Skocz do zawartości

Podłoga w HOBBY540


MOUNTAIN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też. Przykrego zapachu nie wywąchałem.Zgniłe chyba nie jest.Sprawdzałem czy przypadkiem woda z kranu nie ucieka pod wykładzinę. Ale nie. Może sklejka była podłego gatunku.W innych miejscach przyczepki jest OK. Od spodu też wszystko jest OK.Albo poprzedni właściciel był potężnej postury i kochał jeść i wydeptał wokoło kuchni.Będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos podłogi w okolicach drzwi i kuchni. Wiele razy spotkałem się ze zdaniem kilku różnych użytkowników, jak i serwisów, że w tych miejscach podłogi naszych przyczepek narażone są na wielokrotnie większą eksploatację od innych miejsc. Z tego też względu tam podłoga zaczyna się uginać. Poprzedni właściciel mojej przyczepki wymyślił sobie sposóv naprawy poprzez wtryśnięcie pianki w przestrzeń pomiędzy warstwami podłogi. W efekcie podwozie się wypstręczyło. Nie wiem jak zabezpieczył wnętrze, ale tu się nic nie podniosło. Dla przyczepek, które mają koło zapasowe pod podłogą - nie polecam. Teraz muszę zamiast normalnego zapasu mieć dojazdówkę, bo docisnęło podłogę w dół i koło pełnowymiarowe się nie mieści. Ale w innych sytuacjach, myślę, że warto powtórzyć. Podłoga od dołu została ponawiercana w kilku miejscach, w środek wtryśnięta piana. Kiedy urosła, nadmiar poobcinać i zabezpieczyć otwory przed wilgocią. Zwracam uwagę na zabezpieczenie wnętrza przyczepy przed podniesieniem podłogi.

 

Choć najlepszym rozwiązaniem pewno byłoby rozebranie tej podłogi i poprawienie, ale znacznie bardziej praco- i kosztochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy spotkałem się ze zdaniem kilku różnych użytkowników, jak i serwisów, że w tych miejscach podłogi naszych przyczepek narażone są na wielokrotnie większą eksploatację od innych miejsc. Z tego też względu tam podłoga zaczyna się uginać.

 

No fajne wytłumaczenie zgnilizny :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przyznać, że efekt zgnilizny i efekt "wypracowanej" podłogi trochę się różnią. Szczególnie, że zgnilizna raczej nie będzie pojawiała się w miejscach szczególnego nasilenia ruchu, tylko w miejscach, gdzie pojawi się wilgoć. Stąd raczej byłbym daleki od takiego oceniania. Oczywiście każdy przypadek musi być konkretnie rozpoznany, ale jeśli taka sytuacja się powiela w różnych przyczepach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.