Skocz do zawartości

kto byłby chętny na wyjazd przez Węgry/Balaton/ do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Jadąc nie autostradami można wiele zobaczyć i tego się trzymam. Do ubiegłego roku jeździłem sam, nie umawiając się z nikim na termin. Zatrzymywałem się gdzie tylko mi sie podobało więc nie zależało mi na pośpiechu. A zresztą, niech każdy podróżuje jak chce. Przecież o to nam chodzi najbardziej, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zatrzymywałem się gdzie tylko mi sie podobało więc nie zależało mi na pośpiechu.

 

:hop1: robię tak samo, przecież na tym polega karawaning. Szybko przejechać i mieszkać w jednym miejscu ( np. na kwaterze ) to każdy posiadacz auta potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Węgrzech autostrady I klasa tak jak w HR i 1 dzień czyli pierwszy jest za darmo! także jako tranzyt rewelka.

 

Kto Ci takich dyrdymałów naopowiadał :ok::hop1:

 

Autostrady są płatne jak wszędzie gdzie są winietki... wykupujesz winietkę na 4 dni i dopiero jazda ;)

 

Kamilu przyznaje racje pomyliłem sie i tak kupowałem 4 dniową ale byłem przekonany że 1 dniowa jest za darmo gdyż nie uwzględniali jej w tabeli.

http://abc.onet.pl/2029,1064801,,wegry,kontent.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nigdzie to nie jest zapisane ,ale sam doświadczyłem tego w tym roku.Jadąc przez Węgry wykupiłem winietkę na granicy Słowacko -Węgierskiej oczywiście byłej, ale buda z winietkami była .I 4-ro dniowa kosztowała mnie 1750 forint.Wracając z Chorwacji zjechałem z autostrady przed pierwszą stacją benzynową (gdzie można było kupić winiety) i kluczyłem bocznymi dróżkami aż do Balatonu. Po minięciu Balatonu znudziło mi się omijanie autostrady zwłaszcza,że chcieliśmy zwiedzić Budapeszt i na stacji benzynowej konkretnie w Balatonfured kupiłem winietkę za 960 forint :hop1: ,czyli prawdą jest ,że ceny są różne w zależności od chyba odległości od granicy :ok: W obu przypadkach musiałem pokazać dowód rejestracyjny więc możliwość pomyłki z racji samochodu raczej wykluczam(kamper na Ducato).Winietą jest paragon ze stacji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są podane na tablicach informacyjnych na każdej stacji i parkingu więc raczej chyba nie można innej kwoty zapłacić niż ta z cennika!

 

ale te cenniki w kazdym miejscu są inne :hop1:

 

jadąc do HR zapłaciliśmy jakieś 7€ a wracając ta sama winetka 9€ kupowana w hotelu przy autostradzie....

znajomy płacił 4,5€ ... tak więc niestety madziary sobie ustalają ceny jak im się podoba :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak interpretować opłaty za autostrady w Czechach i Słowenii tak jak w Szwajcarii czyli vinieta na samochód i kolejna na przyczepę, czy tak jak w Austrii jedna na zestaw <3,5t ?

 

myślę, że kilka fajnych podpowiedzi znajdziesz tutaj nie tylko o Czechach:

http://podroze.auto-swiat.pl/oplaty-drogowe-w-czechach/

 

 

a tutaj o Słowenii

http://podroze.auto-swiat.pl/oplaty-drogowe-w-slowenii/

 

cyt z w/w linku

Uwaga: przyczepy campingowe ciągnięte przez pojazd o dmc do 3,5 tony nie wymagaja posiadania dodatkowej winietki. Wystarcza ważna prawidłowo naklejona winietka na pojeździe ciągnącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt z w/w linku

Uwaga: przyczepy campingowe ciągnięte przez pojazd o dmc do 3,5 tony nie wymagaja posiadania dodatkowej winietki. Wystarcza ważna prawidłowo naklejona winietka na pojeździe ciągnącym.

 

To akurat odwrotnie niż u nas na A4 jeśli chodzi o pobierane opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak interpretować opłaty za autostrady w Czechach i Słowenii tak jak w Szwajcarii czyli vinieta na samochód i kolejna na przyczepę, czy tak jak w Austrii jedna na zestaw <3,5t ?

 

myślę, że kilka fajnych podpowiedzi znajdziesz tutaj nie tylko o Czechach:

http://podroze.auto-swiat.pl/oplaty-drogowe-w-czechach/

 

 

a tutaj o Słowenii

http://podroze.auto-swiat.pl/oplaty-drogowe-w-slowenii/

 

cyt z w/w linku

Uwaga: przyczepy campingowe ciągnięte przez pojazd o dmc do 3,5 tony nie wymagaja posiadania dodatkowej winietki. Wystarcza ważna prawidłowo naklejona winietka na pojeździe ciągnącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.