Skocz do zawartości

kto byłby chętny na wyjazd przez Węgry/Balaton/ do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kamil_K, Ja zrobiłem odwrotnie. Powrót autostradami. 60 zł za dwie osoby i sprzęt.

 

 

Nam zależało na jak najszybszym dotarciu na miejsce więc winietka CZ, SK, do tego Węgry i Opłaty w Chorwacji aż do końca autostrady ... i z pewnością wyszło dużo więcej :czerwona:

 

powrót z Dubrownika do Zagrzebia etapami i drogami lokalnymi a później od Zagrzebia autostradą do Węgier jakieś ~5€ do tego winietka 4 dni na Węgrzech 7-9€ zależy gdzie się kupuje bo potrafią dodatkowo zdzierać za sprzedaż

SK chyba 4,9€ a na CZ mielismy na 30 dni :)

 

 

Tak czy owak opłaty za autostrady dość wysokie ale oszczędność czasu i wygoda bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wolimy jechać powoli, żeby jak najwięcej zobaczyć prawdziwego kraju i życia mieszkańców. W Chorwacji przy autostradzie raczej nie spróbujesz prawdziwego odojaka i janietiny, a warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balthur, dzięki za podanie trasy. Niestety, to jeszcze nie o to mi chodzi... Podróżuję podobnie jak Ty - czyli raczej bocznymi drogami nie spiesząc się tam i z powrotem. W kwietniu chcę pojechać na południe przynajmniej do Dubrovnika przez Belgrad lub Sarajewo. Nie jeździłem tamtymi drogami od lat 80-tych, czyli jeszcze od czasów Jugosławii, szukam kogoś kto tamtędy jeździł w ostatnim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wolimy jechać powoli, żeby jak najwięcej zobaczyć prawdziwego kraju i życia mieszkańców. W Chorwacji przy autostradzie raczej nie spróbujesz prawdziwego odojaka i janietiny, a warto!!!

 

zgadza się :czerwona: i na prawdę wiemy co to znaczy zwiedzać bo zwiedziliśmy w tym roku w CHorwacji na prawdę dużo a wręcz bardzo dużo... ale czasami własnie żeby zwiedzić więcej to na miejsce trzeba dojechać jak najszbyciej i niektóre zwykłe widoki sobie odpuścić :)

 

btw balthur, widzę że masz VB siedzisz na forum VU lub VKP?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw balthur, widzę że masz VB siedzisz na forum VU lub VKP?? :czerwona:

Jestem zarejestrowany i niekiedy zaglądam. Jednak mam bardzo mało wolnego czasu, jeżeli mam odrobinę to zapinam przyczepkę i jazda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zarejestrowany i niekiedy zaglądam.

 

to zapraszam :czerwona: sorki za OT

 

widze ze wiekszosci jest przeciwna podrozowaniu i zwiedzaniu na kilka sqadow...

jak jednak ktos jest chetny na wspolny wyjazd to prosze na pw :)

 

my jesteśmy otwarci na podróżowanie w większej ekipie ... zawsze to raźniej do tego nowe znajomości :) ale w przyszłym roku jakiś inny kierunek obieramy ... ale jaki to się jeszcze okaże :) jakaś Francja, może Włochy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w tym roku byłem w Chorwacji, Bośni i daleje nad Balaton i BudaPeszt!

powiem wam że podróżowanie bocznymi drogami w Chorwacji zupełnie się nie opłaca chyba że jedziecie na miesiąc!

żeby dojechać z Katowic na Plitwickie i dalej do Makarskiej zahaczjąc Trogir trzeba poświecic 3 dni! jadąc oczywiście Autostradą!

każdy zjazd na lokalne drogi wiąże sie z wąskimi drogami i powolną jazdą!

czasami są takie podjazdy że można pożegnać sie ze sprzęgłem. pozatym nie ma za wiele miejsca żeby się gdzieś zatrzymać z zestawem wszędzie wąsko no i miejscowi mistrzowie drogi!

przez Bośnie to prostrze bo tam nie ma autostrad :) no i koniecznie 80tka naklejona na tyle prztczepy inaczej 100EUR nie wasze!

 

na Węgrzech autostrady I klasa tak jak w HR i 1 dzień czyli pierwszy jest za darmo! także jako tranzyt rewelka.

 

jeśli ktoś udaje sie nad Balaton poza sezonem czyli np po 15września to musi się liczyć że nikogo tam nie zastanie tak jak my w tym roku.

6h szukaliśmy Campingu i tylko 1 był czynny ale jego komfort pozostawiał wiele do życzenia pozaty nie wiem jak można pływać w tym czymś woda przejrzysta jak tania Herbata..

Za to w BudaPeszcie polecam Camping w samym centrum 200m do metra i można całe miasto zwiedzić bez samochodu! Metro idealnie rozwiązane!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Węgrzech autostrady I klasa tak jak w HR i 1 dzień czyli pierwszy jest za darmo! także jako tranzyt rewelka.

 

To jakaś ciekawostka :? Na jakiej podstawie wiedzą, że to pierwszy dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w BudaPeszcie polecam Camping w samym centrum 200m do metra i można całe miasto zwiedzić bez samochodu! Metro idealnie rozwiązane!

 

Była tam w tym roku moja córka. Faktycznie bardzo dobre miejsce, godne polecenia.

 

znalazłem jeszcze adres : www.hallercamping.eu/polish.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w tym roku byłem w Chorwacji, Bośni i daleje nad Balaton i BudaPeszt!

powiem wam że podróżowanie bocznymi drogami w Chorwacji zupełnie się nie opłaca chyba że jedziecie na miesiąc!

żeby dojechać z Katowic na Plitwickie i dalej do Makarskiej zahaczjąc Trogir trzeba poświecic 3 dni! jadąc oczywiście Autostradą!

:hop1:

Da się. W 30 godzin zajechałem z Kalisza do Volos w Grecji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w tym roku byłem w Chorwacji, Bośni i daleje nad Balaton i BudaPeszt!

powiem wam że podróżowanie bocznymi drogami w Chorwacji zupełnie się nie opłaca chyba że jedziecie na miesiąc!

żeby dojechać z Katowic na Plitwickie i dalej do Makarskiej zahaczjąc Trogir trzeba poświecic 3 dni! jadąc oczywiście Autostradą!

:hop1:

Da się. W 30 godzin zajechałem z Kalisza do Volos w Grecji

 

 

 

jasne że się da!!!

ale jak jedziesz z rodzina chcesz sie czasami gdzieś zatrzymać, zatankować, zrobić zdjecie w fajnym miejscu [ zwiedzić Plitvickie 6h] to potrzeba 3 dni no chyba że wyjazd na wakacje traktowac jako wyścig z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Węgrzech autostrady I klasa tak jak w HR i 1 dzień czyli pierwszy jest za darmo! także jako tranzyt rewelka.

 

Kto Ci takich dyrdymałów naopowiadał :ok::hop1:

 

Autostrady są płatne jak wszędzie gdzie są winietki... wykupujesz winietkę na 4 dni i dopiero jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.