Skocz do zawartości
mymlon

Serwisy

Rekomendowane odpowiedzi

Kondziorro

I jak wyszlo kosztowo? Wiadomo juz cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Cześć,

Mam podobny problem jak Ola.

Zna ktoś może jakiegoś fachurę, który się zna, ma czas i ochotę podjąć się remontu?

Na razie zabrałem się sam za rozbiórki, ale przy braku czasu pewnie do lata mi zejdzie

Może znacie jakiś serwis w okolicach Wrocławia, który naprawia angliki?

W załączeniu przykładowe zdjęcia.

Na razie wykryłem, że mokro jest od połowy okna w dół.

Po rozbiórce i wyczyszczeniu planuję znaleźć nieszczelności. Usunąć je i dopiero zabrać się za montaż nowych wzmocnień.

Obawiam się co zastanę w narożniku ściany z podłogą :-\

post-30158-0-12767600-1506934062_thumb.jpg

post-30158-0-93096200-1506934102_thumb.jpg

post-30158-0-75030900-1506934125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Tu masz do wymiany podłogę i ściany prawdopodobnie. W serwisie policzą Ci za to kilkanaście tysięcy złotych. Zastanów się czy w ogóle gra warta zachodu, bo zakładam, że koszt remontu przekroczy kilkakrotnie wartość przyczepy. Co innego jeśli będziesz to robić samemu, wtedy koszty możesz mocno zminimalizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Jak już rozgrzebałem to na pewno się nie poddam

Dlatego raczej szukam jakiegoś fachmana, który zrobi to zdecydowanie taniej niż serwis.

Ostatecznie zrobię to sam. Przecież to nie są jakieś skomplikowane konstrukcje. Kwestia czasu, chęci i trochę wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Skąd dokładnie jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Wrocław, ale cepę mogę gdzieś zawieźć jeśli z kimś się dogadam.

Teraz stoi u teściów pod Wrocławiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
petek

Dogadaj się z Andrewa1. Będzie taniej niż w serwisie, choć do Częstochowy masz kawałek drogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Udało mi się skontaktować z Andrewa1. Niestety terminy ma dopiero na przyszły rok. W tym czasie sam powinienem już sporo zrobić.

Temat dalej aktualny. Jeśli jest jakiś lokalny zapaleniec z doświadczeniem i wiedzą do pomocy to z chęcią się dogadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Cześć,

jednak działam sam. Udało mi się znaleźć halę, gdzie mogę przezimować i remontować cepę. Nieoceniony komfort rozgrzebania i zostawienia cepy bez obawy, że zamoknie ;)

Wczoraj podczas końcówki rozbiórek zauważyłem chyba największy problem, powód przecieków. Wzdłuż listwy poziomej usztywniającej ścianę doszło do korozji blachy i pojawiły się małe dziurki. Poniżej zdjęcia. Ma ktoś może pomysł jak to uszczelnić?

Poszukuję sklejki do remontu przyczepy w okolicach Wrocławia, gr. 2,4 - 2,6 mm - może ktoś pomóc gdzie je dostanę

post-30158-0-05190500-1509869300_thumb.jpg

post-30158-0-38255400-1509869302_thumb.jpg

post-30158-0-70402700-1509869304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Wczoraj podczas końcówki rozbiórek zauważyłem chyba największy problem, powód przecieków. 

Ty się " ciesz". Największy problem to jak nie możesz znaleźć powodu przecieku, a czas ucieka. Teraz to już z górki.

Sposobów załatania jest wiele, zależy ile możesz wydać i na ile zależy ci na estetyce. Jeżeli masz dostęp od wewnątrz do wszystkich otworów to możesz łatać od środka.

Na przykład bezbarwny uszczelniacz dekarski, albo żywica epoksydowa i mata, itd. Można też wymieniać cały arkusz blachy... 

Swoją drogą jaki badziew czasami dają na przyczepy - to nie pierwszy przypadek perforacji blachy aluminiowej. To się nie ma prawa zdarzyć.

Powodzenia  :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Swoją drogą jaki badziew czasami dają na przyczepy - to nie pierwszy przypadek perforacji blachy aluminiowej. To się nie ma prawa zdarzyć

To się dzieje od zawsze, ma nawet fajną niemiecką nazwę

Wysłane z mojego Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

Ty się " ciesz". Największy problem to jak nie możesz znaleźć powodu przecieku, a czas ucieka. Teraz to już z górki.

Sposobów załatania jest wiele, zależy ile możesz wydać i na ile zależy ci na estetyce. Jeżeli masz dostęp od wewnątrz do wszystkich otworów to możesz łatać od środka.

Na przykład bezbarwny uszczelniacz dekarski, albo żywica epoksydowa i mata, itd. Można też wymieniać cały arkusz blachy... 

Swoją drogą jaki badziew czasami dają na przyczepy - to nie pierwszy przypadek perforacji blachy aluminiowej. To się nie ma prawa zdarzyć.

Powodzenia  :hej:

te dziurki to niestety efekt długotrwałego kontaktu blachy z mokrą deską.

A powód przecieku był prozaiczny - podciekająca woda pod uszczelkę okna przez kapinos łączenia blachy.

Dla mniej jest to wada konstrukcyjna. Przy zakupie następnej przyczepy będę lepiej wiedział na jakie detale zwracać uwagę. Ogólnie i tak nie narzekam na zakup. Mogło być dużo gorzej. A tak to mam nadzieję, że do wiosny skończę zabawę ze swoją cepką i nowy sezon zacznę z pewną przyczepą. Przy okazji poznaję jej budowę ;)

post-30158-0-71254200-1509908536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kvasir

ANDREWA z Częstochowy ma na stanie taką sklejkę z tą fsbryczną tapetą, zadzwoń do niego z kąd źródło.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

To się dzieje od zawsze, ma nawet fajną niemiecką nazwę

A jaką? nadwyrężasz moja ciekawość  :tuptup:   :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Michał Swift

ANDREWA z Częstochowy ma na stanie taką sklejkę z tą fsbryczną tapetą, zadzwoń do niego z kąd źródło.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

On kupuje w Bieruniu, ale znalazłem już coś we Wrocławiu - teraz zostaje tylko sprawdzenie ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi