Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

370 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje doświadczenia:

 

Astra II 1.4 90KM LPG + Burstner Club DCM800 - totalna porażka, samochód miał wtedy ok. 20tyś, km przebiegu, a bałem się, że to będzie jego ostatnia podróż. Pod górkę redukcja do 3 biegu i gaz w podłodze. Spalanie LPG ok. 15l./100km i ciągłe problemy z temperaturą silnika

 

Volvo S60 2.5T automat LPG + Burstner Club DMC800 - Ekstra! Spalanie ok. 17l./100km, ale w tym silniku to nic nadzwyczajnego. Żadnego bujania, kołysania, super osiągi!

 

Volvo S80 2.5 TDi + Burstner Club DMC800 - Spalanie 8l. Wrażenia z jazdy na przyzwoitym poziomie

 

Mondeo Mk IV 2.0TDCi 140KM + Burstner Club DMC800 - Spalanie to tragedia 12l./100km. Sama jazda w porządku.

 

Opel Vectra C Kombi 1.9cdti 120KM + Burstner Club DMC800 - Spalanie 8,5l. i wrażenia z jazdy doskonałe, żadnego bujania, kołysania, osiągi całkowicie wystarczające! Przy 70km/h spokojnie brałem się za wyprzedzanie ciężarówek, czy innych holowników z przyczepkami.

 

Opel Vectra C Kombi 1.9cdti 120KM + Burstner Ventana DMC1200kg - Wszystko jak wyżej, tylko spalanie mniejsze o pół litra (przyczepa dużo cięższa, ale za to z pochyloną przednią ścianą).

 

 

Spalanie podane dla prędkości przelotowych ok. 80-90km/h bo tyle zawsze jeżdżę z budką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ja tylko przyczepę ciągnąłem benzyna kilka wyjazdów vectra c 1.8 dawała radę pod tylko brakowało mocy prz dłuższych podjazdach. Następnie zmieniłem holownik na volvo xc70 2.4 turbo benzyna i tu już niema różnicy jaka jest trasa prawie się nie czuje przyczepy. Ja jestem zadowolony z benzyny oczywiście musi wypić w terenie górzystym liczyłem spalanie na godzinę jazdy a nie na setkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wnikania w detale, to śmieszne są posty krytykujące spalanie... Kto normalny (nie debil) kupi czepkę np 1.5 tony i będzie narzekał na spalanie... Jak kogoś nie stać, to poco ładować się w koszta.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rok temu chciałem kupić Volvo V70 w TDI, rzędowa 5, rodem z vW, nie do zajeżdżenia ponoć,ale.....dużo po mieście się poruszam, a spalanie tego fajnego auta w TDI w mieście rośnie do 10l (ponoć lekko...). Kumpel namówił mnie na SAABa 2,0T, nominalnie miał 150KM, teraz ma ok.200KM, oczywiście wstawiłem LPG i spalanie po mieście do 13l/100km, z cepką do 16l LPG/100km. I jak tak przeliczyć na ON, to samym autem wychodzi ok. 7l ON/100km po mieście, a  z cepką do ok. 9l ON/100km :]  uważam, że na auto 1600kg z turbo jest to b.dobry wynik. Od lat jeżdżę zagazowanymi autami i raczej już się wyleczyłem z diesli...Dla porównania-żonie kupiliśmy VW Golf IV 1,6SR PB w automacie i daliśmy LPG i spalanie po mieście ok. 11,5 LPG :hmm:  dużo kurde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja wole osobiscie moje ekoLPG:) Fakt, diesel nadrabia momentem od dołu, ale moja Omka z automatem swietnie sobie radzi z KIPem. :) a w tym sezonie naprawde bedzie miała ciężki żywot..... :biwak:  :gitara:  :piwko:  :piwko:  :piwko:  :piwko:  :piwko:  :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na brak mocy i na spalanie nie narzekam w mojej bawarce pb+lpg i tez mam rozterki czy sie jej pozbywac, kolega namawia mnie na zamiane na mercedes z silnikiem 250 diesel i sie waham  :hmm: czy to dobry wybór  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Moim zdaniem, im więcej mocy i momentu tym lepiej. Jeździłem juz pb, pb+lpg oraz dieslami. Ciężko powiedzieć który sposób przemieszczania się jest najlepszy. Generalnie aby jeździć na gazie warto wybrać odpowiednio duży i mocny motor (mocny w sensie trwały). Miałem okazję pojeździć jeepem 3.7 pb+lpg, idealny do ciągnięcia przyczepy. Jechałem tym z dwuosiową, towarową jakieś 1500 kg, szedł jak dziki.. Diesle z kolei na moment też są godne polecenia (oczywiście ze względu na stopień skomplikowania nie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podepnę się pod temat i zapytam tych , którzy ciągają cepki na pb. Mam na oku BMW 3.0 272 KM z 2008 r.  i jestem ciekawy jakie może być spalanie z budką DMC 1200 kg. Silnik niezbyt nadaje się do gazowania, bo to bezpośredni wtrysk ( dlatego się waham).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.