Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Występowanie usterek wcale mnie nie dziwi ponieważ po pierwsze: większość ludzi nie dba o sprzęt, w tym o przyczepę. Nie są w stanie utrzymać w należytym stanie samochodu, to co będą sobie głowę zawracali przyczepą. ( Myślę, że ta uwaga nie dotyczy forumowiczów )

 

kocur, I tu się zgodzę z Tobą w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

wydaje mi się że teraz nie jest okres na kupowanie przyczepy.

Sprzedawcy nic nie sprowadzają bo koniec sezonu i zima :) więc nie ma z czego wybrać.

Ja jak kupowalem swoją 3 lata temu to zaczołem szukać w kwietniu najpierw w necie potem po komisach duży wybór miałem cenie 10/15 tyś.Trafiłem na fajnego sprzedawcę który sprowadza i sprzedaje przyczepy tylko z Holandii, od niemca nie kupuje bo oni nie dbają o sprzęt.

Jak znajdę adres komisu to podam.

Na Twoim miejscu wstrzymał bym się do przyszłego roku.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy nic nie sprowadzają bo koniec sezonu i zima więc nie ma z czego wybrać.

Moim zdaniem okres na zakupy dopiero się zacznie. I to niebawem. Pierwsze przyczepy zlądują z zachodu ok. końca października. Zwróć uwagę, ilu nowych forumowiczów wiosną tego roku zadawało pytania w stylu: "jaką przyczepę kupić ?" Wielkiego wyboru nie było.

Zasada jest prosta: przyczepy kupuje się zimą a np. narty w dobrej cenie dostaniesz latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przyczepy zlądują z zachodu ok. końca października.

Spablo1 myślę, że nie do końca masz rację. Byliśmy niedawno w jednym komisie i pan powiedział nam,że teraz nie ma sezonu i po nowe przyczepki do Holandii to on pojedzie wczesną wiosną. Może nie wszyscy sprzedawcy tak do tego podchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie koledzy o pewnych niedociągnięciach i brakach w kilkuletnich przyczepach. Występowanie usterek wcale mnie nie dziwi ponieważ po pierwsze: większość ludzi nie dba o sprzęt, w tym o przyczepę. Nie są w stanie utrzymać w należytym stanie samochodu, to co będą sobie głowę zawracali przyczepą

 

Tak jak pisałem wcześniej, takimi drobnymi usterkami nawet sobie nie mam zamiaru zawracać głowy. Szukam przyczepy używanej i liczę się z tym, że będę musiał pare dupereli naprawić/wymienić.

 

 

Problemem jest to, że 99% przyczep, które widziałem to były przegniłe szroty, z fetorem rodem z toalety publicznej wewnątrz.

Przywoływany przez Konzia everpol też wypożycza przyczepy

 

ooo to tu mamy różne informację. Gość, który oprowadzał mnie po placu twierdził, że przyczepy na placu do sprzedaży nie są i nie były wypożyczane. Ciekawe...czyżby kolejne naciąganie naiwnego klienta ???

 

Jak znajdę adres komisu to podam.

 

Bardzo będę zobowiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, firmę everpol znam już od pewnego czasu. Wcześniej miała bazę z przyczepami na Wolskiej w Wawie. Działali tak samo - mogli ci sprzedać albo wypożyczyć dowolną przyczepę - oczywiście zarejestrowaną. A przyczepy z młodych roczników mają z wypożyczalni w Niemczech. Udaj się do nich jako klient do wypożyczenia a nie kupna to dowiesz się jak jest.

 

A co do przyczepy z drobnymi usterkami... lepiej szukać bez usterek i stawiać wysoko poprzeczkę. Jak z góry zakładasz jakieś braki to później będziesz tylko coraz więcej "odpuszczał" i w rezultacie możesz być z zakupu niezadowolony. Doradzam poszukiwanie starszej ( granicach rozsądku oczywiście ) ale idealnej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to tu mamy różne informację

Jacku, ale chyba rzeczywiście tak jest jak koledzy piszą - też mi się coś tak wydaje, że te przyczepy można u nich kupić lub wypożyczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza konkursem to ja jestem z Jazgarzewszczyzny;pp pozdro dla wszystkich z okolic Piaseczna

 

Fajnie, to jednak koło Piaseczna jest nas coraz więcej - zapaleńców.

Wreszcie będzie może, możliwość urządzania lokalnych spotkań technicznych.

:):):):):hehe::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - najlepiej poszperać w necie, pojechać do Holandii i tam kupić na jesieni. Najlepiej od osoby prywatnej.

Patzrąc na oferty w granicach 3-4 tys EURO można znaleźć fajną przyczepę. Raczej starszą (1992-1995), ale zadbaną. Ja będę rozglądał się za Hobby 430. Jak znajdę w ogłoszeniach interesujące mnie oferty to pojadę obejrzę, kupię i wrócę. Możę przy okazji kupię jakiś mebelek, rower albo skuter za pare EURO.

Fakt, że mam w NL nocleg i swojego człowieka. A to w tym wypadku dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my naszą pierwsza Luksusową_budę zakupiliśmy bez większego oglądania, wąchania i sprawdzania..... kupno miało pokazac nam czy karawaning jest ok czy nie . A że jest po powrocie z wakacji postanowiliśmy ze zaczynamy poszukiwania Luksusowej_budy II

 

Jedziemy na jednym wózku! Ja mam identyczną sytuację. Kupiłem wielkościowo coś co mi pasowało. Fakt, że zrobiłem z nią porządek, ale chcę teraz zmienić. Tak jak w poście powyżej. Jestem zdecydowany pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacekwwa-

Zapraszam do komisu w Jankach- na przeciwko Ikei na trasie Krakowskiej. Ja tam kupiłem swoją budkę- prawie pod nosem, a szukałem po całej Polsce.... Sprzedawca spokojny, uczciwy słowny. Wczoraj tam rzuciłem okiem i plac cały zapełniony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacekwwa-

Zapraszam do komisu w Jankach- na przeciwko Ikei na trasie Krakowskiej. Ja tam kupiłem swoją budkę- prawie pod nosem, a szukałem po całej Polsce.... Sprzedawca spokojny, uczciwy słowny. Wczoraj tam rzuciłem okiem i plac cały zapełniony :)

Arnie , masz może namiary ( adres www...... ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :)

www.camp4u.eu

 

Mam troche mieszane uczucia. Widziałem fajną ofertę w otomoto tej firmy. Wysłałem maila 2x. Dostałem autoodpowiedź (nie dziwi mnie to), że się ze mną skontaktują. I cisza.

Miałem nawet ochotę pojechać do nich, ale jakoś mnie to zraziło.

Pewnie jak będę w W-wie, to tam się wybiorę. Zwłaszcza, że polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnie , masz może namiary ( adres www...... ) ?

gfizyk mnie uprzedził :)

 

 

Dostałem autoodpowiedź (nie dziwi mnie to), że się ze mną skontaktują. I c

Fakt- facet jest zaganiany... Kilka razy nikogo nie było w komisie w godzinach pracy... W każdym razie nie miałem problemu dodzwonić się do niego.

Nie ma się co zrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek w pełni podzielam twój pogląd. Ja miałem identyczne doświadczenie - dosłownie tocka w toczkę.

Ale miałem farta.

Po pierwsze szukłaem przyczey z piętrowym łózkiem tak żeby nie musieć codzienie rozkłdać i składać miejsca gdzie siedzimy i jemy. - dzięki temu odfiltrowałem wiele ofert.

 

Po drugie trafiłem w Kutnie na przyczepę nie ściaganą z Holandii ale miesjcową. Sąsiad handlarza za płoty wystawił 3 letnią w stanie idealny. Po przeżyciach które opisujesz jak ja zobaczyłem to dosłowanie się rozpłakałem. A że jeszcze cena była za 46 tys brutto z Vatem to nie zastanawiałem sie chwili.

 

Napewno odradzam jeżdżenie na drugi koniec Polski aby obejrzeć ofertę np. z Gratkii, w 90% ściemy i nikt prawdy nie powie.

 

Musisz szukac bezkompromisowo aż znajdziesz. Im wyższa cena tym wieksza szans że trafisz perełkę. W przedziale 20-30 to napewo trudniejsze.

 

Ja swoja będę sprzedawł za 3 lata , może poczekasz :-)

 

Acha warto rozważyć zakup od jakiegoś forumowicza , zawsze można zjebać jak cię oszuka, naopowiada bajek a w realu okarze się lipa. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.