Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

370 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się dorzucę.

 

Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD, 143 KM, 339 Nm. Normalne zużycie przy mojej nodze :lol: miasto - 10-11 l, trasa 7,5-8,5 l. Jak pojeżdżę z cepką (dopiero nabyłem) to napiszę ile bierze. Po pierwszych obserwacjach z moim maleństwem, to 11-12 l. :niewiem:

 

Aha... masa własna 2000, DMC - 2650, udźwig w dowodzie - 1600

Edytowane przez marfipl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dawniej LPG, aktualne autko Diesel - Renault Grand Scenic 1,9 dCi To co inni koledzy pisali - ekonomia, moment obrotowy to główne zalety

eko_2010.08.jpg

Dodam że około 400-500km bez przyczepy po polskich drogach (reszta km z przyczepą) - od autostrad przez polne utwardzone dróżki...

Trasa Kraków-Wrocław- Szczecin - Świnoujście - ... - Krynica Morska - Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój holownik pracuje na oleju napędowym . Na trasie pali około 6,2 do 7,5 litrów ON , w warunkach miejskich około 9 do 10,5 litrów ON w zależności od warunków drogowych oraz stylu jazdy. Przyczepę mam o DMC 950 kg lecz jej jeszcze nie holowałem bo czekam na montaż haka (BRINGS) , więc nie wiem ile będzie palił z przyczepą. Mogę nim holować przyczepy o DMC 1900 kg . Niestety mam prawo jazdy kat. B i ponieważ DMC holownika wynosi 2260kg to tylko pozostały mi przyczepy do holowania o DMC max. 1240kg.:przyczepa: W moim przypadku moja AVONDALE może być traktowana jako " LEKKA" przyczepka. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - moja bryka po mieście pali ok.9.5 l. po trasie może mniej ,ale prawie większość jeżdżę w mieście.To mój trzeci diesel i nie zamienię na żaden inny niż diesel.

Diesel jest najlepszy do holowania ciężkich przyczep (inny moment obrotowy).Ja jadąc ze swoją cepką czasami nawet włączam 5 bieg (teren równy i bez wiatru)prędkość ok.do 80km/h. Przyczepka załadowana waga ok.1200kg holownik komplet pasażerów. Ale muszę się pochwalić zrobiłem małą modyfikacje pinu-co spowodowało,że autko stało się bardziej elastyczne i zwiększyła się jego moc.Większa i wcześniejsza reakcja na pedał gazu-co stanowi pewność,że autko w każdym momencie przyspiesza.Ale to jest kosztem paliwa,,,,,,,,,,,:ok:

 

Pozdro,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Misio, bardzo ekonomicznie :)

 

NICKT ładnie nazwałeś mój holowniczek MISIO . I niech tak zostanie . MISIO w czasie ŚWIĄT przejechał 950 km (bez budki) ze średnim spalaniem wg. komputera 6,9l/100km. No ale to była w sumie spokojna jazda. Sam jestem ciekawy jak to będzie z przyczepką. Mam nadzieję że mi się nie zgubi bo zamierzam jeździć z nią zgodnie z przepisami.:przyczepa: Ps. Przepraszam ,ale dopiero teraz zorientowałem się , że Twój post dotyczył kolegi MISIA a nie mojego holownika. :mellow: Dzięki Tobie i mojej nieuwadze nadałeś mu ładną nazwę. Lucek

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to może i mój głos się przyda.

 

Ogólnie do ciągnięcia cepki używam Opla Insigni 160 km w manualu. W podstawie ma ponad 400 Nm – wynik sprawdzony na hamowni.

 

Ostatnio ciągnąłem swoją cepkę Mitsubishi Pajero 2,8 td automat. I co zdziwko. Zero reakcji na gaz. Ledwo przyśpieszał, a miał być niby taki mocny i super.

 

Insignia rwie do przodu z cepką jak zła, a ten, ledwo co. No nie powiem jak doszedł do zadanej prędkości to już jechał i wcale nie było czuć cepki. Ale Opel zdecydowanie lepiej sobie z nią radzi. Samochód o jedną trzecią lżejszy i dużo niższy i coÔÇŽÔÇŽ Tak sobie dobrze radzi.

 

 

Szok.

 

 

 

Myślałem, że będzie odwrotnie. Taki kolos jak Pajero i to w automacie. I co ledwo przyśpiesza. Szok. Szok. Szok.

 

Niby czemu nasuwa się pytanie, ten diesel i ten też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stara impreza 1,6 90 kM spalała trasa -6,5 miasto 10, z przyczepką 11l Pb. Z przyczepką raz udało mi się rozwinąć 105km/h ale chyba wiało z tyłu, standardowa predkość na autostradzie to 70-90km/h. Większe górki trzeba było na 3ce rzeźbić generalnie dało się jechać ale szału nie było.

Przyszedł czas na zmiany jest Impreza 2,0 150kM, spalanie trasa 7,5 miasto 11 z przyczepką jeszcze nie jeździłem.

Diesla może kiedyś spróbuję jak Subaru dopracuje sprzęgła;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia ciągnie bo ma porządny fiatowski silnik Diesla . To w końcu FIAT pierwszy wprowadził silniki typu TDI ( FIAT tempra) ,sprzedał licencję AUDI ,którą potem przejął VOLKSWAGEN wraz z AUDI. Aktualnie OPEL,SUZUKI,SAAB montują fiatowskie silniki typu JTD z systemem common reail oraz na licencji FIATA wszystkie pozostałe firmy motoryzacyjne rozwijają swoje silniki wysokoprężne. Mercedes także.Mało kto o tym wie ,a szkoda bo Fiat miałby znacznie lepszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację

 

Wiem o tym, że to silnik Fiata. Rozwiercony do 2,0 litrów.

 

Bardzo dobry silnik, mało zawodny. Już dość dobrze dopracowany.

 

Ale i tak jestem pod wrażeniem, jak to auto ciągnie. Tak po cichu, w Austrii, na autostradzie jak wyprzedzałem inne autko, to 140km/h z cepką to żaden problem. Aż byłem w szoku, że tak brnie do przodu.

 

Mam nowiutki stabilizator i nowe opony w cepce więc ładnie i pewnie pomyka.

 

 

 

Ale i tak zachęcam do spokojnej jazdy. Średnia na kompie do Chorwacji w 2010r. to 65km/h i w cale nie było ani za szybko ani za wolno tak w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo ciekawy jak to będzie z moim Misiem. Nadal czekam na zamówiony hak .Po montażu HAKA zaczep na hak i sprawdzian zestawu.To będzie moja pierwsza jazda z budką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia - chrysler voyager z 90 roku z 3 litrowym silnikiem i automatem -- benzynka + gaz (blos) i moje jajco z 96 roku z 3,8 litrowym silnikiem i automatem -- benzynka + sekwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja kijanka z silnikiem 2,9 CrDI 188KM z pięciobiegowym automatem ciągnie przyczepkę jak głupia. Trzeba się pilnować bo można zapomnieć, że ma się coś na holu. Nie pamiętam wprawdzie ile spalała dokładnie z przyczepą ale oscyluje w granicach 12l/100km. Bez przyczepki w mieście pali 9 literków a poza 8 ropy.

Swoją drogą zastanawia mnie czemu w takim dużym aucie maks ciężar przyczepy z hamulcem to tylko 1350KG Gdzie sama ma masę DMC 2920KG :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.