Skocz do zawartości

Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zameldowania.

Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu gdy na Białoruś jeździłem praktycznie co tydzień to nigdy się nie meldowałem. A mieszkałem u znajomych w Grodnie nawet tydzień. Milicja kontrolowała mnie na drogach i nigdy nie miałem problemu.

Tak wiec może przepis jest ale ludzie mają swój rozum i jak to zwykle bywa -im więcej na górze się kłócą to tym większa spójność na dole... 

 

Co do bezpieczeństwa... podróżowałem po Białorusi samotnie. I nigdy nie miałem problemu. Czy to noc czy dzień... nigdy... fakt, że z reguły jeździłem swoim uazem... więc z daleko nikt nie widział że to  Polak... ale jeździłem też Ojca nówką sztuka Espero - lata 97-2002. Autko prosto z salonu i nigdy nic się nie stało. 

 

Tak więc co to mówi nam TVN czy inne media to tania sensacja.

 

Zawsze to piszę i mówię... najgorsze w tym wszystkim są wizy i ich cena. Bo za wizy dla 4 osobowej rodziny, dojadę do Chorwacji i może nawet wrócę. :( ale to już wina tych na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Meldowanie pilnuja na wyjezdzie z kraju, straz graniczna. Niestety, dosc czesto. Mowie bo znam to, moje przyjaciele tez mieszkaja nie w hotelach. No i problemy moga byc spore wiec lepiej tego unikac od poczatku. Powtarzam ze bylo kiedys od 3 dni, teraz juz od 5

Z bandziorami- naprawde jest tego malo. Policja pilnuje porzadkow i ja osobiscie nie trafilem. Tfu!!

Ale statystyka mowi ze zdarza sie i torebki kradna na parkingach pod sklepem i jaka mlodziez w nocy jak sie nachla- to komu tam co do glowy przyjdzie? A obce rejestracje to zawsze sie rzuca na oko. Madrzejszy zawsze spokojniejszy. Mimo to ja glosuje tylko za wyjazdy na dziko przyrode bo to jest tu najlepsze.

No a ceny wiz- coz.. My do was placimy 60 eur za osobe. Niestety...

Mozna myslec o wielokrotnych np i podrozowac wiecej ))) bilety do Luwru tez sie placi 30 eur za te pare godzin., niekiedy mozna, albo sobie co innego szukac, nie poradzimy tu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał nie produkuj się gdzie mieszkasz  :niewiem:  po co :)

to nie jest temat na forum, jeszcze napisz jakiej wielkości masz dom, mieszkanie, które piętro itd :)

 

opisuj Białoruś, opisz miejsca w których bywasz, wrzuć zdjęcia :)


opisz ceny w sklepach, jak z kolejkami na granicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał   > ...Dziś byłem w Iwiencu...

 

My też dziś dzięki Tobie Michale byliśmy w    Iwieńcu   dziekujemy...

Wszystkie zdjęcia [ Co warto zobaczyć: ]  oglądaliśmy z zaciekawieniem, ładne/śliczne miasteczko.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired  - 2016 Białoruś ?  

przyznam że mam chęć się tam wybrać, mają spotkanie tydzień po weekendzie majowym, w tym teminie nie dam rady bo albo majówka albo week po majówce będzie wolne, wizy nie takie drogie jak się dobrze policzy, paliwa nalać na Białorusi i się wyrówna :)  jak Michał wspomniał


Michał mam ubezpieczenie ( zielona karta ) do 14.06.2016 a przegląd techniczny do 16.06.2016 czy jakbym jechał w maju to będą problemy na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired bardzo dziękuję za info z neta a Michał mógłbym podrzucić jak to wygląda w realu :)

Michal a jak z ubezpieczenie zdrowotnym ? I z tymi karteczki na przejściu, możesz to opisac :)

Michal a jak z ubezpieczenie zdrowotnym ? I z tymi karteczki na przejściu, możesz to opisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po kolei. Z tą granicą na maj to nikt prognozy nie da.

Teraz jest wolniej bardziej z powodu ze turyści z Rosji i nasi teraz biedniejsi są i nie bardzo zdolni do wyjazdu. Tych co zarabiają przewozem paliwa to puszczają raz na 8 dni, wiec bez szału. Więcej lufzi się robi na wielkie weekendy, jak sylwester, i w maju u ruskich ok 10 dni wolnych zwyczajnie.

Kamery narzejazdach są z naszej strony. Ale kamery pokazują sytuację za bramką. Lecz jak w środku jest pełno to sporo czasu pójdzie w las. Z wyjazdem z Białorusi będzie łatwiej- Białorusini wypuszczają dośč szybko a na wjazd macie osobną kolej dla mieszkańców UE.

Gorzej z wjazdem i nie polecam właśnie Terespol- na wjazd do Białorusi jest wąski most i jak za nim czerwone kanały są pełne, a ruszają się wolno bo kontrola- to po waszej stronie mostu stoją wszystcy. Nie raz trafiałem że kolejki nie ma po stronie polskiej a jak przejde polskich celników- dzień dobry!! Kolejka na 4-6h tylko żeby trafić na kanał zielony. Jakoś na innych było łatwiej.

Karteczki to nie wiem o co chodzi, być może daje pogranicznik na wjezdzie i zabiera na wyjezdzie, nic specjalnego. Tam celnik i pogranicznik stawi stample i ten na wyjezdzie sprawdza czy kontrola odpowiednio spełniona i czy kogo nie omijano. I tyle

Ubiezpieczenia oczywiście warto zrobić ale to napewno niedrogo kosztuje. Chyba najdroższe to ubiezpieczenie auta.

Z tym zlotem w maju jeszcze zobaczymy. Niepokoi mnie że na razie nie ma żadnej jasności z programem pobytu. A to moim zdaniem ważniejsze i od wiz. Z tego powodu 2 nasze kluby nie znaleźli porozumienia teraz, a mieli, i zlot organizuje tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.