Skocz do zawartości
dareks20

Gdzie na Węgry z przyczepą.

Rekomendowane odpowiedzi

mesert

Na którym campingu siedzisz?Termal czy Feszek?Niestety jadę dopiero we wtorek 4 sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Badulix

Witam,

Jesteśmy na Termal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
megula

witam :) godzinkę temu wróciliśmy z 2,5 tygodniowego pobytu na Węgrzech.Zaczęliśmy od Cserkeszelo ( miejscowość na trasie Budapeszt_Gjula-nieco poniżej Jaszapati)-dużo atrakcyjniejsza jak dla dzieci tzn.zjeżadzalnie na plandece, sztuczna fala, basen pływacki,rozrywki i termalne do wygrzania (odkryte i zamknięte )z różnymi masażami, cena campingu z basenami 2 dorosłe i 2 dzieci, przyczepa, samochód , prąd i taksa klimatyczna od dorosłych-8400(z tym że starszy syn skończył 14 lat i by traktowany jak dorosły) . Po sześci dniach pojechaliśmy do Berek-furdo też camp z basenami droższy od poprzedniego - 9030 forint i mniej atrakcji-ale miejsce sympatyczne(dużo Polaków). Na koniec naszego objazdu, aby zmniejszyć drogę powrotną do domu znaleźliśmy się przy samej granicy słowackiej (ok 40 km do Bratysławy) w uroczej bardzo małej miejscowości Lipot -prywatny camp -cena 4900 a naprzeciw camp baseny termalne bardzo nowoczesne. Wstęp na baseny trochę kosztowny ale warto- cena biletów 2400 dorosły dziecko 1600;myśmy kupowali rodzinny 2+2 i płaciłam 5600(przy czym każdy miał bonus od właściciela camp 200 forint na osobę )same baseny naprawdę śliczne, pięknie zaaranżowane otoczenie, wiele atrakcji-mianowicie_sztuczna rzeka, sztuczna fala, 4 zjeżdżalnie w tym jedna na pontonach, liczne bąbelki, kaskady , grzybki, gejzery itp, basen siedzący-leczniczy, brodzik dla dzieci, plac zabaw, boisko do plażówki, saunna, basen pływacki.http://www.lipotfurdo.hu/

My zawsze jedziemy na Cieszyn a potem przez Słowację autostradą na Bratysławę a potem w zależności gdzie na Węgry tak jak w tym roku pierwsza trasa była za Budapeszt więc też autostrada. Na Słowacji winietka miesięczna 9,9 euro a na Węgrzech 4200 forint też miesięczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

8000 HUF to jakieś 123 PLN. no to fakt, w tym roku węgry nie tanie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola

My za 2 osoby dorosłe+przyczepa+prąd płaciliśmy 5300 forintów. Byliśmy w Hegyko.

W cenie baseny. Z tym, że jest to kompleks basenów bez atrakcji dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

elaola to gdzie pojechać z 12-latką , za rozsądne pieniądze ? Pytam Ciebie jako znawcę tematu węgierskich kąpielisk :ok:

Myślałem o Jaszapati ,ceny dobre, z Bielska 400 km. , ale teraz to już mam mętlik w głowie całkowity :ok:

Znalazłem jeszcze w Sarospatak

http://www.tengerszem-camping.hu/

ale tam na terenie campingu jest chyba tylko zwykły basen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola

Jarekkow myślę, że Sarospatak to niezły wybór

zobacz tu:

http://www.sarospatak.hu/zaszlok/lengyel.html

My byliśmy tam tylko przejazdem i rzuciliśmy okiem z ciekawości nie wyglądało to źle.Na zdjęciach wygląda,że jest coś więcej niż zwykły basen.

A może Hajdubuszermeny: Odległość od Ciebie ok. 450km.

http://www.castrum-group.hu/index.php?nyelvkod=2

Tu byliśmy kilkakrotnie, ale nie wiem jakie masz wymagania co do basenu. Dla młodzieży jest basen z darmową zjeżdżalnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
megula

zachodnie Węgry zawsze są droższe(blisko Austria ), ale warunki na campingach i oferta basenów dużo lepsza!!!Ogólnie Węgry podrożały w stosunku do ubiegłych lat a nawet zeszłego roku, Ale jak przeliczysz koszt osoby na campingu wraz z basenami czy nawet bez to i tak coś jest (można powiedzieć )gratis. Na basenach możesz być cały dzień i jak przeliczysz to na godzinę i ilość atrakcji-to jest to niewiele.

Jarekkov myslę, że fajne miejsce jest jeszcze Tiszujvaros, byliśmy tam 3 lata temu, ale jedna wada to camp mało zacieniony, ale baseny super(w cenie camp)

Wybór należy do Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

Wiecie na jakiego posta czekam ?

Jedz tu ........... zapłacisz 1000 HUF więcej , ale dziecko będzie miało kryty basen w cenie campingu w wypadku złej pogody :]

Strona www . ....... , byłem /byłam zdjęcia z campingu masz tutaj

Planuję ostatni tydzień sierpnia / jeśli się uda z urlopem / i baaaaardzo , baaaaaaaaaardzo proszę o podpowiedzi :]

Interesuje mnie camping z bezpłatnym wejściem na basen , nie zatłoczony / Hajduszoboszlo odpada / , dobrze byłoby żeby był basen kryty w razie deszczu , jak najbliżej Bielska-B bo wyjazd nie byłby za długi / 6 dni / i najważniejsze , niech się dziecko utapla w tej wodzie bez względu na pogodę :hop1:

Za dobre namiary stawiam :] , za lepsze :]:] , za znakomite :ok::ok::]:]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola

Jarekkow mimo iż na Węgrzech bywam od lat , to niestety jednak nie pomogę. Otóż my jako "wiekowi" ludzie wybieramy campingi ze wzgl. na inne atrakcje i nie bardzo wiem jakie atrakcje potrzebne są 12 latce. Tzn. może i wiem, ale nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

To może ja powalczę o to piwo :ok: ... śledzę temat Węgier bo też planuję szybki wypad z 11 letnią córką. Przejrzałem miejsca, które polecacie na forum - odwiedziłem ich strony internetowe, naniosłem na swoją mapę.

Jarekkow, czekaj na relację z trasy bo będę chwilę przed Tobą jechał.

Wyjeżdżamy 17.08, a plan trasy poniżej.

post-92919-imported-fcd220c0-a0e2-402c-82b1-d916bc7719b6_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow
Jarekkow, czekaj na relację z trasy

Oj, będę czekał z niecierpliwością :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Badulix

Witam,

My polecamy Bogacs.

7 basenów, kazdy znajdzie coś dla siebie. Kamping przy basenach, można się rozbić bliżej lub dalej kapieliska jak kto lubi ciszę i spokój. Wchodzisz na baseny kiedy chcesz - wstęp wolny. Toalety sprzatane regularnie, kuchnia, prysznice wszystko jest, jesteśmy tu 2 raz i nam pasuje. Mamy 2 dzieci 2+6 i im bardzo sie podoba.

Polecam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
megula

Jarekowchciałeś jak najbliżej z Bielska więc proponuje Sarvar(jedziesz na Bratysławę,potem omijasz autostradę na Węgrzech i kierujesz się na Mosonmagyarovar(droga nr 15)potem doroga nr 86 i dojedziesz do Sarvar-nowoczesny camp z wejściem na baseny, najbardziej nam się podobał w naszej wędrówce ośmioletniej po Węgrzech(blisko z naszych stron), Baseny długo czynne bo do 22lub23,kąpielisko całoroczne kryte i otwarte, gorący basen wewn temp 37;basen "chlapiący, szereg małych baseników-wanien leczniczych;częściowo kryty basen leczniczy, basen rekreacyjny;a na zewnątrz basen rekreacyjno-pływacki o pow.1800m2 ze zjeżdżalniami, basen z falą, basen chlapiący, basen siedzący z atrakcjami...Na campingu dostaniesz "zegarki"na rękę uprawniające do korzystania z basenu, jest to bardzo wygodne bo wchodzisz i wychodzisz kiedy chcesz ponadto do dyspozycji masz szafkę. Na terenie basenu smaczne posiłki, a na piętrze budynku pokoje relaksacyjne, a jak ktoś ma maluszka to i przedszkole gdzie pod dobrą opieką możesz zostawić pociechę;

Jeśli wybierasz się na ok 6 dni to zdecydowanie polecam to miejsce:)

chyba piwko dostane:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarekkow

megula gdybym był założycielem tego tematu to :ok: wirtualne już bym postawił

Ale jak się spotkamy :ok: to :] u mnie zawsze dostatek , więc obiecuję :] [/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi