Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem - lodówka Electrolux RM4270


5ssy

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum było ogłoszenie o naprawie grzałki 230V w naszych lodówkach i o ile pamiętam warsztat ten mieści się w Warszawie. WWW.camppol.pl lub:

http://westfrost.com.pl/page.php/1/0/show/3/ ale to w OSTROWIE. POZDRAWIAM.

Tutaj można dokupić taką grzałkę 230 V do lodówki: http://www.sklep.termek.pl/pl/p/grzalka-do-lodowki-85W230V-fi-16x100/3217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

 

Witam wszystkich.

 

Nie potrafię wydobyć lodówki z mojej przyczepki.

Odkręciłem zlew z kuchenką gazową z nad lodówki. 

Wewnątrz lodówki niema żadnych śrub ani zaślepek a lodówka jest bardzo stabilna - wydaje się przytwierdzona do ścian bocznych.

Na zewnątrz szafki są zaślepione wkręty (pod zaślepką widać łebki gwiazdkowe), które wydają się tylko trzymać wzmocnienia szafki.

Lodówka ani drgnie. Nie zaglądałem pod przyczepkę czy nie jest lodówka przytwierdzona do podłogi ale nie wydaje się to możliwe.

Może ktoś z Was wyciągał taką lodówkę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

a Ja  mam taki problem  , lodowka RM 4270   zabudowana ...działała  3 lata na prąd 220 v  wszystko było ok .

Pewnego razu  załaczam  prąd do Tabberta a tu  przebicie  wybija  zabezpieczenie ??

 

  okazało się ze to lodówka powoduje spięcie w momencie kiedy prxekręcam pokrętło  z zera  na 1,2,3,4  itp

 

lodówka jest  solidnie zabudowana ??  czy ktos  moze podpowiedziec  co moze byc  przyczyna ??

co moze powodowac spiecie ??

 

przyczepa jest na stałe na działce wiec do serwisu nie pojedzie

 

jest szansa na reanimację czy raczej pozostanie szafką kuchenną ??

 

pozdro ze SZCZECINA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że spaliła ci się grzałka na 230V. Poczytaj temat

http://forum.karawaning.pl/topic/13778-nie-działa-lodówka/page-3

Po przekręceniu pokrętła z pozycji "0" na 1-7 grzałka dostaje napięcie i dlatego wybija.

Jak nie poradzisz sobie z grzałką zawsze możesz odpalić lodówkę na gaz.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam taki problem  , lodowka RM 4270   zabudowana ...działała  3 lata na prąd 220 v  wszystko było ok .

Pewnego razu  załaczam  prąd do Tabberta a tu  przebicie  wybija  zabezpieczenie ??

okazało się ze to lodówka powoduje spięcie w momencie kiedy prxekręcam pokrętło  z zera  na 1,2,3,4  itp

lodówka jest  solidnie zabudowana ??  czy ktos  moze podpowiedziec  co moze byc  przyczyna ??

co moze powodowac spiecie ?? przyczepa jest na stałe na działce wiec do serwisu nie pojedzie jest szansa na reanimację czy raczej pozostanie szafką kuchenną ??

 

 

Witam!

Moim zdaniem najpewniej będzie uszkodzony termostat. Sprawdziłbym też przewody ~230 V w okolicy termostatu i grzałki (przetarcie, zwarcie itp.), oraz sam włącznik (wypalenie zestyków, zwarcie).

Tu masz schemat gałęzi zasilania ~230 V dla Twojej lodówki.

 

post-8228-0-38573600-1475861612_thumb.jpg

 

Aby wykluczyć termostat, można odłączyć zaznaczone przewody od termostatu A, B i połączyć je razem.

 

post-8228-0-85625500-1475861611_thumb.jpg

 

Jeśli zabezpieczenie nie zadziała, a lodówka zacznie pracować, to będzie wiadomo, że termostat do wymiany.

Do chwili wymiany termostatu można takie połączenie zostawić - lodówka będzie chłodzić tak, jakby była ustawiona na "max".

PS

W kolejnych postach postaraj się pisać z większą starannością - dziękuję, jako czytający.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej adres i namiary na firmę w Krakowie, dorobią każdą grzałkę do naszych lodówek a i cena przyzwoita poniżej 100zł

 

Producent grzałek

 

 tel12 415 75 22

mdudek@elektrotermia. com.pl

 

http://elektrotermia.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Chciałbym podpiąć się pod temat.

Lodówka podobna - electrolux RM6270. Ale problem z funkcjonowaniem na gazie. Na 12 i 230 V lodówka działa normalnie.

Objaw: brak podtrzymania płomienia. Tak jakby termopara nie działała. Od tego zacząłem i termoparę wymieniłem, lecz problem nie ustąpił. Sprawdziłem termoparę, czy nie uszkodzona i chyba wszystko ok, bo po pojawieniu się płomienia przy czujniku na końcach generuje się napięcie (ok 25-45 mV).

Pozostaje do wymiany chyba termostat, ale chciałbym się upewnić że to on.

Pytanie: Czy jest jakiś mądry sposób żeby to zweryfikować/przetestować ów termostat zanim wyda się na nowy 600 pln?

 

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Polecam czytanie forum ;)

np.:

http://forum.karawaning.pl/topic/24165-problem-z-lod%C3%B3wk%C4%85/

Może też być gdzieś problem z "masą", choćby w punkcie mocowania samej termopary lub zaworu gazu.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się pod temat.

Lodówka podobna - electrolux RM6270. Ale problem z funkcjonowaniem na gazie. Na 12 i 230 V lodówka działa normalnie.

Objaw: brak podtrzymania płomienia. Tak jakby termopara nie działała. Od tego zacząłem i termoparę wymieniłem, lecz problem nie ustąpił. Sprawdziłem termoparę, czy nie uszkodzona i chyba wszystko ok, bo po pojawieniu się płomienia przy czujniku na końcach generuje się napięcie (ok 25-45 mV).

Pozostaje do wymiany chyba termostat, ale chciałbym się upewnić że to on.

Pytanie: Czy jest jakiś mądry sposób żeby to zweryfikować/przetestować ów termostat zanim wyda się na nowy 600 pln?

 

Pozdrawiam, Adam

Lodówka gdy pracuje na gazie nie ma nic wspólnego z termostatem ;sprawdź reduktor, wyczyść dobrze kominek spalin, sprawdź dopływ tlenu,wyczyść dyszę  i jeszcze co rzadko się zdarza możesz sprawdzić-przedmuchać dopływ gazu nie ma innych przyczyn

"Może też być gdzieś problem z "masą", choćby w punkcie mocowania samej termopary lub zaworu gazu.

 

IMHO"

- masa termopary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka gdy pracuje na gazie nie ma nic wspólnego z termostatem ;sprawdź reduktor, wyczyść dobrze kominek spalin, sprawdź dopływ tlenu,wyczyść dyszę  i jeszcze co rzadko się zdarza możesz sprawdzić-przedmuchać dopływ gazu nie ma innych przyczyn

 

To, co opisujesz, to wtedy, gdy w ogóle jest problem z odpaleniem lodówki, gdy palnik wytwarza nieprawidłowy płomień lub gaśnie on w przypadkowych odstępach czasu bez wyraźnej przyczyny.

Kolega napisał, że lodówka normalnie działa, a problem jest jedynie w podtrzymaniu płomienia zaraz po uruchomieniu pracy przy zasilaniu gazowym. Skoro płomień jest normalny, zapala się od razu i bez problemu (tak przynajmniej zrozumiałem), termopara sprawdzona, dlatego podałem prawdopodobne przyczyny oraz link do pozostałych, omówionych w innym temacie.

IMHO

- masa termopary ?

 

Tak, nie rozumiem, dlaczego się dziwisz.  :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.