Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

370 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

A ja po 2 dieslach wolnossących i jednym TD jakie miałem zimą zmieniłem na benzynę - pierwszą w życiu. I szczerze mówiąc miło się zaskoczyłem :bukiet: Przynajmniej na tyle, że za dieslem nie tęsknię. Jedyne co mnie tylko denerwuje to długa "jedynka" i bez gazu się nie potaczam na polach czy parkingach.

 

Na chwilę obecną jak będę zmieniał auto to na 90% kupię benzynę. I raczej gazować też nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na chwilę obecną jak będę zmieniał auto to na 90% kupię benzynę. I raczej gazować też nie będę.

Witam, również wolę Pb jako holownik obecnie 2.0i 130KM i to starczy na DMC 1000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po benzynie 2.o - za slaby, potem benzyna 2.8, mam diesla 2.7.

Oba dobre, ale diesel lepszy, szczegolnie w portfelu - przyczepa ta sama, benzyna 17 l/100, rechot 11l/100, wszystko automaty...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie dobrze jeździło dieslem 7-8l z przyczepka teraz jest benzyna/gaz i pali od 12-16 gazu ale tu nie ma co porównywać bo auto 2 razy większe i jadac na wczasy oprócz przyczepy miałem jeszcze 3 dodatkowe osoby+ ich bagaże...

 

ogólnie jestem narazie zadowolony i pewnie tak zostanie :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój esperal to 1.5DOHC benzynka i spalanko solo mieści się w 10 L Pb, z ogonkiem dość obładowanym wir w baku na poziomie 14L Pb ... ,ale przyznam że dosć mu daje w gaz... :slina:

 

Ostatnio towarówką z 1200kg na ogonku spalił 16L.

 

To mnie nie przeraża , jak to ,że bak jest tak mały... częste tankowanko. :bukiet:

 

Marzeniem jest S 80 2,9 T6 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Berlingo 1,9D to kochane autko jeśli jadę solo. Z przyczepą natomiast 70KM to zdecydowanie za mało. Dlatego też decyzja o zmianie holownika też na Citroena lecz tym razem C5 2,0 HDi 110KM. Spalanie przy spokojnej jeździe (do 120 km/h) bez przyczepy poniżej 6l/100km. Spalanie z przyczepą to ok 3l więcej. Ale za to jest już czym pociągnąć :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój esperal to 1.5DOHC benzynka i spalanko solo mieści się w 10 L Pb, z ogonkiem dość obładowanym wir w baku na poziomie 14L Pb ... ,ale przyznam że dosć mu daje w gaz...

 

Ostatnio towarówką z 1200kg na ogonku spalił 16L.

 

O kurczę :bukiet::slina::-]

 

Chyba umyję dzisiaj swoją Hankę bo przy ostatnim wyjeżdzie z przyczepą i włączoną klimą zaspokoiła się 10 litrami benzyny , a przy jednym z tankowań na trasie zeszła poniżej 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnim wyjeżdzie z przyczepą i włączoną klimą zaspokoiła się 10 litrami benzyny , a przy jednym z tankowań na trasie zeszła poniżej 10 litrów

 

Mi ostatnia trasa na zlot wyszła 9,8l/100km (klima sporadycznie). Średnia prędkość z całej trasy 67km/h, przelotowa 80-100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie noPB+LPG, marne 60KM, nawet z niewiadką czuć ogon :bukiet:

dlatego intensywnie poszukuje zastępcy ...

diesel byłby OK, ale ceny nowych porażają ...

a używkę trochę strach kupować :slina:

być może stanie na noPB min 1.6 ok 120KM (z ew gazowaniem :-])

 

miałem okazję pojeździć TDI 110KM ... i fajnie toto jedzie :-]

 

acha spalanie - astra lpg - 14-15L, średnia ponad 60km/h

diesel (sharan) - niecałe 10L - średnia ok 65km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel 1.6 CRDi 115KM z przyczepą DMC 900 spalanie 8.5l na autostradach, 7.5l poniżej 100km/h.

 

Poprzednio 1.4 benzyna 75KM. Dawał radę ale spalanie wzrastało powyżej 10l i wyprzedzanie wiązało się z dużym stresem.

 

Zdecydowanie diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.