jakies szczegóły to pytaj - proponuje kontakt na maila - zeby nie zasmiecać forum - zresztą myślałem żeby trochę swoich doswiadczeć przekazać na forum ale jakoś brakuje czasu :czerwona:

wyjazd przyszłoroczny oczywiscie zależy od pracy i urlopu - napisz gdzie Wy byliscie w tym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to wiesz ostra jazda :hehe:

Połowa sierpnia wypożyczona przyczepa Hobby 450 pod Poznaniem i wyjazd do Sławy i okolic. W ramach testu czy to nam się spodoba tydzień był udany, przyczepa z wypożyczalni troszkę mniej ale ogólnie się spodobało. :ok::ok:

Miesiąc jeżdżenia w poszukiwaniach domku :czerwona: i jest. :ok:

Wrzesień debiut z Eribą do Ojcowa, na cztery dni. Było super.

Razem oba wyjazdy ~ 500km. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to w zyciu jest ze nigdy nie ma na to czasu ale wywolany do odpowiedzi prasze:

doswiadczen moze nie duzo - wlasciwie to jedna podroz ale za to dluga

wrazen wiele

moze na poczatek o przygotowaniu przyczepy

1. na dzien dobry walnąłem wielkiego babola którego teraz nie żałuję - czy li zorientowałem sie ze po zakupie przyczepy + dmc auta mam 3640 - co znaczy ze musze miec b+e - byl to dla mnie szok -tymbardziej ze do polowy czerca pracowalem za granica a wyjazd byl planowany na koniec czerwca - ale udalo sie w trakcie dwoch przyjazdow kilkudniowych do Polski zrobiłem kurs i zdalem egzami na b+e - bez żadnych wspomagaczy:))))))

2. przygotowując przyczepę do wyjazdu do generalnie francji byłem pewien że potrzebuję agregat, który kupiłem - nic bardziej mylnego -

3. przyczepa w dobrym stanie jednak zmiana szczek byla wskazana

4. montaz klimy - wybralem najprostrzy wariant stojący klimatyzator zabierający połowę miejsca w szafie -przecież i tak w lato nie potrzebujemy kurtek :hehe:

5. sejf, na klucze i dokumenty /schowany i przymocowany na stale/ w czasie buszowania po plaży itp - aby nie dziwgać wszsytkiego ze sobą - ze sobą klucz od przyczepy i pilot os alarmu - oczywiscie tylko gdy przyczepa stala na campingach

6 alarm - wierzcie mi drze się strasznie głośno brrrrrrrrrrr - w mojej ocenie odstraszy każdego

7.zamykanie od środka - nie na klucz tylko tylko fizycznie na zasówę aby nikt nie wszedł w czasie snu

8 patrząc jednak na przyczepy we francji wydaje mi się ze te wszstkie środki były mocno przesadzone - nasza przsyczepka była jedną ze skronmiejszych - ale nam to wcale nie przeszkadzało

9. troche innych drobiazgów -jak czujnik dymu - czadu - na komary...

10 .zabraliśmy ze sobą polską wode mineralną mleko i troche zamrożonego miesa na posilki - juz zrobionego - jakies slodycze dla dzieci

11. plan opracowywalem kilka miesiecy analizujac paskala i szukajac w internecie miejsc ktore nas interesowaly -potem wprowadzalem to recznie do gps - okolo 400 roznych punktów -zabytki muzea campingi itp - jazda pozniej byla jak bajka wlaczas na gps putk nr 1.1.1 - patrzyssz w przewodniku i na mapie co to - i jazda :ok:)))))))))) - i tak cały czas - oczywiscie wprowadzalismy zmiany na bieząco zależnie od sytuacji

trasa:

1/najgorsze drogi do granicy -do szczegina straciliśmy połowe szkła - na polskich drogach -wypadły z szafki szklanki i talerze- kłania sie brak doswiadczenia w pakowaniu hihihihih

2. ceny paliw jak na nasze warunki kosmos - tanio bylo tylko w luksemburgi i andorze - mniej wiecej jak u nas - reszta ponad 1 euro za litr diesla - rekord 1.2 euro w niemcech

3. w niemczech noclegi na parkingach przy autostradzie - czysto milo i bezpiecznie -w nocy jezdzi policja i patrzy - trzeba tylko pilnowac sie zeby nie stanąc na miejscu dla niepelnosprawnych - raz stalem kawalkiem przyczepy i pozniej zastanawialem sie czy cos przyjdzie, nic nie przyszlo

4. unikac parkingów przy dużych miastach - sa całe osiedla przyczep z mieszkancami stalymi - nie wygląda to dobrze....

5 francja w wiekszosci campingi lub jak nie zdazylismy chodniki przy wjezdzie do nich - dwa razy - róznica właściwie zadna - tylko nie placisz -z prysznica korzystalismy normalnie - tylko pradu nie ma :ok:)))

6.przelotowa predkosc ok 70-80 spalanie ok 11-12 l 100 diesla czyli nie tak zle - tylko silnik 170 km - kilometrów ok 6000

7.problem z parkingowaniem wlasciwie wszedzie - a to za wysoki a to za dlugi -najlepsza opcja zmienac camping co okolo 200-300 km i zwiedzac co warte bez przyczepki - lub na rowerach - mielismy 3 na dachu :ok:

8. nawet podjazd do woelu supermarketów był problemem - pozniej nauczylismy sie wjezdzac na najdalej oddalone miejsce na parkingu i stac na 2-3 miejscach bo tyle zestaw ma...

9. ustarek po drodze brak za wyjatkiem agregatu , ktory przez swoja wage oberwal czesc podlogi w przednim swowcu - naprawione po powrocie

10 ceny campingow od 20 euro do 44 na centrum paryza - ale poniewaz caly paryz zjezdzilismy przez 5 dni na rowerach oplacalo sie

11. wielka frajda z takiej podrozy - jak fajne miejsce to zostawalismy dluzej

12 nigdzie nie rezerwowalismy campingow - ale po 28.07 jak francja rusza na urpol to trzeba uciekac jak najpredziej wszystko zawalone - wracajac widzielismy na autostradzie kilka 20 km korków aut które jechaly nad moze - w tym wiele przyczep i camperów - byl to najwyzszy czas na powrot

13 moze tyle na razie jak jakies pytania to sluze - uwazam ze wlasnie dzieki temu forum udalo sie sie przygorowac moja podróz bezawaryjnie stąd czuję sie zobowiazany :czerwona: dzieki wielkie pomysłodawcom i organizatorom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A zwiedzał ktoś zamki nad Loarą? Miło byłoby coś dowiedzieć się na temat cen itp.

 

Byliśmy w Chambord i Blois ,relacja na CT (FrancYja w komplecie).

Chambord piękne, wiejska posiadłośc ,

Blois w mieście z fajną zacienioną miejscówką nad Loarą z widokiem na stary zabytkowy most ,parking płatny do 18 00

:hej:

aaaaaaaa ceny to po kilka eu za wejsćie ,

przy Chambord duży parking na kampery i przyczepy

Edytowane przez Komplecik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.