Skocz do zawartości

Refleksja a może rozczarowanie...


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

A co myślicie o tym tabbercie?

 

tabbert comtesse 680 z 1997 roku stan dobry

a dlaczego nie bardzo dobry ? 1997 rok

 

wszystkie urządzenia działają poprawnie

 

to tak jak dostatecznie w szkole ....

 

wymaga dopieszczenia coś szarpie podczas ruszania

 

 

:):):)

 

cena posezonowa aby w razie czego coś tam zrobić na swój gust - poprawić

 

 

Tabbert to dobra firma , ale .... już z opisu wynika że sprzedawca się ,, zabezpiecza "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra,

 

Dzwonilem, rozmawialem. Gość nie jest handlarzem i po prostu uprzedza ze nie jest top malina ideał, jak robi to wiekszośc handlarzy, i stara sie mowić prawde, żeby oszczędzić ludziom jadącym z daleka potencjalnych rozczarowań.

Zapytalem go o to samo, czemu stan dobry, a nie bardzo dobry. Powiedzial, ze dlatego, ze ona ma juz jednak 12 lat i nosi slady uzytkowania. A to blat w kuchni troche wypaczony, a to wlasnie szarpnie przy ruszaniu (jakby hamulec musial odskoczyc), tapicerka byla prana w calosci, ale mowi nie ma pewnosci czy jak sie wypierze jeszcze raz to nie puszcza szfy. Aha, i wymienilby lampy, bo sa jak to okreslil babcine. hihiihi.

Urządzenia działają poprawnie: znaczy sie działają mówił. Może ma racje, urzadzenia działają bądź nie, jak wystopniowac działanie poprawne, dobre, bardzo dobre? Hm, moze ma to sens.

 

Aha, mówił, ze ona nigdy nie miała przedsionka. Tzn ma ten rowek, ale nie ma tych plastików w który wkłada sie stelarz. Czy to można łatwo zamocować? Ale jak? Nawiercic?

 

Ale niech tam, mieszkam 10 km od Nadarzyna i umówiłem sie na sobote na oglądanie. W porównaniu do 950km w sobote to jak wyjazd na piknik... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niech tam, mieszkam 10 km od Nadarzyna

To Ty Rysiu prawie mój sąsiad jesteś, ja mieszkam około 15-18km.

 

ale nie ma tych plastików w który wkłada sie stelarz. Czy to można łatwo zamocować? Ale jak? Nawiercic?

Uchwyty dostaniesz bez problemu, koszt około 12zł za 4sztuki, są one przykręcone na blachowkręty (są one w komplecie).

 

Miło ze strony faceta, że zostawia furtkę, że coś może nie działać, ale coś mi tu zaczyna delikatnie śmierdzieć. Coś On za bardzo się zabezpiecza, szwy mogą puścić, blat wypaczony (zresztą tak mi się zdawało na zdjęciu-ale myślałem, że to złudzenie optyczne)

 

urzadzenia działają bądź nie,

Jak to rzoumieć?

To tak, przyczepa da radę ruszyć z miejsca, albo nie?

Okno się da otworzyć, albo nie?

 

Wiesz co, nie chcę Cię straszyć, ale........ coś On na prawdę się bardzo zabezpiecza.

 

to wlasnie szarpnie przy ruszaniu (jakby hamulec musial odskoczyc)

Wiesz może to być zwykła kwestia wymiany smaru w hamulcu najprawdopodobniej przy pomocy towotnicy, ale jak nie to co?

 

Dodatkowo, bądź czujny, szczególnie w miejscach puknięć, które Ci wyżej wymieniłem.

Wiesz ja wiem, że 15tyś zł to nie to co chciałeś dać na początku około 30tyś, ale spokojnie.

Ja mam przyczepę jeszcze starszą od tej i jakoś szwy nie puszczają, blat nie jest spaczony, urządzenia działają, a lampy tak jak On sugeruje wymieniłem (tu się z Nim zgadzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ma ten rowek, ale nie ma tych plastików w który wkłada sie stelarz. Czy to można łatwo zamocować? Ale jak? Nawiercic?

 

Są dwie opcje ,pierwsza przykęcasz te uchwyty wkrętami i mocujesz stelarz a druga opcja to bez tych uchwytów ale przedsionek powinien posiadać podwójną kedre i do tego są specjalne uchwyty trzymające stelarz .

post-96181-imported-f73915cf-6e8c-44f4-8f95-be9d6da704a1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konzio,

 

Mieszkam pod Wawa realnie, w kierunku na Grodzisk.. :-)

 

Słuchajcie, ja to doceniam, ze typ mówi prawde. Zarzucamy handlarzom, ze zwykle bajeruja i ukrywaja wady, a jak sie pojedzie xset kilometrow to zawod. Tu typ mowi jak jest: to dobrze, a nie źle. Tak mi sie zdaje, przynajmniej nie ma rozbuchanych oczekiwan. Z tego co mowi na razie nie znalazlem jeszcze niczego dyskwalifikujacego, no ale zobaczymy w sobote...

 

Maras,

A czy po wkreceniu blachowkretów nie będzie cieklo?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka metoda sprzedaży , pokazujesz usterkę / tzw. duperelę / aby klient skupił na niej swoją uwagę i nie zobaczył poważniejszej wady

 

Ale czy tak jest w tym przypadku ? Nie wiem ...

 

Uchwyty wkręcasz blachowkrętami na jakimś uszczelniaczu , silikonie , itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie cieklo

Przed wkręceniem dajesz pod śrubę silikon, w ogóle wszelkiego rodzaju nawierty w poszyciu, przed wkręceniem śrub uszczelniasz silikonem i np. w przypadku Twojego pytania o uchwyt, nie zaszkodzi dać troszkę silikonu pod uchwyt. Silikon uszczelnia i dodatkowo mocuje.

w kierunku na Grodzisk

To się trochę wyrwałem z tym sąsiedztwem :) , ja mieszkam za Piasecznem, czyli nasze bliskie sąsiedztwo to jakieś 30km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można zacząć obmyślać lokalne spotkanie :)

No, można by było coś pomyśleć!

Oprócz nas, na tym forum jest jeszcze parę osób z naszych okolic, także mogło by być śmiesznie. :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ma ten rowek, ale nie ma tych plastików w który wkłada sie stelarz. Czy to można łatwo zamocować? Ale jak? Nawiercic?

 

Są dwie opcje ,pierwsza przykręcasz te uchwyty wkrętami i mocujesz stelarz a druga opcja to bez tych uchwytów ale przedsionek powinien posiadać podwójną kedre i do tego są specjalne uchwyty trzymające stelarz .

 

Rysiu200 -> nie przyjrzałeś się zdjęciu które przedstawił Maras. Ten system jest bez stałego montażu tego elementu.

Wkłada się go w dodatkową kedre przedsionka w dowolnym miejscu( tam gdzie na być rurka wzmacniająca i opiera o ścianę przyczepy;).

Taki system jest często spotykany w nowych przedsionkach.:)

Jak pierwszy raz rozkładałem przedsionek u siebie to z pół godziny myślałem do czego sa te żabki :)

 

A tak poza konkursem to ja jestem z Jazgarzewszczyzny;pp pozdro dla wszystkich z okolic Piaseczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenzio wielkie dzięki za fotki . Masz wielkie :):):)

ale dzięki wam zaczynam sobie myśleć że cena jest rzeczywiście wysoka ---- chociaż stan budki ok. myślę że trzeba poświęcić 3-4 dni urlopu i jechać za zachodnią granicę - na początku października , spisać z mobile.de jakieś prywatne ogłoszenia zadzwonić dopytać i może się uda :)

 

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=119310026&pageNumber=1&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=13300&makeModelVariant1.modelDescription=500tf&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&category=Caravan&tabNumber=2

 

pierwsza lepsza :)

pozdrawiam marcin

Kenzio jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie koledzy o pewnych niedociągnięciach i brakach w kilkuletnich przyczepach. Występowanie usterek wcale mnie nie dziwi ponieważ po pierwsze: większość ludzi nie dba o sprzęt, w tym o przyczepę. Nie są w stanie utrzymać w należytym stanie samochodu, to co będą sobie głowę zawracali przyczepą. ( Myślę, że ta uwaga nie dotyczy forumowiczów )

I po drugie: wiele przyczep na rynku to przyczepy z wypożyczalni, mocno eksploatowane, nie zawsze z należytą dbałością. Przywoływany przez Konzia everpol też wypożycza przyczepy, każda z przyczep na placu jest do wypożyczenia i nigdy nie wiadomo w jakim stanie wróci. To co się dzieje na rynku przyczep przypomina jako żywo sytuację w żeglarstwie - tam znakomita większość łódek jest czarterowana, łódki prywatne to już coraz większa rzadkość. Tak może się stać i z przyczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.