Skocz do zawartości

pierwszy wyjazd - kemping w okolicach Torunia


poldek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno przyczepę kempingową, a po małym przystosowaniu jej do moich potrzeb planuje kilkudniowy wyjazd (w ten weekend), tak do 100 km od Torunia. :hmm:

 

Czy ktoś mógłby mi polecić ciekawe miejsce w pobliżu jakiegokolwiek jeziora? Dodatkowo mile widziane byłyby jakiekolwiek rady (rzeczy oczywiste) które mogłyby się przydać na pierwszą wyprawę.

 

Z góry dziękuję za informacje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego.

(rzeczy oczywiste) które mogłyby się przydać na pierwszą wyprawę.

 

Co, do tej części pytania musisz podać więcej szczegółów planowanej wyprawy (czy na kemping, , czy na dziko), pytanie polega też na tym czego sam oczekujesz.

 

Część odpowiedzi na swoje pytania, myślę, że znajdziesz tutaj:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4073&highlight=zabra%E6++kemping

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem tak jak to pierwszy wyjazd ( nie wiem jakie posiadasz doświadczenie w jeździe z przyczepką) proponuję na jakimś placyku potrenować manewry, następnie podczas jazdy nie śpieszy się ( to jest wyjazd dla relaksu ) więc parę minut w tą czy w tą nic nie zmieni. Jak na pierwszy wyjazd radzę wybrać obozowisko wcale nie najtańsze (to tylko weekend więc nie zniszczy Cię finansowo) a niezbyt przyjemne odczucia po pierwszym wyjeździe potrafią zniechęcić do kolejnych wyjazdów, weź tylko to co wydaje ci się potrzebne (tak na logikę ) i tak zawsze dojdziesz do wniosku że czegoś zapomniałeś :hmm::hmm: no i biorąc pod uwagę, że już mamy taką porę roku a nie inną to polecam coś ciepłego do ubrania bo wieczory już zimnawe są. Reszta przyjdzie sama. Pozdrawiam i miłego wypoczynku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady,prawo jazdy mam od 1977 roku i często targałem przyczepę co prawda bagażowa/500-700 kg/i jakoś sobie radzę.Główni chodzi mi gdzie a nie jak mam dojechać na ciekawe i spokojne miejsce.

Po zalogowaniu się , powoli czytam wypowiedzi Forumowiczów i nabieram drygu i podglądam jak inni poradzili sobie z tym tematem. : bzik:

Pozdrawiam i czekam na jeszcze małego co nie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jeździłem z bagażową i lawetką ale to jest nieco inna jazda (wiaterek może zaskoczyć i bardziej przeszkadza) pisałeś że chcesz

odatkowo mile widziane byłyby jakiekolwiek rady (rzeczy oczywiste) które mogłyby się przydać na pierwszą wyprawę.
więc napisałem o takich podstawach w/g mnie oczywistych ale często zapominanych :hmm: i sam zapomniałem napisać o dodatkowych lusterkach :hmm: .Miałem takie zakupione za około 35/40 pln ale były do niczego (płaskie lustra kiepska widoczność) więc potraktowałem je jako bazę (mocowanie) i wykonałem sobie nowe ale co i jak to w innym dziale bo zaraz dostane bana za off top :hmm:;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje kilkudniowy wyjazd (w ten weekend), tak do 100 km od Torunia.

Czy ktoś mógłby mi polecić ciekawe miejsce w pobliżu jakiegokolwiek jeziora

możesz sprawdzić kemping Pakość prowadzony przez zagraniczniaka (Holendra), a to zwykle oznacza wysoki standard- podczas pierwszego wyjazdu lepiej unikać niespodzianek.

jeśli Cię zainteresuje zapytaj się najpierw czy kemping jeszcze czynny, bo strona po holendersku i ja tam nic w tym temacie nie znalazłem :-( generalnie weź pod uwagę, że część kempingów zamyka się z końcem wakacji, ale nie wszystkie :hmm:

 

ja w Twojej okolicy odwiedziłem Pałuki - w tym temacie jest kilka uwag forumowiczów oraz Samociążek (Zalew Koronowski) - tutaj moje wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.