Skocz do zawartości

witam wszystkich i pragne cos zaproponowac


Rekomendowane odpowiedzi

My wybieramy się w sierpniu do Grecji - również przez Węgry, ale widzę, że większość preferuje terminy lipcowe. ;)

 

Też wybieram się tam na początku sierpnia - na początek kemping pod Volos, a następnie na pewno Tolo koło Nafplio. Byłem tam trzy lata temu z namiotem. Rewelacja

Porównałem ceny na kempach w Chorwacji i Grecji i wychodzi że Hellada tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Porównałem ceny na kempach w Chorwacji i Grecji i wychodzi że Hellada tańsza.

 

Często nawet znacznie tańsza. Niestety dłuższy dojazd, co przy krótkim urlopie może mieć znaczenie. Na korzyść Grecji przemawia jak dla mnie przede wszystkim rzeczywiście ciepłe morze, czego o chorwackim nie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem ceny na kempach w Chorwacji i Grecji i wychodzi że Hellada tańsza.

 

Często nawet znacznie tańsza. Niestety dłuższy dojazd, co przy krótkim urlopie może mieć znaczenie. Na korzyść Grecji przemawia jak dla mnie przede wszystkim rzeczywiście ciepłe morze, czego o chorwackim nie można powiedzieć.

 

Porównałem ostatnio kilometry i nie ma takiej dużej różnicy. Pomiędzy Makarską, a okolicami np Volos wychodzi 400 km. Na Halkidiki trochę bliżej. Ja tam po zeszłorocznym szwędaniu się po całej nadmorskiej Chorwacji wracam na Grecję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zależy jak daleko chcesz pojechać. Wybierając Istrię masz niewiele ponad 1300 km. Chalkidiki to już ponad 2000 km. Tak więc różnica robi się znaczna.

Patrząc z perspektywy czasu też wolę Grecję - bo taniej i cieplej. Jednakże planując podróż zdecydowanie optuję za Chorwacją lub Włochami.

Podróż do Grecji ma jeszcze jedną poważną wadę - przejazd przez państwa nienależące do strefy Schengen. Jak już kiedyś pisałem wracając z Grecji stałem na granicy serbsko-węgierskiej 7 godzin (!!!) a na macedońsko-serbskiej 3 godziny. W takich warunkach sensowne planowanie podróży jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek

masz całkowitą rację - na Istrię jest dużo bliżej

jedynie co na minus na Istrii jest dużo drożej i koszmarny tłok

a propos tego stania na granicach ja miałem szczęście bo nigdy mi się nie trafiło dłużej czekać niż godzinę, ale nie wiem od czego to zależy

może od dnia tygodnia...a może godziny ?

ja zawsze granicę węgiersko-serbską przekraczałem ok. północy i nie było stania

z Serbii do Macedonii i odwrotnie nie stałem dłużej niż godzinę

jedynie co na tej granicy pogranicznicy serbscy byli strasznie chamscy, miałem wrażenie że zaraz wyjmie kałacha i puści serię po samochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze granicę węgiersko-serbską przekraczałem ok. północy i nie było stania

 

Na granicę podjechaliśmy ok. godz. 0.30. O 7.30 wjechaliśmy na teren Węgier. Piszę to, żeby przestrzec wszystkich wybierających się do Grecji przez Serbię i Macedonię. Z relacji znajomych dowiedzieliśmy się potem, że nie byliśmy wcale wyjątkiem wśród podróżujących przez Serbię i Macedonię. Granice w okresie wakacji są nieprzewidywalne przede wszystkim dzięki niemieckim Turkom, którzy całymi watahami jadą w swe rodzinne strony. Oni podróżują w dużych grupach, więc mają łatwiej. Jedni drugim blokują miejsca, przez co tworzą się zatory drogowe. Podobnie na parkingach przy autostradach. Nie mówię tu, że są to jacyś groźni ludzie, ale ich ilość rzeczywiście powoduje, że można się czuć trochę niepewnie. Poza tym podróż przez Serbię wspominam w samych superlatywach - dobra droga, dobrze wyposażone stacje benzynowe, tylko autostrada trochę droga. W końcu za luksus trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

W Polsce pewnie będzie w lipcu padać więc jedziemy do Chorwacji 2+1. Termin wyjazdu możemy dostosować do innych, powrót też. Ilość km też byle, wrócić na koniec miesiąca albo początek sierpnia bo w sierpniu to chcemy nad Polskie morze.(Jesteśmy sympatycznymi ludźmi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.