Skocz do zawartości

Bezpieczniki w przyczepce!!!!


arko30

Rekomendowane odpowiedzi

tym bardziej że moim zdaniem z jednej strony nie ma końcówek do bezpieczników

 

Są , mam takie w motorze.

Bezpiecznik jedną stroną wchodzi do dziurki od strony śrubki , a drugą wiadomo do blaszki.

Od strony śrubki jest na sztywno ,a z drugiej blaszka go dociska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No0 sorki ale moim zdaniem kolega jest a'techniczny i najlepiej żeby sam nie kombinował tylko żeby gdzieś się przejechał tym bardziej że moim zdaniem z jednej strony nie ma końcówek do bezpieczników

 

Jak to ogrodnik zawsze przesadza :):):)

Nie jestem a`techniczny, chciałem tylko dowiedzieć się jakie dokładnie powinny tam być bezpieczniki i o jakiej wartości.

 

arko30 ja bym proponował założyć sobie nową puszkę bezpieczników Jak byś potrzebował jakiejś pomocy to daj znać

 

kit o ile się nie mylę to mogą tam być bezpieczniki od "malucha", tylko jaki amperaż. moim adaniem 15-20A. czy twoim zdaniem wystarczą takie bezpieczniki? Czy jednak konieczna wymiana puszki? Z wymianą puszki może być troszkę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu https://ssl.allegro.pl/search.php?sg=0&string=gniazdo+bezpiecznika znajdziesz wiele rozwiązań i może nawet taką oprawkę jaką ci trzeba. Prymitywna listwa z paroma bezpiecznikami na szrocie to koszt 5 zł więc nie widzę problemu na allegro masz za http://www.allegro.pl/item723721355_syrena_fiat_126p_skrzynka_bezpiecznikow_na_10_szt.html 20 zł . Możesz zamontować też bezpieczniki przelotowe na kablu (nowszej generacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na szrocie i "wydrapałem" kilka bezpieczników 8A, 16A,24A. Jutro bede je zakładał. Niestety nie znalazłem jeszcze oprawki do bezpiecznika, gdyby komuś walała się taka sama i byłaby mu zbędna to był bym bardzo wdzięczny.

Mam jeszcze jedno pytanie mam przy czyczepie dwie wtyczki 7pin. jedna czarna do swiateł zewnętrznych, a druga????? :) kolor szary 7pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare wtyczki były stosowane do zasilanie urządzeń w przyczepie (tj. pompka wody światło itp) tylko do tego w aucie było jeszcze jedno gniazdo( inne niż to do przyczep) jak popatrzysz na piny w środku to zobaczysz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare wtyczki były stosowane do zasilanie urządzeń w przyczepie (tj. pompka wody światło itp) tylko do tego w aucie było jeszcze jedno gniazdo( inne niż to do przyczep) jak popatrzysz na piny w środku to zobaczysz różnice.

 

 

Dokładnie tak, ma 7 pinów, ale 5 to bolce, a dwa żeńskie i srodkowy bolec jest dłuższy od pozostałych. Czy można obie wtyczki połączyć w jedną 13 pinową, bo takie gdniazdo mam w aucie, obecnie stosuję przejściówkę 13/7 pin.

BEZPIECZNIKI założone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można obie wtyczki połączyć w jedną 13 pinową, bo takie gdniazdo mam w aucie

 

mozna :) ale nie zdziw sie jak bedzie Ci dodatkowo dzialalo tylko "wsteczne" (jezeli masz)

 

u mnie mimo gniazda "13" niemcy nie pomysleli zeby przy montazu haka podlaczyc dodatkowo zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę po terminie, ale dorzucę swoje 3 grosze.

Wygląda mi to na zabezpieczenie na przewodzie od wtyczki 7 pinowej. Jeżeli nie masz podłączonych dodatkowych odbiorników, czyli tylko lampy tylne + przednie pozycyjne, to maksymalna moc wynosi 42W (światła STOP). Powinny wystarczyć bezpieczniki 5A, starego typu, takie jak do F126p. Możesz te śruby i jeśli nie będą się świecić żarówki w tylnych i przednich lampach - to wszystko jasne.

:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.