Skocz do zawartości

Pismo z PFCC


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

ale tylko przez towarzyszy z PFCC.

 

wirku , pisz mi od teraz towarzyszu :bukiet:

 

Dlatego gorąco zachęcam to zapisywania się do PFCC, płacenia tam składek i jeżdżenia na ich zloty gdzie jest darmowe piwo

 

Popieram , popieram .... :ok: a piwo naprawdę pyszne , choć w tym roku limitowane / kryzys / :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jarku wiem, że jesteś członkiem PFCC, ale spójrz co władza tego PFCC chcą zrobić :bukiet:, ( popierasz to?) a po za tym miałem okazję poznać tych dziadków i byli mało życzliwi na kempingu dla innych , bo czuli się bardzo ważni ( członkowie zarządu PFCC okręg Katowicki - to chyba Twój okręg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadkow, nie dziadkow, to nie ma znaczenia, kiedys kazdy z nas bedzie dziadkiem i to w ogole nie o to chodzi....

 

Panowie z P - cos tam zatrzymali sie troche w czasie mysle i nalezaloby spojrzec na te kategorie turystyki nieco nowoczesniej.

 

Nie ma co potepiac, bo wiele IM zawdzieczamy, wiele kempingow fajnych istnieje dzieki NIM, choc, wiele tez juz Nie istnieje, bo zostaly zaniedbane...

 

Ja jeszcze nie jestem dziadkiem , ale pewnie niedlugo jak wiekszosc z nas bede :bukiet: .

 

Tylko brakuje nowego spojrzenia, takiej troche nowej, karawaningowej mysli w tym wszystkim,

troche odwazniej, troche bezkompromisowosci, moze trzeba sie zapisac?, zaczac dzialac,

wiem, jest to trudne, ale stan dotychczasowy rodzi frustracje a karawaning w naszym kraju zaczyna pomalu osiagac wyzyny i MA wielka szanse stac sie takim sportem jakim jest w Niderlandach i Niemczech.

 

Zawody typu jazda z przyczepa po parkingu sa fajne, ale nie spowoduja , ze ustawodawca zauwazy, ze placenie za autostrade podwojnie jest kompletna aberacja :ok:

 

Jednym slowem - P- cos tam jest potrzebne, ale w zuuuupelnie innym wymiarze.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ilu towarzyszy zrzesza PFCC ? Uzurpują sobie prawo do wystepowania w imieniu wszystkich. Rozumiem działania które moga ułatwić podróżowanie , wiekszą swobodę podczas jazdy zestawem , ale nie dopuszczalnym jest żeby takie Stowarzyszenie grało przeciw nam .

Z tego co czytam , wciskają politykom głupawe pomysły aby ich Gwiazdkowe / z nadania / kempingi były obowiazujące . PYTAM W IMIENIU KOGO ZABIERACIE GŁOS ?! Na pewno nie w imieniu kilku tysiecznej rzeszy karawaningowców !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popierasz to?

 

Absolutnie nie , nie popieram

 

Jestem ciekawy ilu towarzyszy zrzesza PFCC

 

Na pewno nie w imieniu kilku tysiecznej rzeszy karawaningowców !

 

Masz rację , ja szacuję na jakieś 0,5 tysiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reprezentowaniem środowisk "hobbystycznych" są zwykle kłopoty. Nie dziwią mnie działania PFCC bo podobną krecią robotę obserwuję w działaniach Polskiego Związku Żeglarskiego ( jestem bardziej żeglarzem niż caravaningowcem... ) PZŻ, aby uzasadnić sens swego istnienia, chce wprowadzać zmiany, zwykle niekorzystne dla żeglarzy. PZŻ traktuje żeglarzy jak debili, którzy tylko kombinują, jak tu najszybciej utopić łódkę z załogą. I wprowadza ograniczenia, przedstawia opinie, rejestruje, klasyfikuje... - czyli wykazuje, że jest potrzebne. Potrzebne, ale chyba bardziej sobie niż szerokiemu środowisku żeglarzy.

Podobnie chyba jest z PFCC. Dba głównie o siebie a nie o caravaningowców. Nie ma się co tym specjalnie przejmować, trzeba robić swoje - czyli podróżować.

Przypomniało mi się teraz, że powstało jakieś nowe stowarzyszenie (?), które miało reprezentować caravaningowców. Czytałem chyba nawet o tym na forum. Istnieją jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to o jaką ustawę chodzi? Czy może o ustawę o ruchu drogowym?. Jeżeli tak to mogą chyba sobie nagwizdać nam w gwizdek. Bo parkingi przy stacjach są z reguły terenami prywatnymi i ustawa ich nie obejmuje. Podobne problemy są z wykroczeniami na tzw. drogach wewnętrznych np.przy centrach handlowych - ustawa ich nie obejmuje i obowiązuja tzw. normy zwyczajowe. Chyba że sie mylę to mnie sprostujcie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo parkingi przy stacjach są z reguły terenami prywatnymi i ustawa ich nie obejmuje. Podobne problemy są z wykroczeniami na tzw. drogach wewnętrznych np.przy centrach handlowych - ustawa ich nie obejmuje i obowiązuja tzw. normy zwyczajowe. Chyba że sie mylę to mnie sprostujcie.

 

Mało kto o tym wie , tak , to tereny prywatne a nie droga publiczna i każda władza może nas tam w nos pocałować

Niestety dotyczy to też miejsc dla inwalidów na parkingach przed supermarketem - za parkowanie na takim miejscu policja NIE MOŻE dać mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto o tym wie , tak , to tereny prywatne a nie droga publiczna i każda władza może nas tam w nos pocałować

Niestety dotyczy to też miejsc dla inwalidów na parkingach przed supermarketem - za parkowanie na takim miejscu policja NIE MOŻE dać mandatu

 

to już w najbliższym czasie się zmieni, jest przygotowywana nowelizacja,

która drogi wewnętrzne będzie traktować na równi z drogą publiczną

skończy się więc "samowola" pod marketami i innymi prywatnymi drogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.