Skocz do zawartości

Dopuszczalna prędkość -Niemcy


Cichy56

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem z przyczepą autostradą w Niemczech z prędkością 100 km/h i przez CB-radio koledzy z TIR-ów ostrzegali mnie bym zwolnił bo dozwolona jest 80.Na prędkość 100km/h trzeba mieć przegląd niemiecki- czy to prawda.W Auto Świat podawali że dopuszczalna jest 100 ,czy ma ktoś wiarygodne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Polsce dozwolone jest 80 km/h to pewne a w niemczech dozwolone jest 100 ale jak masz właśnie owy przegląd niemiecki. Koledzy z Tirów mieli rację. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze AgaMi czyli trzeba mieć przegląd. Do jazdy z taką prędkością dopuszczane są przyczepki posiadające stabilizator jazdy i wzmocnione opony z oznaczeniem C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, sprawa wygląda następujaco:

Aby poruszać się z przyczepą kempingową z prędkością 100km/h musisz mieć przegląd tzw.TUF (wpis do niemieckiego dowodu rejestracyjnego) + naklejka "100km".

Warunki aby otrzymać TUF na "setke"

 

Pojazd holujący wyposażony minimum w ABS

Pojazd z przyczepą nie może przekraczać 3.5 T

Przyczepa wyposażona w :

- stabilizator jazdy

-amortyzatory na osi

-opony które mają oznaczenie minimum 120km/h

-opony nie starsze niz 6 lat

Poruszanie sie z tą predkością dotyczy tylko autostrad i dróg ekspresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda za przyczepą, czy kamperem, zwłaszcza, jak przekracza 100 km/h jest niebezpieczna. Sami wiecie, jakie patenty mamy na dachu i że czasami zapomnimy zamknąć szyberdach, czy zdjąć antenę. Zimą bardzo niebezpieczne są płaty zlodowaciałego śniegu. Tak więc osobiście odradzam dawanie w rurę z przyczepą, bo może być nieszczęście albo coś uszkodzimy. Zastanawiam się też nad wytrzymałością mocowania budy do podwozia i przy jakiej prędkości, czyli ciśnieniu z przodu i podciśnieniu z tyłu, coś trzaśnie. Kolejny aspekt, to ekonomia, bo zwiększenie prędkości z niedozwolonych 80 km/h do 100 km/h, to nieproporcjonalnie większe zużycie paliwa, nie wspomnę, o stabilności zestawu na koleinach lub nagłym manewrze.

Czy komuś odleciała buda, a zostało podwozie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za odpowiedz.Z tego by wynikało że tylko Niemcy mogą jeżdzić setką ? I jeszcze jedno pytanie - czy we Francji też są jakieś obostrzenia , czy wszyscy mogą jechać 130 km /h z przyczepą?Jak wyprzedzałem policję eskortującą ciężarówkę z ładunkiem ponadgabarytowym to włączyli "koguta"-czyżbym znowu łamał przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, z tym przekraczaniem 3.5t to nie w Niemczech... ja przekraczam 3.5t i mam wyrobiona 100-wke :-] DMC przyczepy nie moze przekraczac masy netto auta.... no i ta reszta ... ale tez zmienna, dla roznych kombinacji. Mam 100-tke na towarowke 1.500 DMC - dwu-osiowke z amorkami i nie potrzebuje stabilizatora. Ale te przepisy to wyzsza szkola jazdy hihi

Twoje sa identyko jak te w Austrii - ale u nich spelniajac je moze 100 jezdzic kazdy, bez papiura.... we Francji bez papiura mozna 130 :-]

W Niemczech niestety papiur jest potrzebny, juz gdzies pisalam ze przy granicach sa zrobione specjalne stacje TüV-u w ktorych obcokrajowcy moga sobie ten papiur wyrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że ciągano przyczepki z prędkością i 140 km ,gdybym zobaczył takiego :-] napewno bym zwolnił i wolałbym nie oglądać jejo wyczynów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ja w tamtym roku przez całe Niemcy 110 ze starą wypożyczaną przyczepą, były takie ( niemieckie, które mnie wyprzedzały) dobrze wiedzieć, że w Niemczech 80, bo będę za niedługo do Francji leciał...

tzn wiedziałem, że jest ograniczenie ale widziałem jak inni depczą, to i ja sobie pozwalałem.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Warki momentami leciałem 100 km/h po naszych kiepskich drogach.

Stare auto i stara przyczepa. :-]

Biorąc pod uwagę dobre i proste Niemieckie drogi i ich nowe auta i przyczepy ,śmiało powiem , że 140 dla nich nie jest żadnym wyczynem tylko normalną prędkością :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.