Skocz do zawartości

witam wszystkich i pragne cos zaproponowac


Rekomendowane odpowiedzi

jestem tutaj nowy i na wstepie pragne wszystkich goraco przywitac...

chodzi mi po glowie zakup przyczepy /hobby - taka okolo 1300dmc/ale to nie to jest najwazniejsze, otoz mianowicie w przyszlym roku planuje wyjazd za granice - najlepiej Chorwacja i dlatego zwracam sie do Was z zapytaniem czy juz wczesniej jako czlonkowie formu organizowaliscie juz wspolne wypady gdzies dalej, troche sie obawiam sam jechac tak daleko pierwszy raz z przyczepa i dlatego chcialbym wystapic z inicjatywa wspolnego wyjazdu na kilka lub kilkanascie zestawow na jedno pole kempingowe

 

zapewne wiekszosc z Was zna jakies fajne miejsca gdzie mozna sie zatrzymac, pola gdzie bez problemu mozna podpiac wszystkie media do przyczepy itd,

 

co Panstwo na to aby wspolnie gdzies ruszyc w kolumnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bodzio w tym kąciku jest sporo osób które szukają kogoś na wspólny wyjazd. Warto czasami coś poczytać zanim zadasz pytanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
w przyszlym roku planuje wyjazd za granice - najlepiej Chorwacja

Hej! Po pierwsze ja bym się nie obawiał jazdy solo do Chorwacji. Od pewnego czasu jeżdżę sam (oczywiście z rodzinką), ponieważ jestem wtedy niezależny i nie muszę się liczyć z planami innych osób. W dawnych radosnych czasach Polak po za krajem był zdany na łaskę i niełaskę losu. Dlatego jeździliśmy gromadnie. Brało sie wtedy wszystkie możliwe części do rodzimych, bardzo awaryjnych samochodów. Potrzebne było ewentualne wsparcie rodaków. Teraz już to nie jest konieczne.

Chorawcja jest przyjaznym krajem. Język jest bardzo podobny do naszego. Spokojnie można mówić po polsku i łatwiej się dogadasz niż po angielsku. Jeśli pojedziesz przez Słowację, Austrię i Słowenię, to cały czas poruszasz sie po autostradach, czyli łatwość jazdy z przyczepą jest znakomita. Dobrze jest zabrać GPS. Pomaga przy wyszukiwaniu kampingów, których jest tam b. dużo.

W tym roku byłem na Istrii oraz po drodze zwiedziłem Słowenię. Też bardzo interesujący i dobrze zorganizowany kraj. W Chorwacji spotkałem sporo polskich przyczep i prawie wszyscy byli solo. Na miejscu można znaleźć przyjazne dusze do pogadania :krzykacz: Myślę :czerwona: , że w minejszej grupie lepiej się odpoczywa. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vojtek, powiem ze to bedzie moj pierwszy wyjazd z cycepa gdyz dopiera ja kupilem i tak dla pewnosci chcialbym pojechac - chocby tylko trase - na wiecej niz jedno auto... pozniej na miejscu mozna sie rozdzielic... jest to jednak kawal drogi i trzeba dmuchac na zimne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej niz jedno auto

Ja nie jestem zwolennikiem wędrowania w kilka samochodów. Trzeba uważać na tych , którzy z przodu i z tyłu. Wolę np. umówić się, że spotykamy się pod wieczór na określonym miejscu (kamping, parking) , a do tego miejsca jechać indywidualnie.

Kupiłeś fajną przyczepkę. Dla mnie trochę za duża - jeździmy w 2 osoby. Jaką ma szerokość i który to rocznik? Powodzenia w wyprawach z cycepką :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, nie ma się czego obawiać. Nie wyjeżdżasz w bezludne rejony Syberii. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności to zrób sobie próbny wyjazd weekendowy. Gdzieś niezbyt daleko od domu. A swoją drogą może znajdzie się jeszcze inna załoga chętna z Tobą pokonać trasę na południe. Chociaż doświadczenie mi mówi, że caravaningowcy to raczej indywidualiści. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialbym pojechac na urlop pod koniec maja poczatek czerwca... ale zawsze moge sie lekko dostosowac do reszty...

 

co do punktu docelowego - chcialem Zadar ale slyszalem juz tutaj ze ceny z kosmosu...

 

w sumie to glownie zalezy mi a wspolnym pokonaniu trasy :piwko: no ale jesli nikt nie ma nic przeciw to mozemy sie integrowac w miejscu docelowym...

 

przedewszystkim jesli ktos zna jakas fajna trase tak aby mozna bylo "po drodze" zahaczyc o jakies fajne miejsca tak aby smigac w nocy a w dzien rozgladac sie ... nie chce pokonywac trasy na jeden strzal... tak powiedzmy wieczorem wystartowac, zrobic okolo 600km i bumelowac w jakims miejscu w dzien i znow w nocy jechac kolejene 600km aby do celu dojechac rano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć podobno Grecja jest ciekawsza

zepewne... ale to troche daleko :piwko: no chyba ze do Chorwacji tydzien na odpoczynek i wio do Grecji :]...

 

Jaką ma szerokość i który to rocznik?
nie mierzylem ale chyba 250 :] bo tak ten typ ma model 560 ... pierwsza rejestracja 2000r choc bude wyprodukowano wg papierow i dat produkcji na lodowce i termie /wszedzie zagladalem/ w 1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.