Skocz do zawartości

Gdzie na Węgry z przyczepą.


dareks20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, tegoroczne wakacje w Łebie na Ambre już zakończone. Po 5 krootnym pobycie na Ambre czas na zmiany. Zastanawiam się na przyszły rok wybrać do Węgier nad Balaton. Nie mam zielonego pojęcia o tym kraju. Gdzie polecacie jechać z dziećmi w wieku 12 i 8 lat żeby się nie nudziły ale też żeby nie zrujnowały mnie finansowo :hehe:

Najbardziej zastanawia mnie podróż z przyczepą przez góry. Jako holownik mam Scenica w 1.9 dti ok 200 tyś przelotu i Hobby 4,5m. Nie bylem nawet w polskich górach więc nie bardzo mam wyobrażenie, nie wiem też jak po słowackiej stronie.

Gdzie jechać żeby było jak najbliżej a jednocześnie jakieś baseny termalne. Jakie ceny pobytu na campingach.

Pytanie jeszcze do znawców tematu, a więc czy Hajduszoboszlo jest daleko od Balatonu.

Z góry dzięki z wszelkie podpowiedzi. Wiem , że do następnych wakacji daleko, ale lubie mieć wszystko zaplanowane wcześniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie dawno wróciłem z żoną z urlopu na Wegrzech-byliśmy w miejscowości Jaszapati( 40km od Egeru i ponad 100km od Budapesztu). Z Bielska przez Słowację jest 405km-więc nie tak daleko z przyczepą najgorzej było przez góry przed Namestowem i przez Bańsą Bystrzyce-tylko pod dwa największe wzniesienia turlałem się na 2 biegu-a za to można było się upajać pięknymi widokami :-]

A jeśli chodzi o kemping jest to naszym zdaniem całkiem fajne i spokojne miejsce do wypoczynku pomimo dużej powierzchni nie ma natłoku-sporo ludzi jeździ tam od wielu lat i z tego co się orientowaliśmy jest to jeden z tańszych kempów na Węgrzech. Pobyt kosztował nas za dzień za dwie osoby prąd,przyczepe,media,baseny(24/h dostęp)+klimatyczne 4350 Forintów czyli około 76pln.Obiekt jest duży,posiada monitoringi ochronę-jest też 24/h dostęp do internetu. Na terenie są zlokalizowane trzy baseny termalne i jeden pływacki z czystą chlorowaną wodą,jeden duży brodzik dla dzieci,są dwie knajpki z jedzeniem i :klnie: kilka innych budek z jedzeniem.Sanitariaty bardzo czyste i świeżo po remoncie

Nam się bardzo podobało :hehe:

 


post-92193-imported-4e9282a1-fefe-4169-9711-a0834c071006_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-d76c96a8-2569-4cd5-a730-17e9ff6b0020_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-1825c712-4768-4343-94df-5d132756c80a_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-eb5597a0-e2da-49ca-bde4-1e817fb73496_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-fcab6c44-eab3-4a93-a2e5-a2213ec26554_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-545ecb8d-5c57-45e9-a6e8-64a7814455b9_thumb.jpg

 

prysznice i umywalki

post-92193-imported-3f6a8f06-cfb9-4550-9fb4-4c25645faf9f_thumb.jpg

 

Tron-czysto !!!!!

post-92193-imported-048e11d0-390e-4b3e-991b-3931f6f402d0_thumb.jpg

 

Trasa nie tak straszna-Ewcia prowadziła ponad 250km i baz żadnych problemów

post-92193-imported-6f0637ed-619a-41ba-bcf6-7652c6ca602b_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-e1b8f9d4-fa18-4b0e-b64b-1d52ae627f65_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-bd60d9e0-3119-486e-914b-ac5953f5d210_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-2ea16067-c581-4c3d-b751-bcd9ad6076fa_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-4a3ac574-9821-43a0-8460-caa4f9a5b123_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-f0151923-1671-4967-aa01-f3d716c6223d_thumb.jpg

 

 

post-92193-imported-1bc3a4ef-b010-4c37-83d8-5f5848e30cf6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :klnie: Skąd namierzyliście to miejsce ? Macie więcej fotek ? Napiszcie troszkę więcej :hehe:

 

Interesuje mnie wszystko , ceny , winiety na przejazd , bankomaty , itd.itp. w jakim czasie pokonaliście te 400 km. z Bielska ? Jakie drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tam

Winieta na Słowację na tydzień to 5 Euro na dwa tygodnie 9,50E a na miesiąc 9,90E. Podróż zajęła nam w spokojnym tempie 8 godzin wliczając przystanki.Drogi całkiem nie złe,czasem trafiała się gorsza nawierzchnia( ja mam w Mercu 17" na niskim profilu i dałem rade)

A co do cen to są one porównywalne z Polskimi(jedzenie,piwo,itp) z Bankomatem też nie ma problemu a w sklepie można kartą płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak-na Węgrzech jest mnóstwo małych miasteczek, w których są baseny termalne, a nie ma dzikich tłumów ludzi. Jak ktoś lubi ciszę i spokój to powinien wybierać takie właśnie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byliście nad Balatonem? jak jest do niego daleko.

Moje pociechy szybko sie nudza i mysle, że bez plaży to za długo nie wytrzymają, chyba ze naprawdę są tam jakies ekstra rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Węgry to obowiązkowo Balaton. Polecam tam kemping o wysokim standardzie w m. Balatonfured. Strona www: http://www.balatontourist.hu/index.php?WG_NODE=WebBTEgysegek&WG_OID=btEf_7e99685&lng=cz

Nad jeziorem jest wiele kempingów ale ten oferuje najwiecej atrakcji. Na kempingu dobrze zaopatrzony sklep , kawiarnie i bary. W sąsiedztwie kempingu przystań z której statkiem można odbyć rejs po Balatonie. W pobliżu supermarket Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale powiedzcie jeszcze skąd ten wybór ? Wszyscy do Buk , Eger , Hajduszo ,

 

Czy w Jaszapati jest poprostu lużniej ?

 

Tak, zdecydowanie jest tam luźniej, a bynajmniej my trafiliśmy na takie luzy.

Miejscowosć znamy z zeszłego roku, bo byliśmy tam pod namiotem ze znajomymi - nigdy więcej - oczywiście i namiotu i :klnie: znajomych. A że w tym roku sprzęt kupiliśmy w maju postanowiliśmy jechać do sprawdzonego miejsca.

 

A z racji z tego że oboje z mężem pracujemy w bardzo rozwojowej dziedzinie jaką jest handel, to człowiek naogląda się przez cały rok różnych ewenementów, a nasłuch się jeszcze więcej, więc jakieś tłoczne miejscowości odpadają aczkolwiek nigdy nie mów nigdy...takie odludnienie czasem jest potrzebne.

W mieścinie jest wszystko co trzeba, jest naprawdę czysto i spokojnie. A w Egerze jest ładne duuuże Tesco, dobrze zaopatrzone także zawsze można się przejechać na zakupy :-]

 

Napewno jednym "minusem" bądź zjawiskiem jest to że w aptece w tej mieścinie nie dogadasz się z babką ani z rozmówkami węgierskimi, ani po angielsku, ani po niemiecku a nazwa łacińskia wody utlenionej też jej nic nie mówi - no matoły...ale z ochroniarzem w Tecso po angielsku poklepiesz spokojnie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że język strasznie pogański i od gadania ręce bolą,ale za to nigdzie nie spotkałem się z niechęcią tubylców a wprost odwrotnie.Wyjeżdżam za tydzień do bogacza i z ciekawości zahaczę o ten camping w Jaszapati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.