Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

370 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wspominałem, mieszkam we Francji i tu rzecz ma się tak. 

 

i to dużo zmienia, począwszy od zarobków (pewnie masz w E tyle co większość z nas w zł  :skromny: )

po formalności

 

piszesz o nowych autach, ale te Twoje nowe trafią do PL jako stare z 200-300-500 tyś km na liczniku (przy odrobinie szczęścia w całości a nie w kilku kawałkach)

i to nie Tobie wysypie się dwumasa, wtryski, turbina ... a Polakowi co kupił "igłe" co "jeździła starsza pani we Francji, rocznik '41

 

a co do 4x4 to się zgadzam  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i to dużo zmienia, począwszy od zarobków (pewnie masz w E tyle co większość z nas w zł  :skromny: )

po formalności

 

piszesz o nowych autach, ale te Twoje nowe trafią do PL jako stare z 200-300-500 tyś km na liczniku (przy odrobinie szczęścia w całości a nie w kilku kawałkach)

i to nie Tobie wysypie się dwumasa, wtryski, turbina ... a Polakowi co kupił "igłe" co "jeździła starsza pani we Francji, rocznik '41

 

a co do 4x4 to się zgadzam  :yes:

Nie prawda, bo one wyjeżdżając z Francji mają po 500 tysi ale wjeżdżając do Polski mają już tylko 216 a przy takim przebiegu 2-mas jest w dobrej kondycji tak samo jak turbina  :]

 

Ale szczerze powiem że żaby są zakochane w swoich rodzimych produktach i na ulicach nadal pełno 205, 309, 405, cytrynek BX, renówek 21 i innego padła z przed upadku muru berlińskiego (a może nawet z przed jego wymurowania).

No a kultowa pozostaje "biedronka" czyli 2CV i "katrelka" czyli 4L

 

Choć w temacie karawaningu, to często można spotkać bardzo stare przyczepy czy kampery i jakoś nikt się tu nie wstydzi tego co ma i nie ściga się z sąsiadem zza płotu w zakupie pojazdu.

 

A prywatnie gdyby było mnie stać, to bym sobie chętnie przerobił Kraza 255 6x6   :slina:  na kampera. Tego nic nie zatrzyma i największą dzicz i i najpiękniejsze zakątki można by było zwiedzić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey koledzy wczoraj późno w nocy dobilismy do domu z pierwszej dłuższej podróży z nowym holownikiem w roli głównej. Madzia to 3.0 V6 203 KM.w automacie z LPG. Wyniki średnie spalanie LPG 17 litrów z cepka Hobby 1150 KG.i pod wiatr....oj moooocno wczoraj w Polsce wiało. Dla Mazdy nie ro ilo to większego znaczenia. Jednak V6 to V6 Skrzyni biegów.....no cóż tu trzeba się przyzwyczaić. Starej generacji 4 biegowy automat wymaga lekkiej wprawy i by jechać ok 100 km/h trzymania obrotów ok 2500. Ale komfort ( pozdrawiam kierowców i korki na wylocie 72 z Łodzi) OGROMNY. W pracy mam automaty i powiedziałem sobie Nigdy więcej w ręcznej.No i stały 4X4. Zbiornik LPG starca na ok 260 km ale jest mały. Wcześniej miałem mocnego diesla 140 KM 340 Nm.Fakt dynamika oraz elastyczność super.....ale świadomość że wtryski turbo o zmiennej dwumasa egr i DPF jest dobre jak ma przejechane do 100 150 tys. Jak mawiają Hamerykanie na olej napędowy hodzi lokomotywa i walec drogowy.....hihihib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gryczak, ta Mazda jest 5 czy 7 osobowa ? 

Ładne auto, stały 4x4 a do tego jak pisałeś, 4 biegowy automat, więc spalić musi i bez różnicy czy to będzie benzyna, gaz olej napędowy czy paliwo rakietowe. Do tego 200 koników i przyczepa. Myślę, że wynik jest dobry, bo znam inne "zapalniczki i kuchenki gazowe" które na pusto wypiją więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dla mnie jest 5 osobowa (chodzi o DMC) gdyby była 7 pewnie w 3.5 t razem z cepka b się nie zmieścił. A tak mam 2050 kg Holownik i 1150 Hobby i sram na Viatol . Ale muszę Ci przyznać że Diesel jest znacznie bardziej elastyczny. No druga sprawa ze jeżdżąc 10 lat dieslem odwyklem od obrotów powyżej 2500 na minutę;) trza się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 l. gazu to niewiele, nasz chrysler pacifica -jadąc na hel z zachodniopomorskiego wessał 25 na setkę;-) gazu ma się rozumieć. czy to dużo?? nie wiem, volvo z dizlu paliło ok 10 -12 litrów ropy. 

zatem wychodzi podobnie, też mam stary 4 biegowy automat. jazda wspaniała, nie buja, nie szarpie jest okej. (3500 cm3 -  253 kmm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego zgadzacie się montować takie małe zbiorniki w kole. Mojemu gazownikowi od razu pierwsze co zleciłem to montaż największej jak się da butli w bagażniku i nie chciałem słyszeć, że się nie da. Do mojego scenica z 2002r 3 lata temu złożyłem butlę 68l wchodzi ok 58 litrów co z przyczepą starcza na 350km a bez na ponad 500km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 l. gazu to niewiele, nasz chrysler pacifica -jadąc na hel z zachodniopomorskiego wessał 25 na setkę;-) gazu ma się rozumieć. czy to dużo?? nie wiem, volvo z dizlu paliło ok 10 -12 litrów ropy. 

zatem wychodzi podobnie, też mam stary 4 biegowy automat. jazda wspaniała, nie buja, nie szarpie jest okej. (3500 cm3 -  253 kmm)

Ale już w powrotną drogę do Olsztyna jak zaj.....e wiało i prawie całą drogę szliśmy pod wiatr to wessała Mazdunia już ok 20 literków gazu .  Mimo wszystko tak jak napisałeś wcześniej jest duży motor jest zabawa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wodnik Szuwarek

Ja nie wiem dlaczego zgadzacie się montować takie małe zbiorniki w kole

 

w moim przypadku więcej się nie da. jak zamontuje w bagażniku to 3 - go rzędu siedzeń nie rozłożę. mam butlę w kole pod autem, tam ciasno.. wlewałem 43 litry teraz wlewam 50 ;-)

na 200 km wystarcza z budą :skromny:

Edytowane przez pajel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego zgadzacie się montować takie małe zbiorniki w kole. Mojemu gazownikowi od razu pierwsze co zleciłem to montaż największej jak się da butli w bagażniku i nie chciałem słyszeć, że się nie da. Do mojego scenica z 2002r 3 lata temu złożyłem butlę 68l wchodzi ok 58 litrów co z przyczepą starcza na 350km a bez na ponad 500km...

Wiesz w przypadku samochodu dla 4 osób ( 2 dzieci ) są ważne też inne aspekty, Na przykład bagażnik do użytkowania na co dzień . Ja w swojej Madzi dodatkowo mam jeszcze box na dach bo wolę jak najwięcej napchać do auta niż do przyczepy .Natomiast jak jedziemy na urlop to i tak staram się co 300 km robić krótki postój . I tak mi się nie spieszy ( w końcu jadę na urlop ) ;) , spanie ciągnę za sobą :) , a w najgorszym przypadku trochę przejadę na benzynie - to tylko lepiej zrobi dla silnika ( niech też poczuje że w końcu jedzie na urlop :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w przypadku samochodu dla 4 osób ( 2 dzieci ) są ważne też inne aspekty, Na przykład bagażnik do użytkowania na co dzień . Ja w swojej Madzi dodatkowo mam jeszcze box na dach bo wolę jak najwięcej napchać do auta niż do przyczepy .Natomiast jak jedziemy na urlop to i tak staram się co 300 km robić krótki postój . I tak mi się nie spieszy ( w końcu jadę na urlop ) ;) , spanie ciągnę za sobą :) , a w najgorszym przypadku trochę przejadę na benzynie - to tylko lepiej zrobi dla silnika ( niech też poczuje że w końcu jedzie na urlop :) ) .

Ale co to zmienia, bagażnik jak miałem tak mam dalej butla praktycznie nie wystaje ponad podłogę. A w schowku mam zawsze 2 dojazdówki w sprayu. Nie raz mi uratowały tyłek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A w schowku mam zawsze 2 dojazdówki w sprayu. Nie raz mi uratowały tyłek

do czasu gdy opona nie zostanie przebita tylko rozerwana. Wtedy okaże się, że brak koła zapasowego/dojazdówki zwykłej jest powodem długiego postoju (np. zdarzenie w sobote wieczorem).

 

Inna sprawa, że do mojej wnęki nic więcej poza 45L nie weszło. Tankuję po 34L LPG i mam przelot na około 200km z cepkę i 300km bez niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlaczego zgadzacie się montować takie małe zbiorniki w kole. Mojemu gazownikowi od razu pierwsze co zleciłem to montaż największej jak się da butli w bagażniku i nie chciałem słyszeć, że się nie da. Do mojego scenica z 2002r 3 lata temu złożyłem butlę 68l wchodzi ok 58 litrów co z przyczepą starcza na 350km a bez na ponad 500km...

 

to zależy od auta, w maksie jest wnęka na dojazdówkę i nic dużego nie wsadzisz 

mam butle do której leje 39-42L, ale wystaje ok 4cm ponad podlogę, więc trzeba było rzeźbić

zasięg z przyczepą 250-300km też daje radę (znaleźć stację i rozprostować nogi po 4-5h jazdy)

 

ile Ci pali ten scenic ?

mój max solo więcej jak 10 nie spalił, raczej bliżej 8-9 z a buda to trzeba dobrze cisnąć żeby wyszło 15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.