Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobię ale czy nawet jak padnę na kolana to on sobie poradzi? chodzi mi o to czy sterownik nie strzelił lub jakas tam elektryka. U mnie pękła też obudowa jakiegoś filtra takiego małego ale myślęże mogę z tego nie korzystacbo to jest chyba drugie zasilanie wody. Zrobie zdjęcie i tu je wkleje no i opisze jakmi poszła naprawa. Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czy sterownik nie strzelił to się przekonasz jak podłączysz grzanie, a podłączysz dopiero jak przestanie lać przez szczelinę. Moim zdaniem sterowanie powinno działać. posprawdzaj jeszcze szczelność instalacji w innych miejscach bo może się okazać że nie tylko tam zima sobie pohulała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, może się podłączę.

Myślę o dołożeniu Cascade Carvera do mojej czepki. Tylko nie wiem, czy nie będzie trzeba zmieniać instalacji wodnej.

W związku z tym mam pytanie:

czy Cascade Carver może pracować w instalacji bezciśnieniowej (taką mam)..? Czy jednak jest potrzebna pompka ciśnieniowa i akumulator ciśnienia..?

 

Czy ma ktoś z Was ten bojlerek w instalacji bezciśnieniowej..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Cascade Carver może pracować w instalacji bezciśnieniowej

To jest bojler bezciśnieniowy,nie potrzebuje cisnienia do odpalenia palników,ale to teoria ,ponieważ do tłoczenia wody musisz posiadać pompkę,chyba że zbiornik z wodą masz w suficie i woda spływa pod własnym ciśnieniem do bojlera.Największy problem z montażem bojlera to wycięcie otworu w bocznej ścianie przyczepy i doprowadzenie gazu.Sama instalacja wodna to jedynie włożenie trójnika na zasilanie w zimna wodę i poprowadzenie odnogi do bojlera.Pozostaje jeszcze kwestia wyprowadzenia cieplej wody do kranów.Pytanie czy krany masz na ciepłą-zimną wodę,czy trzeba wymieniać stare-pojedyncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu, może się podłączę.

Myślę o dołożeniu Cascade Carvera do mojej czepki. Tylko nie wiem, czy nie będzie trzeba zmieniać instalacji wodnej.

W związku z tym mam pytanie:

czy Cascade Carver może pracować w instalacji bezciśnieniowej (taką mam)..? Czy jednak jest potrzebna pompka ciśnieniowa i akumulator ciśnienia..?

 

Czy ma ktoś z Was ten bojlerek w instalacji bezciśnieniowej..?

 

Ja mam instalację bez ciśnieniową na samej pompce zanurzeniowej, jedyna co dodałem do tego to zaworek zwrorny na pompce co by mi woda nie cofnęła do zbiornika.

jak napompujesz wodą bojler to on już sam będzie utrzymywał zadaną temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bojler bezciśnieniowy,nie potrzebuje cisnienia do odpalenia palników,ale to teoria ,ponieważ do tłoczenia wody musisz posiadać pompkę,

Tę mam. Taką zwykłą zanurzeniową. Krany z mikrostykami uruchamiające pompkę.

Natomiast widziałem instalacje w angielkach, gdzie krany były bez switchy i pompka włączała się po spadku ciśnienia w układzie. Do tego był akumulator ciśnienia.

Pozostaje jeszcze kwestia wyprowadzenia cieplej wody do kranów.Pytanie czy krany masz na ciepłą-zimną wodę,czy trzeba wymieniać stare-pojedyncze.
Tak, muszę wymienić. Na razie jest tylko zimna.
Ja mam instalację bez ciśnieniową na samej pompce zanurzeniowej, jedyna co dodałem do tego to zaworek zwrorny na pompce co by mi woda nie cofnęła do zbiornika.

Dzięęęęęki :hehe: o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w kwestii problemów z zapalaniem palników, a raczej braku zapłonu to sprawdziłbym wtyczki łączące skrzynkę sterowania z palnikami.To są zwykłe wtyki jak w starych modelach sprzętu grającego,pod wpływem drgań mogą się wysuwać.W skrzynce sterowania są 2 bezpieczniki szklane-topikowe,sprawdź czy są całe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie że po zamontowaniu zaworka zwrotnego na pompce przy wkładaniu do zbiornika węża z pompką, powstaje mała poduszka powietrzna w pompce i czasem po odkręceniu kranu nie chce mi woda lecieć bo pompka pracuje na sucho. nie do końca wiem jak to ominąć ale poradziłem sobie następująco. mianowicie całuję kranik i zasysam lekko wodę i wszystko działa bez zarzutu. zdarza się to tylko przy odpowietrzonej instalacji. być może pomogło by zamontowanie zaworka nie na pompce ale na przewodzie doprowadzającym wodę.

 

Co do tej wtyczki to jest to wtyk DIN 5pin i można go kupić w sklepach z częściami elektronicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstaje mała poduszka powietrzna w pompce i czasem po odkręceniu kranu nie chce mi woda lecieć bo pompka pracuje na sucho.

Mam ten sam problem po zanurzeniu pompki w zbiorniku,ale wystarczy tylko otworzyć kran i potrząsnąć pracującą pompką.Nie ma potrzeby naciągania się do kranu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam duży problem z bojlerem Carver Cascade , a szczególnie z elektroniką. Po włączeniu urządzenia zapala się zielona dioda i słychać kliknięcie ( odblokowanie zaworu gazowego ) , ale nie działa iskrownik . To by był mały problem, ale nawet po kilku minutach nie zamyka się zawór gazowy mimo że palnik się nie pali, a w dalszym ciągu świeci się zielona dioda. Zawór zamyka się tylko po wyłączeniu na panelu. Rozebrałem to" pogańskie" urządzenie ale na " oko " nic nie widać. BŁAGAM POMOCY Baba mnie zabije. Za 2 tygodnie chce jechać na wakacje[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam duży problem z bojlerem Carver Cascade , a szczególnie z elektroniką. Po włączeniu urządzenia zapala się zielona dioda i słychać kliknięcie ( odblokowanie zaworu gazowego ) , ale nie działa iskrownik . To by był mały problem, ale nawet po kilku minutach nie zamyka się zawór gazowy mimo że palnik się nie pali, a w dalszym ciągu świeci się zielona dioda. Zawór zamyka się tylko po wyłączeniu na panelu. Rozebrałem to" pogańskie" urządzenie ale na " oko " nic nie widać. BŁAGAM POMOCY Baba mnie zabije. Za 2 tygodnie chce jechać na wakacje[/i]

 

Witam dzisiaj się właśnie uporałem z boylerem , a dokładnie wreszcie zamontował go po wymianie oringu ,ponieważ był wyciek.

Przy rozruchu miałem identyczny problem - było cyknięcie kontrolka zielona i nic.

Naładowałem akumulator popryskałem WD-40 po stykach wtyczki,która doprowadza napięcie do czarnej puszki pod bojlerem, i jest gitara ;) wszystko działa idealnie .

Następnie przedmuchałem i wydmuchałem trochę różnych pajęczyn i pajączków z palnika-poprawił się rodzaj płomienia.Początkowo był czerwono niebieski - po przedmuchaniu zrobił sie idealnie niebieski i cichutko chodzi aż cieszy ;) ,włącza i wyłącza jak trzeba - porządne urządzenie - jestem zadowolony. ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo identyko lampka zielona cyknięcie a nie było iskry .To mnie zaniepokoiło ponieważ wcześniej przed rozbiórką wszystko grało.Powiem Ci nawet podpinałem przed założenie jeszcze był niekompletny i też było to samo.Pomyślałem ,że może jest słaba masa poruszałem wielokrotnie tą czarną puszką wyciągałem kilkakrotnie ten wtyk i zaskoczył.

Po złożeniu i przykręceniu nabiłem wody by sprawdzić szczelność bojlera - w włączeniu na grzanie miałem znowu to samo i jak wcześniej pisałem NAŁADOWAŁEM AKU i wszystko wróciło do normy.Nie wiem czy podniesienie napięcia pomogło ? czy pryskanie WD-40 czy ruszanie tym wszystkim ? nie wiem - teraz działa i myślę,że tak będzie.

Spróbuj podprowadzić dodatkową masę bezpośrednio od akumulatora może pomoże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.