Skocz do zawartości
szary11

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?

369 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

• inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      132
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63

Rekomendowane odpowiedzi

szary11

A ja po 2 dieslach wolnossących i jednym TD jakie miałem zimą zmieniłem na benzynę - pierwszą w życiu. I szczerze mówiąc miło się zaskoczyłem :bukiet: Przynajmniej na tyle, że za dieslem nie tęsknię. Jedyne co mnie tylko denerwuje to długa "jedynka" i bez gazu się nie potaczam na polach czy parkingach.

Na chwilę obecną jak będę zmieniał auto to na 90% kupię benzynę. I raczej gazować też nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California
Na chwilę obecną jak będę zmieniał auto to na 90% kupię benzynę. I raczej gazować też nie będę.

Witam, również wolę Pb jako holownik obecnie 2.0i 130KM i to starczy na DMC 1000kg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szantymen

Ile osób tyle opinii. :bukiet:

Ja po trzech benzynach z gazem i dieslu jeżdżę benzyną trzy litrową. Jazda super, ale z budką pali 16l/100km :-]:slina:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Po benzynie 2.o - za slaby, potem benzyna 2.8, mam diesla 2.7.

Oba dobre, ale diesel lepszy, szczegolnie w portfelu - przyczepa ta sama, benzyna 17 l/100, rechot 11l/100, wszystko automaty...

J.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brams

Moją budkę ciągnie 327 koni zasilonych benzyną + gaz. Żre 26-27 l/100 gazu, i raczej jest mu obojętne, czy ciągnie wtedy przyczepkę, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klon

moja fura to i namazut pójdzie MD 21 a spali 11 litrów, tylko to nie jest demon prędkości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymon79

a mnie sie dobrze jeździło dieslem 7-8l z przyczepka teraz jest benzyna/gaz i pali od 12-16 gazu ale tu nie ma co porównywać bo auto 2 razy większe i jadac na wczasy oprócz przyczepy miałem jeszcze 3 dodatkowe osoby+ ich bagaże...

ogólnie jestem narazie zadowolony i pewnie tak zostanie :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek

Mój esperal to 1.5DOHC benzynka i spalanko solo mieści się w 10 L Pb, z ogonkiem dość obładowanym wir w baku na poziomie 14L Pb ... ,ale przyznam że dosć mu daje w gaz... :slina:

Ostatnio towarówką z 1200kg na ogonku spalił 16L.

To mnie nie przeraża , jak to ,że bak jest tak mały... częste tankowanko. :bukiet:

Marzeniem jest S 80 2,9 T6 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spablo1

Mój Berlingo 1,9D to kochane autko jeśli jadę solo. Z przyczepą natomiast 70KM to zdecydowanie za mało. Dlatego też decyzja o zmianie holownika też na Citroena lecz tym razem C5 2,0 HDi 110KM. Spalanie przy spokojnej jeździe (do 120 km/h) bez przyczepy poniżej 6l/100km. Spalanie z przyczepą to ok 3l więcej. Ale za to jest już czym pociągnąć :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balthur

Całe życie na dieslach i tak zostanie. Vectra 2.0 tdi mimo tylko 101 KM wystarcza do ciągnięcia małego Wilczka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow
Mój esperal to 1.5DOHC benzynka i spalanko solo mieści się w 10 L Pb, z ogonkiem dość obładowanym wir w baku na poziomie 14L Pb ... ,ale przyznam że dosć mu daje w gaz...

Ostatnio towarówką z 1200kg na ogonku spalił 16L.

O kurczę :bukiet::slina::-]

Chyba umyję dzisiaj swoją Hankę bo przy ostatnim wyjeżdzie z przyczepą i włączoną klimą zaspokoiła się 10 litrami benzyny , a przy jednym z tankowań na trasie zeszła poniżej 10 litrów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11
ostatnim wyjeżdzie z przyczepą i włączoną klimą zaspokoiła się 10 litrami benzyny , a przy jednym z tankowań na trasie zeszła poniżej 10 litrów

Mi ostatnia trasa na zlot wyszła 9,8l/100km (klima sporadycznie). Średnia prędkość z całej trasy 67km/h, przelotowa 80-100km/h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Serek
[

O kurczę :slina::-]:-]

Jarku mnie to aż tak to nie przeraża ... traktuje esperala , ajk woła roboczego , i świetnie sie w tej roli spisuje...

Mam nadzieje , ze w niedalekiej przyszłości będzie S 80. :bukiet:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

u mnie noPB+LPG, marne 60KM, nawet z niewiadką czuć ogon :bukiet:

dlatego intensywnie poszukuje zastępcy ...

diesel byłby OK, ale ceny nowych porażają ...

a używkę trochę strach kupować :slina:

być może stanie na noPB min 1.6 ok 120KM (z ew gazowaniem :-])

miałem okazję pojeździć TDI 110KM ... i fajnie toto jedzie :-]

acha spalanie - astra lpg - 14-15L, średnia ponad 60km/h

diesel (sharan) - niecałe 10L - średnia ok 65km/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Diesel 1.6 CRDi 115KM z przyczepą DMC 900 spalanie 8.5l na autostradach, 7.5l poniżej 100km/h.

Poprzednio 1.4 benzyna 75KM. Dawał radę ale spalanie wzrastało powyżej 10l i wyprzedzanie wiązało się z dużym stresem.

Zdecydowanie diesel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi